• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Dolar 7 TL Oldu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan jWAiN
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

jWAiN

Necromancer
Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
10 Mar 2011
Puanı
75
Bu memleket çok entrika gördü, fakat dolar yükselecek, sizden bir cacık olmaz denince vatan haini damgasının vurulmasını yüz yıllar içinde ilk defa şu yüzyılda görüyor. Ağzımızı açsak, eleştirsek vatan hainiyiz. Hayır ondan bundan senden daha Türküz, orası ayrı bir konu fakat yeter be kardeşim. Dolar 6'lara dayandı. Hala daha ekonomimiz güçlü yalanlarını bırakmayı kesmeyecek misiniz ? Biri söylesin halimiz ne olacak ? Hayır ıkına ıkına ailem okutuyor beni, dil öğrenip yurt dışında çalışıp hayatımı yaşarım. Ama, bir kocamaaaan ama var; Yurt dışında gavurun bokunu temizleyip lüks arabalarla buraya gelen gurbetçiler de bizim burda aynı oyu kullanıyor. Onlar sizi kurtarsın o zaman diyelim mi demiyelim mi ? Ağzınızı mantıklı şeyler için
açacaksanız bizde açalım, ne olacağı hakkında konuşalım. Ama böyle kedi köpek kavgası gibi, sen vatan haini o vatan haini diye boş yere, gereksiz, haysiyetsizlik namına damgalanmalar bırakılsın.

DOLAR ÜLKEMİZDE PARA BİRİMİ OLMAKTAN ÇIKTI BAŞKA BİR ŞEY İÇİN YOLA KOYULDU, BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ ?

Dolar 5.75 lere inmişti öğlen vakti ve tekrar 6.25 oldu. Yazı 7.5 ile kapatağına adım gibi eminim şuan dolara yatırdım paraları. Bari ilerde aç kalırsak o paraları harcayıp ekmek parası alabiliriz. Sizde dolara yatırım yapın derim. Bazıları gibi Dolar bozdurun Türk Lirası alın laflarına kanmayın. Bundan bir kaç sene önce dolar 3 lere gelmemişken, " Dolar alan yaya kalır " lafını söyleyenlerin laflarına inanmayın. Hepimiz bu ülkede yaşıyorsak şimdiden tedbirleri alalım arkadaşlar. Açlık kapıda, kimse masal anlatmasın. İmkanı olan yurt dışına çıksın. Artık gurbetten gelip hava atıyorlar lafını bile söylemeyeceğim, en iyisini onlar yapıyor. İmkanı olan çıksın ülkeden yoksa açlıktan öleceğiz.

Durum çok vahim gerçekten. Paramız tek 1 günde %20 ye yakın değer kaybetti. Diyecek birşey bulamıyorum.

Dolar 5.75 lere inmişti öğlen vakti ve tekrar 6.25 oldu. Yazı 7.5 ile kapatağına adım gibi eminim şuan dolara yatırdım paraları. Bari ilerde aç kalırsak o paraları harcayıp ekmek parası alabiliriz. Sizde dolara yatırım yapın derim. Bazıları gibi Dolar bozdurun Türk Lirası alın laflarına kanmayın. Bundan bir kaç sene önce dolar 3 lere gelmemişken, " Dolar alan yaya kalır " lafını söyleyenlerin laflarına inanmayın. Hepimiz bu ülkede yaşıyorsak şimdiden tedbirleri alalım arkadaşlar. Açlık kapıda, kimse masal anlatmasın. İmkanı olan yurt dışına çıksın. Artık gurbetten gelip hava atıyorlar lafını bile söylemeyeceğim, en iyisini onlar yapıyor. İmkanı olan çıksın ülkeden yoksa açlıktan öleceğiz.
Bazı konular dışında sana katılmıyorum yanlış düşünüyorsun kardeşim. Bak ben hiç bir partiyi ya da hükümeti desteklemiyorum hepsi aynı kafada. Üretmiyoruz.. gelecek nesilleri eğitemiyoruz ve bilime yeterli önemi vermiyoruz bu konularda bariz vizyonsuzluk var. Doların yükselmesinin başlıca sebebi bu. Fakat şuan içinde bulunduğumuz durum çok farklı. Abd bu zaafımızı kullanarak belli çıkarlar peşine düştü ve bu hükümetin kontrolü dışında gelişiyor. O yüzden gaza gelmeyip ülkeyi zarara sokacak şeylerden kaçınmamız lazım. Peki hiç bir şey yapmadan öyle izleyecek miyiz? Tabiki de hayır. Eleştireceğiz. Tepkimizi belli üsluplar içinde ortaya koyacağız ki hükümet gerekli adımları atsın. Ama 'bu ülkede yaşanılmaz' 'ülke batıyor kenara dolar koyalım' 'bu ülkeden sittir olup gitmek lazım' gibi şeyler durumu dahada kötü yapar. Tabiri caizse dıj güjlerin ekmeğine ballı kaymaklı tereyağ süreriz :)

