• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

De Da Te Ta kullanımı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Odessa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Odessa

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 Eyl 2013
Puanı
34
başlığa bakıp spam yapıyorum zannedebilirsiniz fakat öyle bir durum değil :D saçma ama dün geceden beri kafamı kurcalayan bir konu var dün gece yine herzamanki gibi vakit öldürmece cafede arkadaşla okey falan takılırken scorp uygulamasını herkesin bildiğini düşünüyorum artık bilmeyen kalmamıştır boş boş dolaşırken bir anlaşmazlık çıktı bildiğiniz gibi Türkçe de yanlış hatırlamıyorsam ilkokul lise yıllarında benzeşme diye bir konu vardı işte de da ayrı yazılır duruma göre te ta ya dönüşür mevzuları neyse birisi scorp atmış "scorp'da popüler (sansür)" diye arkadaş kekoya bak scorp'da yazmış doğrusu scorp'ta olucak dedi doğruydu yanlıştı falan derken bir türlü konuyu bağlayamadık :D mevzuyada hakim değilim uzun zaman geçti üzerinden bana doğrusu scorp'da gibi geldi sizce işin doğrusu nedir ? :D

Scorp'da popüler mi ?

Scorp'ta popüler mi ?

Son düzenleme:
Doğrusu "Scorp'ta"dır. Bunu daha iyi araştırmak istersen "Sert Ünsüzlerin Benzeşmesi" konusunu google'dan bakabilirsin. Bu konuyu ilkokul dönemlerinden hatırlaman lazım. Hatta Öğretmenlerimiz fstkçşhp (Fıstıkçı Şahap) diyerek daha akılda kalıcı bir yöntemle bizlere öğretmişlerdi.
Bir bilgilendirme olarak: Ünsüz benzeşmesi yada ünsüz sertleşmesi; fıstıkçı şahap kelimesini ünsüz harfleri olan f, s, t, k,ç, ş, h, p harfleri ile biten bir kelimeye c, d, g harfleri ile başlayan bir ek gelirse, ekin başındaki yumuşak harfler sertleşir. Buna göre; c-ç, d-t, g-k olur. Yani, Türkçe'de sert ünsüzlerden sonra yumuşak ünsüzler gelmez. :up: :)

Geri