• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Dede Paradoksu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Akyl
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
zamanda yolculuk denen şeyin gelecek te yada geçmişte var olamayacağı için düşünmemize gerek yok :) eğer ki gelecekte milyon yıl sonra bile olsa birisi zaman makinesi icad etseydi eminimki bunu yapan amerika olurdu :) ne biliyim en kötü JFK suikastini engellemek için gelirlerdi yada 11 eylül olaylarını durdurmak için gelirlerdi :) bir şekilde gelirlerdi biz de görürdük ''vayyyy anassssınııııııı adamlarrrrrrrr zaman makinası yapmışlarrrrrrrrr whuuuuuuuuwwwwwwww'' der oturup kalırdık.

gerçi dur bir saniye biz göremezdik ki o olaylar tamamiyle gerçekleşmemiş olurdu değilmi :) ama olsun yinede ilk kısımda bahsettiğim gibi o olaylar gerçekleşti kimsede engelleyemedi.

Son düzenleme:
Zamanda ileri gitmek mümkün olabilir ama geri gidemezsin en azından şu kurallarla.(Dedenin paradoksu bizi bozar hacı.)

zamanda yolculuk denen şeyin gelecek te yada geçmişte var olamayacağı için düşünmemize gerek yok :) eğer ki gelecekte milyon yıl sonra bile olsa birisi zaman makinesi icad etseydi eminimki bunu yapan amerika olurdu :) ne biliyim en kötü JFK suikastini engellemek için gelirlerdi yada 11 eylül olaylarını durdurmak için gelirlerdi :) bir şekilde gelirlerdi biz de görürdük ''vayyyy anassssınııııııı adamlarrrrrrrr zaman makinası yapmışlarrrrrrrrr whuuuuuuuuwwwwwwww'' der oturup kalırdık.

gerçi dur bir saniye biz göremezdik ki o olaylar tamamiyle gerçekleşmemiş olurdu değilmi :) ama olsun yinede ilk kısımda bahsettiğim gibi o olaylar gerçekleşti kimsede engelleyemedi.
abi jfk suikasti 11 eylül fln demişsin gülesim çıktı adamlar kendi yaptıkları işleri niye degiştirsin ? 11 eylül saldırısını mağaralarda yaşayan teröristlerin yaptığına inanmıyosun deme?

abi jfk suikasti 11 eylül fln demişsin gülesim çıktı adamlar kendi yaptıkları işleri niye degiştirsin ? 11 eylül saldırısını mağaralarda yaşayan teröristlerin yaptığına inanmıyosun deme?
11 eylülü johhny bravonun çizgi filminde göstermişlerdi keke

İsmini unuttum,bir adam vardı ABD'de borsada küçük meblağ ile başladığı parayı milyon yada milyar dolarlara çevirmişti ve yatırım yaptığı şirketler hep süpriz şirketlerdi.%95 falan bir başarısı vardı ve gelecekten geldiğini söylüyor,kaybettiği yatırımlarıda bilerek yaptığını söylüyordu.Adamı devlet tutukladı.Devletin elinde adamın geçmişine dair hiçbir veri yoktu.

Dedeni öldürürsen evren farklı bir şekilde ilerleyecektir.

Zamanda geri gitmek kelimesi bana saçma geliyor. Mantıken olması imkansız gibi. Şimdi düşünelim;
Zamanda geri gitmek demek geçmişte ölen insanların tekrar canlanmasına sebep oluyor. Şu an ki teorilerle mümkün mü bu ?

Zamanda geri gitmek kelimesi bana saçma geliyor. Mantıken olması imkansız gibi. Şimdi düşünelim;
Zamanda geri gitmek demek geçmişte ölen insanların tekrar canlanmasına sebep oluyor. Şu an ki teorilerle mümkün mü bu ?

Tekrar canlanmış olmuyor,onların ölmediği zaman gitmiş oluyorsun.Yani hiç ölmemiş oluyor.Geçmişe gitmek için ışık hızından daha hızlı gitmek gerekiyor ve bu şuanda mümkün değil ve öylede kalacak gibi.Einstein'ın kuramına görede ışık hızına yaklaştıkça zaman o obje için yavaşlar yanı benim için 1sene senin için 5 seneye denk gelebilir.E bu durumda direk düşündüğümüz gibi değilde farklı bir şekilde geleceğe gitmiş oluyoruz.

Zamanda yolculuk bulunsaydı şuan gelecekten gelen adamlar görürdük

Geri