• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Deadpool Gişe Rekorunu Tokatladı!

Kürşad

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
13 Ocak 2011
Puanı
186
deadpool-gise-rekorunu-tokatladi-705x290.jpg

"Bildiğiniz süper kahraman hikayeleri"nden olmayan Deadpool, rekorları bir güzel ezdi geçti.

Uzun zamandır vizyona girmesini beklediğimiz ve 12 Şubat tarihinde sonunda hasretimizi gidererek beyaz perdeye adımı atan Deadpool, çizgi roman uyarlaması sinema filmlerine yeni bir boyut getirmekle kalmadı, kendi alanında pek çok rekoru da bir güzel kırdı.

''R-rated'' olarak sınıflandırılan yani şiddetin ve cinselliğin ağırlıklı olduğu bir film kategorisinde olan Deadpool, ülkemizde de 15 yaş sınırı ile vizyona girmişti. Tabi bu durum Deadpool'un gişedeki başarısını etkilemedi.

Amerika'da ilk hafta sonunda 135 milyon dolar gibi çılgın bir hasılat elde eden Deadpool, daha önceden 91.7 milyon dolar ile rekoru elinde bulunduran The Matrix Reloaded'ı geride bırakmayı başardı. Ayrıca Deadpool ülkemizde de 3 günde 4.5 milyon TL'lik gişe hasılatını gördü.

aaaa.jpg

Fox'un şu zamana kadar yaptığı, tartışmasız en iyi ve en başarılı film olan Deadpool, Marvel Sinematik Evreni'ne ait filmlere baktığımızda da çoğunu geride bırakan bir başarı sergilemekte. Üstelik bunu başaran filmin ''R-rated'' olduğunu da bir kez daha hatırlatalım.

cabro00.jpg

Yakaladığı başarı ile muhtemelen zevkten dört köşe olmuş Fox'un Deadpool için ayırdığı bütçenin de sadece 58 milyon dolar olduğunu hatırlatalım (sadece lafı sizi yanıltmasın, zira örneğin Avengers: Age of Ultron'un bütçesi 280 milyon dolardı). Kaynak

Çıktığı gün gittim muhteşem bir film serisi devam edilecek.

Marvel'in bence en iyi filmi Fantastic 4'lü 480 milyon dolar küsür gişe hasılatı yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam. İlk defa izledim fragmanı bu iğrenç film spider gibi efsane filmi nasıl geçmiş şaşırdım. Bildiğin komik olmayan komedi filmi.

Marvel'in bence en iyi filmi Fantastic 4'lü 480 milyon dolar küsür gişe hasılatı yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam. İlk defa izledim fragmanı bu iğrenç film spider gibi efsane filmi nasıl geçmiş şaşırdım. Bildiğin komik olmayan komedi filmi.

Görüntüdekiler ilk hafta yaptığı gişe hasılatları, bu bağlamda tüm süper kahraman filmlerinin hasılatını geçti. Ben de izledikten sonra görüşümü belirteceğim, herkes çok methetti.

Bu 134 ise Batman V Superman ve Captain America: Civil War'ı düşünemiyorum.

Aslına bakarsan bu başarıyı yakalayamayabilirler . Çünkü DP serisi (muhtemelen seri olucak) diğer marvel filmlerine göre daha komedi ağırlıklı.Daha çok eğlenceye bağlı.Diğer filmlerinde genellikle eğlence kısmı az , fantastik-aksiyon dolu olaylar var.Bence DP kolay kolay rekoru kaybetmez.

Bence fox ilk defa dikiş tutturdu 4.duvarı aşmış bi kahraman sonuçta hakkını vermişler sırada Batman V Superman,Civil War kapışması var.

Aslına bakarsan bu başarıyı yakalayamayabilirler . Çünkü DP serisi (muhtemelen seri olucak) diğer marvel filmlerine göre daha komedi ağırlıklı.Daha çok eğlenceye bağlı.Diğer filmlerinde genellikle eğlence kısmı az , fantastik-aksiyon dolu olaylar var.Bence DP kolay kolay rekoru kaybetmez.
"
"Yakalamayabilirler" mi? Sanırım bunu espiri olarak dile getiriyorsun. :D Birincisi Batman V Superman neredeyse çoğu insanın beklediği, aynı kahramanın bir filmde anlatılmasını bekleniyordu. Ki zaten yüksek bir ihtimal Batman V Superman'ın devam filme gelecek. Çünkü "Suicide Squad" ile birleştirilmesi gibi haberler var. Üstüne yeni "Wonder Woman"ın da filmi gelecek. O filmde de batman'ı veya herhangi bir başka "hero"yu görme ihtimalimiz yüksek. Heh şimdi gelelim Civil War'a. Ben sana söyleyeyim bu film $150 bini geçer. Ki "Demir Adam"ın açılık gişesi $174,144,585. "Yenilmezler: Ultron Çağı" $191,271,109. Ki "Civil War"da bu sefer işler değişiyor. Bu sefer süperler birbirleriyle kapışacak bi bu gerçekten inanılmaz mükemmel ve harika olacağına da burada benimle herkes hemfikir olabilir. Ben devamlı çizgi roman okuyan birisiyim. Filmin de nasıl olacağını az çok kestiren birisiyim. Bir süper kahraman filminde de sürekli komik içerik bence iyi değil. Bu olsa olsa süper kahraman diye atmışlar birini kesip doğruyor, kötülere düşman hop süper kahraman. Komiklik dediğin yerinde güzel olacak. Bunu da en güzel Tony Stark yapar, Thor yapar, Captan yapar, Spider yapar, bunlarda sağlam yapar. :)

