• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Dershane'ye yazıldım :/

ShockWave

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
21 Eki 2011
Puanı
37
Evet arkadaşlar dershaneye yazıldım açıköğretimden okudugum için fazla bilgim yok matematık dil anlatım edebiyat gibisinden bölümümde sayısal :/ 12. sınıf fakat şöyle bi sorunum var şimdi hoca beni tahtaya kaldırırsa rezil olurum ben bişey bilmiyorum ne yaparsam kaldırmaz hmmm

Aynen bende yazıldım.Sen öğrenmeye gidiyorsun rahat ol.

+aynı durumdayız.

Bende Final dershanesine yazıldım 1 hafta sonra başlıyoruz.Makine bölümü mezunuyum ama çok acıdır ki makine bölümü sayısal oluyor ,meslek lisesiyiz lise 1 de sayısal dersleri gördük ondan sonraki senelerde hiç bir sayısal ders görmedik böylede bir ironi var böylede bir yozlaşmış bir sistem var.Benimde yıllardan beri sayısalla hiç aram yok bu senede sayısal'a yazıldım benimde senin gibi çekingenliğim var ama görüyorum etrafta ne ***** tipler bile kazanıyor zamanla en iyi şekilde bizde konulara hakim olup yeterli seviyeye ulaşırız.Sadece biraz zaman ve gayret gerekiyor diye düşünüyorum.

2012-2013 öğretim yılında yani geçen sene gittim dershaneye. Geçen temmuzda başladım ve bu sene haziranda bitti. Bu arada dershanede bizim sınıfta tahtaya kaldırılan sadece 2 arkadaş oldu. Onlarda hep kendi istekleriyle kalkıyorlardı.

Yani korkmanı gerektirecek bir durum yok. Oraya öğrenmeye gidiyorsun. Senin bilgini tahta üzerinden değil sınav üzerinden ölçüyorlar.

Ayrıca sayısal bölümüne çok kazık gibi diyenler: yapmayın lütfen şunu. Geçen sene fizik ve geometriye hiç çalışmadığım için sayısalda zorlanmıştım ama yine de bu hatayı kendimde aradım. Bu sene tekrar hazırlanıyorum sınava daha iyi puan için. Fizik ve geometriye de başladım ve inan bana acayip sevdim. Hele ki fizik resmen kafayı taktım. Sürekli çalışmak istiyorum. Bu konuda demek istediğim;

-Kendin istekli olarak çalışmaya başla derslere.
-Bir program yap. Asla sapma bu programdan.
-Kesinlikle başkalarının dediklerine bakma. ''Yok şu çok zor, kimse yapamıyor. Yok bu ahiret sorusu gibi. Hiç kimse yapamaz'' Bunlara takma kafanı.
-En önemlisi sevdiğin dersle sevmediğin dersi aynı güne koyma. Sevdiğin derste öğrendiğin bilgiler sevmediğin derse geçtiğin zaman unutulur giderler. Sevmediğin derse ilk başlarsan o zaman sevdiğin derse geçtiğinde isteğin kalmaz. Aynı güne koyma yani bunları. :ent
-İnternetten Video anlatımlarını kesinlikle takip et. Çünkü onlarda konu anlatımları yanında soru da çözüyorlar ve o soruların çözüm taktikleri çok işine yarar.
-Kesinlikle çok kitap alma. Bir konu anlatım seti ve her dersin 1 soru bankası yeter. Soru bankalarını bitirdiğinde gidip tekrar alırsın başkasını. Her dersten bir çok soru bankası alırsan gözün korkar, isteğin olmaz hiç. :ent

Sen bu verdiğim önerilerle dersleri anlarsın. Dershanede hiç bir sıkıntın olmaz o zaman. :ent

Tekrar diyorum tahtaya kaldırma gibi bir durum yoksa. Varsa bile yukarı da verdiğim önerilerle sıkıntını aşarsın.

Son düzenleme:
bende yazıldım fakat zaten bilmediğimiz için dershaneye gitmiyormuyuz ? yani tahtaya kaldırsa hocam ben bu soruyu bilmiyorum dersin o da seni kaldırmaz

Dersaneye başladığınızda ilk o duygular çok olur , bence dersi dinleyin sadece tahtaya çıkardığınızda da hoca yardım ediyor.
Hani rezil olma durumu yok , sınıfınızda diğerleri de sizin gibi düşünüyor şuan sakin ve dinleme ile üstünden gelirsiniz.

Kuzen gideceğin baban ve ablanın tepkisinden belliydi, geçmiş olsun diyelim

sayısalım iyi hoca kaldırırsa yapıyorum ancak tanımadığın zaman çekiniyorsun biraz ama sınıfını tanıyınca pek sıkıntı çıkmıyor bende pek sözel türkçe yapamıyordum şuan iyi gidiyorum çok şükür :)

Geri