• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Doğalgaz HK.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan SprouT
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

SprouT

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
17 Ara 2011
Puanı
92
Merhaba arkadaşlar bugün itibari ile faturam geldi rakam beni açıkçası tedirgin etti vaillant turbotec marka kombi kullanıyorum 40 Derece sabit 11.10.2017'de açtım
dün itibari ile 1 Ay boyunca sabit kaldı 236 TL gibi bir rakam geldi akrabalarıma eşe dosta sordum onlarda 36-43 derece arasında 140-150 TL arasında geldiklerini ilettiler
acaba kombi sayaçım hızlımı çalışıyor yetkilileri aramadan önce birde sizlere yazayım dedim size gelen rakamlar nedir bu dereceler arasında kullanan arkadaşlar var ise belirtirseniz memnun olurum

Artık soyguna başladılar emekli olan bir millet vekili 26bin lira emekli maaşı alıyorsa ben hakkımı helal etmiyorum. Bunca vergiyi bizden aldıkları halde hala sömürülüyoruz. Yukardakilerin cebi içi rahat bizim konumumuzda biri olmadan bu sorunları ordan anlayamaz ve çözemezler.

Son düzenleme:
Bende 40 derece kullanıyorum. O aralıkta geliyor benimde ( 220-250 arası). Bu ay geldiğinde yazarım tekrardan buraya.

Dert etme kardeş zamanla alışacaksın. Sadece zamcık gelmiştir veya vergi falan yükselmiştir :D

Merhaba arkadaşlar bugün itibari ile faturam geldi rakam beni açıkçası tedirgin etti vaillant turbotec marka kombi kullanıyorum 40 Derece sabit 11.10.2017'de açtım
dün itibari ile 1 Ay boyunca sabit kaldı 236 TL gibi bir rakam geldi akrabalarıma eşe dosta sordum onlarda 36-43 derece arasında 140-150 TL arasında geldiklerini ilettiler
acaba kombi sayaçım hızlımı çalışıyor yetkilileri aramadan önce birde sizlere yazayım dedim size gelen rakamlar nedir bu dereceler arasında kullanan arkadaşlar var ise belirtirseniz memnun olurum

Banada aynısı geliyor normal bence.Evin yalıtımı faturayı biraz daha düşürebilir ayriyetten .

ben 22 derece yaptım geçende içerde bayılacak gibi oldum 40 derecede kullananları duymak ilginç geldi balıkesirde teras kat dairede çatı altı ama abartılı bir ısı yalıtımı var

Bende 40 derece kullanıyorum. O aralıkta geliyor benimde ( 220-250 arası). Bu ay geldiğinde yazarım tekrardan buraya.

Sana zahmet yazarsan memnun olurum bende aynı sekilde 40 derecede önümüzdeki aya kadar sabit tutacağım bakalım ne gelecek

- - - Güncellendi - - -

ben 22 derece yaptım geçende içerde bayılacak gibi oldum 40 derecede kullananları duymak ilginç geldi balıkesirde teras kat dairede çatı altı ama abartılı bir ısı yalıtımı var

Eskişehirde oturuyorum şu ayda gece eksi dereceleri görüyor ki Aralık-Ocak-Şubat aylarında -15' kadar gidebiliyor,kombi minimum 30 derece bende de 22 kabul etmiyor ısı yatılım zaten getirilen yasadan dolayı zorunlu hale geldi ve yapıldı Balıkesir hava şartları buraya göre biraz daha uygundur düşüncesindeyim

Düzce de m3 1.09 a dek geliyor. 236 TL nin gaz bedeli kdv hariç 200 TL yapar, 200/1,09=183,48 m3 ben 20 günde 90 m3 harcadığıma göre senin fatura normal gibi tabi bu birim fiyat sizde kaç onu bilemedim. :D

[MENTION=193766]SprouT[/MENTION] fatura geldi , 22.10/22.11 150TL doğalgaz.Tüketilen 128m3 . Son 3 gün hariç 40 dereceye ayarlıydı.Kombiyi ne zaman açtığımı hatırlayamadım ama tam olarak.

Bizim evde yalıtım + termostat var fatura hakkında şuanda bilgim yok ama kayda değer düşüş oluyordu.Termostatta evin sıcaklığı belirlediğin dereceden aşağıya düştüğü anda kombiyi devreye sokuyor diğer durumlarda kombi çalışmıyor bilgin olsun.

250-300 arası geliyordu geçen sene kışın , bu ay daha yeni açmaya başladım bakalım nekadar gelir :)

Şehirden şehire mahalleden mahalleye fark ediyor bazı durumlarda, Mesela bir yerden kullanan çok ise fiyat paylaşıldığı için faturalarda düşmeler oluyor, Bazı yerlerde kullanan az olduğunda burada fiyatlar daha yüksek çıkabiliyor. Ev boyutunuz aynı mı, İkiniz de de sürekli yanıyor mu, Tek bir kalemle karşılaştırmanız fazla doğru sonuç getirmez.

Geri