• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Devlet Yurtları Hakkında

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Screwy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Screwy

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
2 Eki 2011
Puanı
175
Merhaba arkadaşlar

Şimdi bu sene hayırlısı ise tercih yapıcamda. Gidiceğim yerde devlet yurdunda kalayım diyorum başlangıç için ama bu yurtlara yerleşme nasıl oluyor bilmiyorum araştırdım biraz ama elde tutulur bişi yok. Yani kimisi başvuru yapıyorsun çıkarsa diyor kimisi de gidip başvuru yapıosun diyor.

Bana devlet yurduna yerleşme sürecini detaylıca anlatabilecek var mı?

La Resul naber :D LYS sonuçlarını bekliyorum bende. Bunlar düşüneceğim en son konu :D Akışına bırak kardeşim. :D

1. si maddi olarak apartta vb. yerde kalamayacağını ispatlamak gerekiyor. Bunun için başvuru formunda a-dan z-ye bütün mal-mülk kaydını giriyorsun.
2. si devlet yurdunda kalacaksan yarı özelde kal. 50 TL civarı fark var. Koymaz adama. Normal odada 4-6 kişi, yarı özelde 2-3 kişi kalıyorsun.
3. sü yurtta kalacaksan ağır başlı olacaksın. Yavşak yavşak hareketler yaparsan oranın abileri vardır ezerler başını. Cezaevi gibi sistemi var..
4. sü giderken yanına kıyafetlerini, bir yastık yüzü-pike takımı(pike takımı veriyorlar ama kullanmak ister misin bilmem), diş fırçası, diş macunu, terlik, 3'lü priz falan falan al. Yani kullanabileceğin herşeyi al ama fazlalıkları alma. Sığmıyor kişisel dolabına. Zaten kıç içi kadar dolap veriyorlar. İçine adam akıllı birşey sığmıyor. Falan falan..

Başvuru online ortamdan yapılır, kazanırsan gider yerleşirsin. Kazanamazsan tuttuğunla kalırsın. Veya yedek sistemine atar seni. Mesela "yedek : 50" der sana, her gün düşer o sayı. Gitmeyenler falan oluyor. Benim sınıfımda taş gibi bi kız var ona yedek 264 çıkmış, o bile yerleşti KYK'ya. Allah yer yerden torpil yapıyo kıza. :D

Varsa şeklin Muğla'ya da beklerim.

Tavsiyem gideceğin ile önceden gezmen. Özel yurtlara da güvenme :) Her şeyleri berbat. Birini bulursan eve çık derim. kafan rahat eder. Kira konusunda 1+1 evler var 2 ayrı oda şeklinde şehre göre değişir fakat aylık 300-600 TL arasında evine vs göre değişiyor. Sözleşme yaparken de sözleşmeyi okuyun her maddesini. İnternet vs var deniyor fakat kendisine bile yetmiyor. Sıkıntı biraz.

1. si maddi olarak apartta vb. yerde kalamayacağını ispatlamak gerekiyor. Bunun için başvuru formunda a-dan z-ye bütün mal-mülk kaydını giriyorsun.
2. si devlet yurdunda kalacaksan yarı özelde kal. 50 TL civarı fark var. Koymaz adama. Normal odada 4-6 kişi, yarı özelde 2-3 kişi kalıyorsun.
3. sü yurtta kalacaksan ağır başlı olacaksın. Yavşak yavşak hareketler yaparsan oranın abileri vardır ezerler başını. Cezaevi gibi sistemi var..
4. sü giderken yanına kıyafetlerini, bir yastık yüzü-pike takımı(pike takımı veriyorlar ama kullanmak ister misin bilmem), diş fırçası, diş macunu, terlik, 3'lü priz falan falan al. Yani kullanabileceğin herşeyi al ama fazlalıkları alma. Sığmıyor kişisel dolabına. Zaten kıç içi kadar dolap veriyorlar. İçine adam akıllı birşey sığmıyor. Falan falan..

Başvuru online ortamdan yapılır, kazanırsan gider yerleşirsin. Kazanamazsan tuttuğunla kalırsın. Veya yedek sistemine atar seni. Mesela "yedek : 50" der sana, her gün düşer o sayı. Gitmeyenler falan oluyor. Benim sınıfımda taş gibi bi kız var ona yedek 264 çıkmış, o bile yerleşti KYK'ya. Allah yer yerden torpil yapıyo kıza. :D

Yarı özeli nerden bulayım :D Peki nerden başvuru yapıok nasıl başvuru yapıok ne zaman yapıok ne ediyok bunlarıda söyle hagancım :D

Hakan naptın olom. :D Okul mu okuyoruz cezaevine mi giriyoruz? :D İrkildim şeref sizim. :D

Güncel #

Kayıt zamanı ne zaman başlıyor ve nasıl başvuru yapıyoruz bilgisi olan yok mu yav :eat:

3. sü yurtta kalacaksan ağır başlı olacaksın. Yavşak yavşak hareketler yaparsan oranın abileri vardır ezerler başını. Cezaevi gibi sistemi var.. bu şıkka katılmıyorum heryerde aynısı yok :D bazı yerlerde müdüriye oluyor o kök söktürüyor :D Özelde bile o dediğin abilerden çıkıyor artist olan ^^

Geri