• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

DNS Değiştirmek - Videolu Anlatım

pureLove

future awesome
ViP Üye
Aktiflik
K.Tarihi
29 May 2009
Puanı
787
62596316.jpg

Neden DNS Değiştirmelisiniz?
maxicon1.png

»Özgürce; izlenmeden, engellenmeden, kısıtlanmadan sörf yapabilmek için,
»Servis sağlayıcınızın size sunmuş olduğu DNS’ten daha hızlı sörf yapabilmek için,
»Erişimi engellenmiş, kısıtlanmış ya da yasaklanmış sitelere ulaşabilmek için.

Windows XP'de DNS Nasıl Değiştirilir ?
15971.png

Windows 7'de DNS Nasıl Değiştirilir ?
15971.png

Güncel DNS Listesi
maxicon1.png

Yasaklanmış sitelere girmek için kullandığımız başlıca yöntem olan DNS değiştirme yönteminin başarılı olabilmesi için en önemli değişken güncel DNS adresleri aşağıdadır.
maxicon1.png

1- Google DNS
DNS sunucularının lideri olan Google Public DNS ayarları şöyle;
» 8.8.8.8
» 8.8.4.4
maxicon1.png

2- OpenDNS
DNS denince akla gelen en eski markalardan OpenDNS’i de şu şekilde kullanabilirsiniz;
» 208.67.222.222
» 208.67.220.220
maxicon1.png

3- Scrubit DNS
» 67.138.54.100
» 207.225.209.66
maxicon1.png

4- DNS Advantage
» 156.154.70.1
» 156.154.71.1
maxicon1.png

Yukarıda vermiş olduğum Güncel DNS Listesi’ni kullanarak internette daha özgür ve hızlı olabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hakan senin gibi bir mod gelmez bu siteye.Ben bu kadar söylüyorum.Hak ettiğin değeride bulduğunu düşünmüyorum.

Konuyu çok güzel hazırlamışşsın valla.Helal olsun.

Son düzenleme:
Bunu bilmeyen ölsün.Zaten ne için gerektiğini bilenler biliyor :rbk:

Son düzenleme:
Geri