Bazı konular dışında sana katılmıyorum yanlış düşünüyorsun kardeşim. Bak ben hiç bir partiyi ya da hükümeti desteklemiyorum hepsi aynı kafada. Üretmiyoruz.. gelecek nesilleri eğitemiyoruz ve bilime yeterli önemi vermiyoruz bu konularda bariz vizyonsuzluk var. Doların yükselmesinin başlıca sebebi bu. Fakat şuan içinde bulunduğumuz durum çok farklı. Abd bu zaafımızı kullanarak belli çıkarlar peşine düştü ve bu hükümetin kontrolü dışında gelişiyor. O yüzden gaza gelmeyip ülkeyi zarara sokacak şeylerden kaçınmamız lazım. Peki hiç bir şey yapmadan öyle izleyecek miyiz? Tabiki de hayır. Eleştireceğiz. Tepkimizi belli üsluplar içinde ortaya koyacağız ki hükümet gerekli adımları atsın. Ama 'bu ülkede yaşanılmaz' 'ülke batıyor kenara dolar koyalım' 'bu ülkeden sittir olup gitmek lazım' gibi şeyler durumu dahada kötü yapar. Tabiri caizse dıj güjlerin ekmeğine ballı kaymaklı tereyağ süreriz :)

İmkanı olan gitsin diyorum işte, bence gidilmeli. Benim görüşüm de bu. Ayrıca hükümetin adım atacağı yok, burada çalıp oynuyoruz kendimizce. Sesimizi dünya üzerinde ve dünya dışı güçler dahil kimse duymuyor. Acınacak halimizden hala daha prim yapanların canı cehenneme der susarım. Çözüm de yok, tepe tepe kullanılsın ülke. Topraklarım dursun, belki para olursa çıkarım ülke dışına yaşarım arada gelir meyve, tahıl falan toplamaya gelirim. Yetti gari.

- - - Güncellendi - - -

- - - Güncellendi - - -

Ne anlatmak istediğimi 6.50' den hemen sonra ki kelimelerde saklı. Burada ben mühendis olarak çile mi çekeceğim ? Yaptığım bu zamana kadar patlattığım kafayı burada çile çekerek mi yaşayacağım ? Hadi dolar düşsün 2'lere ona da razıyım. Ama düşmeyecek, ben yıllardır okuyacağım sonra elin memuru benden çok maaş alacak yahut eşit alacak, ama bir yandan da sefalet içinde dolar 6+ olarak hayat sürecek ? Yok öyle bir dünya, öyle dünyanın içine tüküreyim. Daha çok mantıksal konuşmaları var izleyin görün. Belki de ben yanlış düşünüyorum ama ortak doğrular var onlar inkar edilemez ve herkes üstünü yalan çamuru ile kaplamaya çalışmasın, güldürmesinler kendilerine. Hoş gülünecek hallerimiz geride kalacak yakında da neyse.

Son düzenleme:
Abd iyi ayar verdi. (Türkiye - Rusya - Çin ) ekonomik olarak bu saatten sonra dolar düşmez de 10 20 olmasın şükretmek lazım ki hani ABD önüne gelene vergi koyuyor yükseltiyor meksika , kanada sırada ki adamlar haklı bence her şey ellerin de istedikleri gibi oynarlar kralı gelse de farketmez diye düşünüyorum :D

Hiç umurum da değil bizi bu duruma getirenleri hiç bir zaman desteklemedim o yüzden içim rahat ne olursa olsun beni etkilemiyor ..

Doğruyu konuşmak gerekirse burada taraf tutmaktansa birlik olmak gerekir bu birlikten kastım taraf ayırmadan ülke için devlet için bir şeyler yapmak, sadece dolar bozdurmakla olmuyor Apple, Ford (Araba), Nike, Nesquik bir çok marka ABD menşeili ürün madem milletle bir şey yapılacak bunları halka söylenmesi gereken bilgilerden daha bir çok marka günlük hayatımızda bulunan sadece dolar, euro, altın bozdurmak ile olmuyor olmuyor. Sadece doların çıkmasına inmesini izlemeyle bilgi sahibi olunmuyor yada haberleri izlemeyle haberler her zaman olmasada çoğu zaman taraflı bir yaklaşım sağlıyorlar aslında herşeyi okuyup dinlemek kendini kendine yorumlamak en iyisi.

Allah sonumuzu hayır etsin.

Özetle zengin daha zengin fakir daha fakir oldu tablosu bu.

dolar 0.2 artsa hesabıyla yatırmıştım, bu tabloya gelince sevinemedim bile.

