• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Dersanelere Ne Oldu, Son Durum Nedir ? Dersane Önerisi Lazım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
Evet arkadaşlar, geçtiğimiz aylarda dersanelerin kapatılması veya dönüştürülmesine dair haberler falan varı ancak pek ilgilenip okumamıştım. Şuan da dersanelerin son durumu nedir ? Ne oldu ne bitti tam olarak ? Bu sene AÖL den mezun oldum ve seneye YGS yolcusuyum, özellikle sayısal konusunda oldukça kötü sayılırım çünkü uzun yıllardır okul ile bir bağım ve alakam yok. Ankara da önerebileceğiniz Dershane veya Özel ders veren bir yer var mı ? Veya YGS için sizce en etkili yöntem nedir, neler yapmam gerek bu konuda gerçekten ciddi önerilere ihtiyacım var.

Benim görüşüm dershaneler bilgi vermiyor sadece tekrar yapmaya yardımcı oluyorlar ve pratik sağlıyorlar. O yüzden iyi ki kapatıldı nefret ediyorum . Abi kendine zaman ayırırsan kaynak kitaplarla günde 1-2 saat ama düzenli bir şekilde dershaneden daha faydalı olcagını düşünüyorum.

Bencede durum ZACA'nın söylediğinden farklı değil. Dershaneler çoğu öğrencinin çare aradığı bir yer ancak bu konuda sanıldığı kadar başarılı değiller. Bence imkanlar dahilinde özel bir öğretmenden ders almak dershaneden kat kat daha verimli olur, oluyor. Bunu dışında doğru kaynak, doğru çalışma sistemi ve düzenli çalışmayla başarılı olunabilir. Ben kefilim. :)

Ya aslında oturduğumuz apartmanda bir Matematikçi bir de Edebiyatçı hoca var bunları özel derse ikna edebilirim sanırım ancak geometri falan nasıl halledilecek onu bilmiyorum. Maalesef geometri hocası yok apartmanda :))

Ya aslında oturduğumuz apartmanda bir Matematikçi bir de Edebiyatçı hoca var bunları özel derse ikna edebilirim sanırım ancak geometri falan nasıl halledilecek onu bilmiyorum. Maalesef geometri hocası yok apartmanda :))

ule noob matematik öğretmeni olan adam geometride bilmek zorunda -.-"

Hükümet diğer badem bıyıklılara ultimatom verdi gibi gibi ama öyle olmadı dershaneler tam manada resmi özel okullara dönüştürüldü ayrıca devlet okulundan kolej eğitimine geçecek her ögrenciye devlet kasasından 3bin tl kadar kolej ödemesi yapılıyor

Dershaneden vazgeçtiler (sadece terim olarak )
Özel okullar açıldı (tercih eden her öğrenci için 3bin nakit devletten koleje)
Bu kapışmanın politik sonucuda birileri derin devleti çözdükten sonra paralelide çözdü ve fanatik kazandı karşılığında iyi polis kötü polis oyununun kötüsüne dev bir nalit akışı oldu

Abi ne istediğini bilmiyorum ama matematik kasman lazım.Matematiği hallettiğin zaman inanılmaz bir üstünlük sağlıyorsun sınava girenlerden.Herşeyin başı matematik.

Abi şunu unutma YGS mantık sınavıdır ne kadar çok soru çözersen sınavdan önce o kadar rahat yaparsın sınavı sorular oldukça kolay fakat lys gerçekten zor benim sana önerim 1-2 ayda düzenli çalışma ile ygs konularını bitirip lys ye ağırlık vermen

Dersane falan hayal. Sadece kendine özel bir matematik hocası tutup matematiği öğren.
Diğer dersleri kendin yaparsın, hiç olmadı internetten derslere bakabilirsin.

Tekno Fem videoları var dershanedeki hocalardan iyi anlatıyor. Videolar internette var indirmeni tavsiye ederim. Şimdi indirmezsen o videoların hepsi seneye teliften kalkacak.

bence;

dershaneler faydalı kendini geliştirmedikten çalışmadıktan sonra tabi bir işe yaramaz ben teknik lise mezunuyum ve giresundan sakaryayı kazandım sadece dershanede ders gördüm ha 3 sene gittim ilk senemde bölüm geliyordu ama istediğim yer değildi 2. senede aynıydı ama 3. senemde kazandım ha bundan pişman değilim sınıf ortamında biraz kendimi yabancılaştırıyorum ama iyiki bunu yapmışım diyorum. her neyse gelelim dershane konusuna devamsızlık yapılmadan ve derslere günlük çalışılırsa çok faydası oluyor kendimden ve kazanan arkadaşlarımdan çok iyi biliyorum kesinlikle gitmeni tavsiye ederim ancak, sanırım eylül 2015 bütün dershaneler eğitim merkezleri vs ler kapatılıcak diye kararname çıktı inşallah olmaz. :)

