• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Dilekçe.

nolimit65

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
5 Eyl 2009
Puanı
34
Sayın maxigame kullanıcıları oğlumun okuduğu okulda bulunan bir öğrenci oğlumu sene başından beri rahatsız ediyor ve ders dinlemesini engelliyor.
İnternet den aradım ama bulamadım.Öğrencinin ders dinlemesini engelleyecek hertürlü davranış ile ilgili bir madde vardı onu bana bulursanız minnettar olurum.

Bu işinizi görürmü acaba :

'' Okulda ve okula yüz metre yakın çevresinde hal ve hareketleriyle öğrenciyi rahatsız edenlerin tespit edilmesi halinde 5326 Sayılı Kabahatler Kanunun 32. maddesi uyarınca İdari para cezası yaptırımı uygulanacağı bildirildi. ''

EĞİTİM VE ÖĞRETİMİN ENGELLENMESİ SUÇU
Eğitim ve öğretimin engellenmesi suçu 5237 sayılı Kanunun “Eğitim ve Öğretimin Engellenmesi” başlıklı 112 inci maddesinde; “(1) Cebir veya tehdit kullanılarak ya da hukuka aykırı başka bir davranışla;
a) Devletçe kurulan veya kamu makamlarının verdiği izne dayalı olarak yürütülen her türlü eğitim ve öğretim faaliyetlerine,
b) Öğrencilerin toplu olarak oturdukları binalara veya bunların eklentilerine girilmesine veya orada kalınmasına,
Engel olunması hâlinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur” şeklinde düzenlenmiştir.
Korunan Menfaat:
Anayasanın 42 nci maddesinde; “Kimse, eğitim ve öğretim haklarından yoksun bırakılamaz” denilmektedir. Bu suç tipi ile esas olarak korunmak istenen kişilerin eğitim ve öğrenim hakkıdır.

SUÇ OLUŞTURAN HAREKETLER
Eğitim ve öğretim hakkının cebir veya tehdit yahut hukuka aykırı başka bir davranışla engellenmesi halinde suç oluşacaktır.

Suçun Özel Görünüş Biçimleri
Teşebbüs: Suça teşebbüs mümkündür.
İştirak: İştirakin her türlüsü mümkündür.
İçtima: Cebir ve tehdit bu suçun kapsamında olduğu için ayrıca bu suçlardan dolayı CEZA VERİLMEZ. Fakat bu suç işlenirken kasten yaralamanın ağırlaşmış hali söz konusu olur ise ayrıca kasten yaralama suçundan dolayı da CEZA VERİLİR.
CEZAYI AĞIRLAŞTIRAN NİTELİKLİ HALLER
Bu haller 5237 Sayılı TCK.nun 119 uncu maddesinde sayılmaktadır.
Madde 119 - (1) Eğitim ve öğretimin engellenmesi suçunun;
a- Silahla
b- Kişinin kendisini tanınmayacak bir hale koyması suretiyle, imzasız mektupla veya özel işaretlerle,
c- Birden fazla kişi tarafından birlikte,
d- Var olan veya var sayılan suç örgütlerinin oluşturdukları korkutucu güçten yararlanılarak,
e- Kamu görevinin sağladığı nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle, işlenmesi halinde ceza bir kat artırılır.
(2) Bu suçların işlenmesi sırasında kasten yaralama suçunun neticesi sebebiyle ağırlaşmış hallerinin gerçekleşmesi durumunda, ayrıca kasten yaralama suçuna ilişkin hükümler uygulanır.

KOVUŞTURMA
Bu suç re sen soruşturulan KAMU DAVASI usulüne tabi bir suçtur.....
tahminimce bunu arıyosunuz.

Bu işinizi görürmü acaba :

'' Okulda ve okula yüz metre yakın çevresinde hal ve hareketleriyle öğrenciyi rahatsız edenlerin tespit edilmesi halinde 5326 Sayılı Kabahatler Kanunun 32. maddesi uyarınca İdari para cezası yaptırımı uygulanacağı bildirildi. ''
Burada şikayet edilecek öğrenci bu yüzden kabahat kanunuyla bir ilgisi olmadığını düşünüyorum.
Benim istediğim ders içi dersi dinlemesini engellemeye çalışması gibi bir yönetmelik arıyorum.
Cevabınız için teşekkür ederim.

tahminimce bunu arıyosunuz.
Teşekkür ederim cevabınız için ama yorumumu okursanız daha basit birşey aradığımı görüceksiniz.

Ben bir ceza vereceklerini düşünmüyorum öğrencidir ders geçerler sonuçta ders dinlemek istiyorsa hocasıyla konuşursanız yerini değiştirir o adam derste 10 metre arkadan oğlunuza müdahale edemez sonuçta.
Yorumunuz için teşekkür ederim ama zaten aralarında bir mesafe var yakın olmasa bile kağıtdır,silgidir atıyor.Özel okul olduğu içinde öğretmenlerin birşey diyemediğini düşünüyorum onun için bu maddeyi bulup okula bir göz dağı vermek istiyorum.

Öğretmenleri ile konuşup sınıf değiştirmeyi veya değiştirtmesini sağlıyabilirsiniz eğer bu seferde olumsuz olursa öyle şikayet edebilirsiniz direk şikayet etmek biraz kırıcı olabilir diye düşünüyorum yinede siz bilirsiniz. :)

---------------------------------------:d

Son düzenleme:
Özel okullarda meb'in kanunlarını pek sallamazlar. En iyisi rahatsız eden çocuğun ebeveynleri ile görüşmek.

Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.
Belirttiğim gibi bu yönetmeliği bulmamda bana yardımcı olucak kişiye minnettar olurum.

Sayın maxigame kullanıcıları oğlumun okuduğu okulda bulunan bir öğrenci oğlumu sene başından beri rahatsız ediyor ve ders dinlemesini engelliyor.
İnternet den aradım ama bulamadım.Öğrencinin ders dinlemesini engelleyecek hertürlü davranış ile ilgili bir madde vardı onu bana bulursanız minnettar olurum.
burası türkiye.

rahatsız olduğun yerden sen gitmek zorunda kalırsın

sınıf değiştirmesini öneririm yada onunla konuşun birdaha yaparsa idareye bildireceğinizi söyleyin

Hocam okul değiştir hiç uğraşma senin başın ağrır yoksa.

Burada şikayet edilecek öğrenci bu yüzden kabahat kanunuyla bir ilgisi olmadığını düşünüyorum.
Benim istediğim ders içi dersi dinlemesini engellemeye çalışması gibi bir yönetmelik arıyorum.
Cevabınız için teşekkür ederim.

Teşekkür ederim cevabınız için ama yorumumu okursanız daha basit birşey aradığımı görüceksiniz.
yorumu okudum zaten. okuduğum içinde o bilgiyi verdim. okumadan yorum yaptığımı düşünüyosanız çok yanılıyosunuz.
siz okuyun bence.

Geri