• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Derdim büyük (Tüm maxigame ailesi konuya davetlidir )

ShockWave

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
21 Eki 2011
Puanı
37
Evet arkadaşlar şuan 18 yaşımdayım lise 1 den beri bitmek bilmeyen ders konusu ve hala'da sürüyor ders çalışmak istiyorum fakat her dakikada çalışamam :/ canıma yetti artık ailem çok üstüme geliyor bıktım artık yok ders çalış yok senden şu olmaz bu olmaz ben bunları çekmek zorunda degılım hayatım güzel fakat canım bu yüzden eve girmek istemiyor herşeyi içime atmaktanda sıkıldım artık patlama noktasındayım her gün bir tartışma yetti canıma ne yapabilirim bir çözüm söyleyin kafayı yemek üzereyim kendime zarar vericem en sonunda o olucak herşeyi içime atmaktan :/

ailen şöyle düşünüyor eğer biz bu çocuğu kötülersek ona bişi yapamıcağına dair sözler söylersek gaza gelir hırslanır en iyisini yapmaya çalışır. fakat herkeste böyle bi bünye yok gidip ailenle konuşup bana bunları demeyin elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıcam fakat beni küçük düşürmeyin gibi sözler söyle. umarım anlarlar seni.

Okumıcam demiyorum okuyorum zaten fakat her gün aynı kelimeleri duymaktan sıkıldım bundan bişey olmaz gider hizmet eder herkese aşağılayıcı kelimeler doğal olarak içimi karartıyor ve aılemle konuşulmuyo hemen parlayıveriyolar o yüzden açmıyorum konusunu :/

şimdi ne desem bilemedim ailende haklı sende haklısın birşey diyemiyorum.

Okumıcam demiyorum okuyorum zaten fakat her gün aynı kelimeleri duymaktan sıkıldım bundan bişey olmaz gider hizmet eder herkese aşağılayıcı kelimeler doğal olarak içimi karartıyor ve aılemle konuşulmuyo hemen parlayıveriyolar o yüzden açmıyorum konusunu :/
ailene kendinin büyüdüğünü kanıtla o zaman. ilk olarak pcde oyunlar çok oynuyorsan kesinlikle seni büyük görmezler kendi ailemden biliyorum. onların zamanında öyleydi çünkü 6 7 yaşlarına kadar oyun oynadılar sonra çobanlık türü şeyler yaptılar çabuk büyüdüler. ev bütçesine yardım etdinmi hiç ?

Aynı durum bendede söz konusu ne yazık ki, okumazsan gider millete hizmet edersin, milletin emrinde çalışırsın diyorlar hep küçük düşürücü cümleler. Sonra o moral ile ders çalış?
Sırf öyle yaptıkları için özel hayatımı onlara anlatmıyorum, aramız iyi olabilir ama dostlarım hakkımda ailemden çok şey biliyor.
Bu sene üniversite sınavına girip kurtulacağım inşallah bu durumdan.

Aynı durum bendede söz konusu ne yazık ki, okumazsan gider millete hizmet edersin, milletin emrinde çalışırsın diyorlar hep küçük düşürücü cümleler. Sonra o moral ile ders çalış?
Sırf öyle yaptıkları için özel hayatımı onlara anlatmıyorum, aramız iyi olabilir ama dostlarım hakkımda ailemden çok şey biliyor.
Bu sene üniversite sınavına girip kurtulacağım inşallah bu durumdan.

Amin İnş. Hepimiz Kurtuluruz İstediğimiz Yerlere Yerleşiriz .

hocam anlamıyolarsa çözüm basit odaya git gitmeden önce annene veya babana ben odamda ders çalışıyorum de ama çalışma takıl kitap felan oku sana seslendiklerinde ne yapıyorsun felan dediklerinde ders felan çalışıyorum felan de hani odanda kendine ait bi hayat kur ama merak etme bu olay kısa süreli olucak onlar sana değer felan vericekler ama onlara bi başarı vermen gerek hani şu komşunun oğlu olman gerek :) benim arkadaşlarım sınava çalışırken aile baskısından bu yolla kurtuyolardı :)

Onlar da bizim iyiliğimiz istiyorlar ancak bunun farkındayım ve farkındasınız bazen aşırıya kaciyorlar.

Discovery üzerinde Tapatalk ile gönderildi

Aşağılayıcı konuştuklarında morel dıye birşey kalmıyo bende bide dersmi çalışıcam o durumda zaten 2 laflarından birisi ders ders ders bi zaman sonra yoruluyosun duymaktan :/

Usta eğer zenginsen bir üniversitenin %50 bursluluğunu kazan ve 8binTL civarı bir para öde yıllık.

Zengin değilim param yok o kadar diyorsan YGS 'ye çalış çok rahat olur.

Git 250 puan alırsın heralde.Mülakatlar içinde torpil ayarlarsan polis ol en rahat kazanılan meslek.

Okuyunca Nolacak :S

Okuyup İşşiz sayısı gittikce artıyor .

Yurtdısında lise bitir gel istedigin üniye kayıt ol

meb okuma istegi mi bıraktı ?

sen kendine bir manita bul :D aileni felanda kafaya takma ders çalışmayı abartma fazlası boğar.arkadaşlarınla kafa dağıtacak eğlendirecek şeyler yap

üniyi bazıları dışarda okumanın peşindede :D şahsen yaşadığım yerde okuyorum ve dışarı giden arkadaşlar epey şikayetçi dışarı gitmek için o kadar heveslenmeyin benden söylemesi

Okumak o kadarda önemli birşey değil. Türkiye'nin eğitim sisteminde çok fazla gereksiz bilgi var. Aşçılık okuyacak, çevirmen olacak insanlara her dersi zorla öğretiyorlar. İnsanın aklına boş bilgileri tıkıştırıyorlar. Sen hangi bölümü okumak istiyorsan onunla ilgili bilgileri öğren. Kendini o bölümde sürekli geliştir.

Sen 4 yıl üniversite okursun. Sonra zar zor iş bulursun ve iş yerine gidip baktığında patronun lise mezunu bile çıkmaz. Dediğim gibi önemli olan kendini geliştirmek. Aklını yararlı bilgilerle doldurarak, o bilgilere süreklilik vererek ve o bilgileri kendin geliştirerek geleceğini mükemmelleştirebilirsin.

üniyi bazıları dışarda okumanın peşindede :D şahsen yaşadığım yerde okuyorum ve dışarı giden arkadaşlar epey şikayetçi dışarı gitmek için o kadar heveslenmeyin benden söylemesi

Denemek Bedava :D Dışarda 2,3 Kişi Gidiceksin Çok Sıkıntı Olacağını Sanmıyorum :)

Geri