----------

ule noob matematik öğretmeni olan adam geometride bilmek zorunda -.-"

ikiside aynı dersi alıyor ama kimisi matematikte kimisi geometride alanlara ayırlıyorlar :)

Dershanelerin bu yıl son yılı. Bu yıldan sonra ya özel okula dönüyorlar ya da kapatılıyorlar.
Şuan fazla geç kalmış sayılmazsın, fazla konu geçilmedi. Ben Uğur Dershanesine gidiyorum. Öyle çok bilgi verdikleri yok ama sınava hazırlıyorlar sonuçta. Uğur dershanelerini öneririm. 3000 Lira kayıt parası.

Abı normal dershanelerde bır verım alamazsın ama butık yanı özel olarak gecen ısım yapmıs fıyatı bıraz yuksektır yalnız dershanelerde senınle bırebır ılgılenır tum derslerı sana ozel en fazla 2 kısı ıle ozel ders mantıgıyla anlatırlarkı buda senın daha cok anlamanı daha hırslı ve daha ıyı bılgı edınmenı saglar benım dusuncem ozel yanı butık bır dershaneye yazılmandır bu konudada fem özel en iyileridir aralarında.

Kesin olarak karar veremedim ama aklımda olanlar ; "Bilgisayar & Yazılım, Turizm, Dış Ticaret vs..."

Önce ona bir karar vermelisin.Bilgisayar&Yazılım sayısaldan alıyor iyi bir üniversite kazanmak için gerçekten sağlam bir donanım gerekebilir,Sözel bölümleri düşünürsen Halkla İlişkiler ve Reklamcılık,Radyo Tv Sinema,Gazetecilik yada Eşit ağırlıktan Bilgi ve belge yönetimi okuyabilirsin İstanbul üniversitesinin puanları dahi düşüktür.Bilgi belge yönetimi okuyup KPSS'ye girsen rahat atanırsın heralde 70-75 yaparsın.Kütüphaneci felan olursun.Neyse çok ileriye gittim ygs ye gelmeden kpss'ye girdik :) YGS'de Türkçe bilgi gerektirmez,dersane gerektirmez.Bir kaynak kitap ve soru bankası al bol bol paragraf ve yorum sorusu çöz.YGS'deki Matematikte temel matematiktir.Çok ağır konular yok 40 ta 10-15 yapsan gayet iyi bir net sözel öğrencisi için en azından.Sosyal Bilimler de Tarih soruları var onun içinde ygs konu anlatım ve soru bankası alsan işini görür.Coğrafya da aynı şekilde.Felsefe soruları genellikle yorum üzerine çıkıyor ona çalışıp zaman harcama.Birde din kültürü soruları var onları çatır çutur yaparsın zaten.Sayısal olmadığını düşünüp feni atlıyorum.Ben çözmüyorum fen bölümünü.Fen işine gireceksen işin çok zor söylüyeyim :) Bu şekilde anlattığımla dersaneye gitmene gerek kalmadan hazırlanabilirsin.Ben bu yıl dersaneye gitmiyorum daha ders çalışmayada başlamadım ama yakın zamanda başlayacağım ama evde günde 2-2,5 saat ayırarak gayet iyi hazırlanabilirsin.YGS de çıkmış matematik sorularına felan göz at onlara yüklen biraz kendi kendine yapabileceğin konular olduğunu düşünüyorum ygs konularının ben.

sağlık bakanlığı önümüzdeki 2 yıl boyunca(tahminime göre önümüzdeki 3-4 yıl boyunca çok popüler bir alan olacak) çok yüksek sayıda memur alımı yapacak lisans mezunu olduğum halde ben bile düşünüyorum yaş 22 bir tane de sağlık önlisans mı bitirsem diye o yüzden bu sene bende ygs lys gireceğim ama sağlık için ygs yeterli diye biliyorum böyle istihdamı yüksek alanlara yönelirsen kolay bir şekilde kadroya girersin ve iş dışı çok vakit kalır

Geri