• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

[DERS] HTML'e Giriş

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Screwy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Screwy

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
2 Eki 2011
Puanı
175
maxigame_logo1.gif

Merhaba arkadaşlar; Bugün hep birlikte html'e şöyle açık bir giriş yapalım... Hemen anlatıma başlıyorum.

HTML dosyası nedir?

• HTML'in açılımı Hyper Text Markup Language (Bunun tam Türkçe'si bulunmamakla beraber "çok yere açılan metin" denebilir.
  • Bir HTML dosyası bir text dosyası olmakla beraber markup tags (işaretlenmiş etiketler) içerir...
  • Markup tag'lar web tarayıcınıza sayfanın nasıl gösterileceğini gösterir.
  • Bir HTML dosyasının uzantısı htm veya html olmak zorundadır.
  • Bir HTML dosyası basit bir text editörleri ile oluşturulabilir.

Örnek olarak bir başlangıç yapalım... Öncelikle hangi text editörü programı ile çalışmak istiyorsanız onu açın. Notepad++ önerimdir...
Daha sonra aşağıdaki kodu açtığınız dosya içerisine ekleyin ve çalışmam.html olarak kayıt edin...

[TABLE="class: grid, width: 500, align: left"]
[TR]
[TD]<html>
<head>
<title>Buraya Başlık Gelecek.</title>
</head>
<body>

Screwy Deneme HTML tasarımı

</body>
</html>[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Bu dosyayı bir tarayıcı ile açtığınızda tarayıcının sekme kısmında
Başlık Buraya Gelecek Yazısını Göreceksiniz. İçerik olarakta Screwy Deneme HTML tasarımı yazısını görebilirsiniz.

Yukarıdaki Kodda kullanmak istediğiniz yani tasarımda gözükmesini istediğiniz her yazıyı
<body></body> tagları arasına eklemelisiniz.

Sanırım şimdilik bu kadar ders yeter. Bir sonra ki Dersimizde neler göreceğimizi bilmiyorum. Bunu bize zaman gösterecek :)

Herkese iyi forumlar dilerim...

Geri