• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Dolandırıldım. Ne yapmalıyım bilemedim

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Smoochy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Smoochy

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
14 Şub 2012
Puanı
2
Arkadaşlarımla KPSS çalışıyordum okulda kütüphanede. Kafam allak bullak oldu test çözmekten bi facebooka gireyim dedim. Bi tane suggested post çıktı ttnet kampayaların diye. Bu posta gönderi yapan bilmem kaç kişiye asus tablet verecez diye. (İnternet rezil yavaş bu arada telefon çekmiyor çok) Yazdım yorumu yolladım sonra onlar bana iletişim bilgilerimi sordular. İsim soy isim ve adres sadece. Sonra TTNET'e kayıtlı olan mailimi sordular. Verdim. Sonra dediler ki güvenlik ve doğrulama açısından TELEFONUNUZA kod yolladık bize yazar mısınız. Yazdım yolladım şimdi içime kurt düştü aradım ttneti falan yok dediler öyle bir şey.

Şimdi dolandırılma ihtimali neden gelmedi aklıma önce onu söyliyim
- Numaramı vermedim sadece mailimi verdim numara mesaj attılar, yani düşündüm ki ttnet sisteminden adımı falan girince numaramı görüyolar demek ki
- Bana her ay fatura gelir internet faturası 70 Lira diye mesaj olarak. O Mesajların geldiği TURKTELEKOM'dan geldi bu kod. Yani aynı mesaj klasorü içindeler.

Ama aradım türktelekomu biz size en xxx mesajı atmışız öyle kod mesajı atmamışız dedi. Orda gittim zaten aha dedim dolandırıldım. Sizce ne yapmalıyım?

--- Ne kadar bir ücret dolandırıldım bilmiyorum, hattım faturaları ve sanırım hattıma ücret yansıyacak çünkü kredi kartı falan vermedim zaten yok kartım.---
--- Ücreti de 6 saat geçmeden öğrenemiyormuşuz. Bilgiler 6 saatte sisteme geçiyormuş şu an daha 1 saat oldu 5 saat sonra tekrar arayacağım Türktelekomu(aveaydım önceden) ve öğreneceğim ne kadar geçirmişler

Çok basit numara artık bunlar yani innmamanız lazımdı. Numaraya genelde kopyalanan kredi kartına gelen 3d secure işlemleri için kod yollatıyorlar. Mesajın detayı neydi ki?

Hayır kredi kartıyla değil işte olay orda zaten. Mesajda yazan şey TURKTELEKOM odeme pin kodu

elinde elle tutulur bir kanıta dait mesajlaşma ve taslakta gelen mesaj var ise en yakın il ilçe emniyetine basvur basvurmadan önce durumu bi avukata bildir ve görüş detaylıca gereğince tazminata kadar gidiyor dolandırıcılıgın sonu hani artık eskisi gibi işlemiyor sistem.

Ne kadar bir ücret yansıtılmış belli oldu mu? Bu konu dahilinde bir yere dolandırıldığına dair müracaat ettin mi?

Bir şey yapamazsın artık... Adamlar şifre sıfırlama yapıp şifreni almışlar.

Faturama herhangi bir ücret yansımamış henüz. Ama yansımaz demek değil. Arkadaşımın babası emniyet şube müdürü, başka bir arkadaşımın abisi de savcı. Yarın onlarla görüşeceğim fikirleri doğrultusunda suç duyurusu açaçağım

Geri