Bence hani abartıldığı kadar güzel bir film değil bir sürü espri gönderme var çoğunu anlamadım belkide ondan bana kötü gelmiş olabilir .Ip man 3 daha iyi olduğunu düşünüyorum izlemek açısından

Sürekli cizgi roman okudugunu soyleyip Deadpool'a bu sekilde bir elestiri biraz garibime gitti acikcasi :) Ayrica Deaspool'u super kahraman belirtmek yanlis,cunku oyle bir iddiasi ve amaci yok.- - - Güncellendi - - -

Bence hani abartıldığı kadar güzel bir film değil bir sürü espri gönderme var çoğunu anlamadım belkide ondan bana kötü gelmiş olabilir .Ip man 3 daha iyi olduğunu düşünüyorum izlemek açısından

Ip Man ile karsilastirmak icin ayni kategoride olmasi gerek bence :)

Batman vs Superman ve Civil War filmleri buyuk ihtimalle gececektir.Sebebi hem buradaki kahramanlar ust yas gruplarinda dahi biliniyor,ozellikle batman ve superman'in filmleri daha eskiye dayaniyor.Civil war'daki karakterlerde onceki filmlerden vs taniniyor bir sekilde ve ayni grubun kendi icinde catisma artisida var.Deadpool ise daha cok cizgi roman okurlarinin bilecegi bir karakter.Oyle olmasina ragmen bu basari iyidir,devam filminde ustune koyacaktır(seyirci bakimindan)

Son düzenleme:
Hayatımda izlediğim en iyi TR Dublaja sahip filmdir kendisi :) Bi karakter bu kadarmı türkleştirilir arkadaş

Ben bu kadar beğenmenize anlam veremedim ve fragmanı tekrar izledim, bence;
- Gerçeklikten uzak konusu saçmalık insanı süper kahramana çevirmek beni etkilemedi
- Komedi yapılmasına rağmen komik değil hatta bence berbat
- Adamın süper kahraman olmadan önce ne yaptığı belli değil
- Görüntü efektler ses vesaire başarılı
Sonuç: sinemada bedava izletseler tercih etmem.

Parasal olarak bilemem milletin parası bol dünyada nüfus gittikçe artıyor ancak değer olarak spiderin, fantastikin, captainin vs. yanında sinema salonunda reklam olarak kalır.

Ama marvelin artık yeni şeyler yapması gerekiyordu en azından eski filmlerin cıvkını çıkaracağına değişik şeyler üretmesi iyi. belki bir gün benim hoşuma giden bir şey çıkar :)

Ben bu kadar beğenmenize anlam veremedim ve fragmanı tekrar izledim, bence;
- Gerçeklikten uzak konusu saçmalık insanı süper kahramana çevirmek beni etkilemedi
- Komedi yapılmasına rağmen komik değil hatta bence berbat
- Adamın süper kahraman olmadan önce ne yaptığı belli değil
- Görüntü efektler ses vesaire başarılı
Sonuç: sinemada bedava izletseler tercih etmem.

Parasal olarak bilemem milletin parası bol dünyada nüfus gittikçe artıyor ancak değer olarak spiderin, fantastikin, captainin vs. yanında sinema salonunda reklam olarak kalır.

Ama marvelin artık yeni şeyler yapması gerekiyordu en azından eski filmlerin cıvkını çıkaracağına değişik şeyler üretmesi iyi. belki bir gün benim hoşuma giden bir şey çıkar :)

-Zaten bu tur filmleri gercege yakinligi ile dusunursek işimiz zor :D Asagida sevdigini söylediğin ve benimde sevdiğim kahramanlarin hepsi deney veya birtakim olay sonucu o hale geldi.
-Kisiye gore değişir tabi.
-Yanlis hatırlamıyorsam filmdede onceden ozel kuvvetlerde oldugu ve sonradan parali asker oldugu geciyordu.Zaten bu filmi sabirsizlikla bekleyen kisilerin cogunlugu karakteri cizgi romandan taniyan kisilerdi.Oyuzden belki takip etmeyenler o kismi filmden kapamamistir.

Ayrica Deadpool,Dc'nimn Deathstroke/Slade Wilson karakterinin karsiligi gibi birseydir.Wade Wilson zaten deadpool'um ismi.Boylede ufak bir bilgi vereyim:D

Senaryo çok dar ve deadpool karakteri tam anlamı ile yansıtılamamış. Deadpool bildiğin prof deli flimde şakacı yönü baskın çıkarılmış ve bir çok sahnede normalleşiyor.Hepten yok etmeyelim ama waow da olmadım.

Geri