- - - Güncellendi - - -

Doğruyu konuşmak gerekirse burada taraf tutmaktansa birlik olmak gerekir bu birlikten kastım taraf ayırmadan ülke için devlet için bir şeyler yapmak, sadece dolar bozdurmakla olmuyor Apple, Ford (Araba), Nike, Nesquik bir çok marka ABD menşeili ürün madem milletle bir şey yapılacak bunları halka söylenmesi gereken bilgilerden daha bir çok marka günlük hayatımızda bulunan sadece dolar, euro, altın bozdurmak ile olmuyor olmuyor. Sadece doların çıkmasına inmesini izlemeyle bilgi sahibi olunmuyor yada haberleri izlemeyle haberler her zaman olmasada çoğu zaman taraflı bir yaklaşım sağlıyorlar aslında herşeyi okuyup dinlemek kendini kendine yorumlamak en iyisi.

Allah sonumuzu hayır etsin.

Yurt dışı menşeili ürünleri kullanmamayı malesef günümüz toplumuna aşılamayı beklemek çok zor çok güç. Apple,samsung vb markaları bırakıp gidipte Vestel'e yönelmez malesef.

dolar 0.2 artsa hesabıyla yatırmıştım, bu tabloya gelince sevinemedim bile.

- - - Güncellendi - - -

Yurt dışı menşeili ürünleri kullanmamayı malesef günümüz toplumuna aşılamayı beklemek çok zor çok güç. Apple,samsung vb markaları bırakıp gidipte Vestel'e yönelmez malesef.

Ben Türk menşeili kullanalım demiyorum

LG (Güney Kore )
Xiaomi ( Çin )
Samsung Güney kore diye biliyorum.

Yani yapılmak istense yapılır eğer o ben devletimi çok seviyorum milliyetciyim dolar bozdurun ABD ye yuh diyenler ona göre alışveriş ona göre ticaret yapacaklar

Ben şuan otelde çalışıyorum yanımda çalışan bir kadın işe iphone X almak istediği için girdiğini söyledi bu ülkede ben kimseye kolay kolay inanmıyorum Ülkemi seviyorum vatanımı seviyorum diyen kişilere.

Mesela Ford alacağına Fiat al, Honda al, Hyundai al

çok şeyler yapılabilir sadece laf ile değil istenirse çok çok şeyler yapılır.

Eğer ben bunları düşünüyorsam bu devleti yönetenler bunları hayli hayli düşünüyorlardır ama sadece dolar avro bozdurun diyorlar bakalım görelim neler olacak

Son düzenleme:

LG (Güney Kore )
Xiaomi ( Çin )

Yani yapılmak istense yapılır eğer o ben devletimi çok seviyorum milliyetciyim dolar bozdurun ABD ye yuh diyenler ona göre alışveriş ona göre ticaret yapacaklar

Ben şuan otelde çalışıyorum yanımda çalışan bir kadın işe iphone X almak istediği için girdiğini söyledi bu ülkede ben kimseye kolay kolay inanmıyorum Ülkemi seviyorum vatanımı seviyorum diyen kişilere.

Eğer ben bunları düşünüyorsam bu devleti yönetenler bunları hayli hayli düşünüyorlardır ama sadece dolar avro bozdurun diyorlar bakalım görelim neler olacak

Sürekli başka ülkelere yönelmek yerine artık kendi ekosistemimizi kurmalı kendi marka ve ürünlerimizi üretmeliyiz. Evet bu işler o kadar kolay değil ve zaman alan şeyler ama Allah aşkına 1950'lerde 2'ye bölünüp binbir türlü zorluk ve sıkıntı çekip Türkiye'den dahi bir tabur askerin yardımına gittiği bugünün teknolojide en ilerde gelen ve bağımsız ülkesi kıç kadar Güney Kore'den ne eksiğimiz var?

Bugün ABD ile sorunumuz var yarın Kore, Japonya veya ürünlerini almaya yöneleceğimiz diğer ülkelerle sorunumuz olmayacağının bir garantisi yok. Birilerine gebe, birilerine muhtaç olduğumuz sürece daha başımıza bu ve benzeri çok şey gelir. Artık bir çok alanda kendi kendimize yetebilecek bir seviyeye çıkmalıyız tek çözüm budur.

Sürekli başka ülkelere yönelmek yerine artık kendi ekosistemimizi kurmalı kendi marka ve ürünlerimizi üretmeliyiz. Evet bu işler o kadar kolay değil ve zaman alan şeyler ama Allah aşkına 1950'lerde 2'ye bölünüp binbir türlü zorluk ve sıkıntı çekip Türkiye'den dahi bir tabur askerin yardımına gittiği bugünün teknolojide en ilerde gelen ve bağımsız ülkesi kıç kadar Güney Kore'den ne eksiğimiz var?

Bugün ABD ile sorunumuz var yarın Kore, Japonya veya ürünlerini almaya yöneleceğimiz diğer ülkelerle sorunumuz olmayacağının bir garantisi yok. Birilerine gebe, birilerine muhtaç olduğumuz sürece daha başımıza bu ve benzeri çok şey gelir. Artık bir çok alanda kendi kendimize yetebilecek bir seviyeye çıkmalıyız tek çözüm budur.

Sonuna kadar haklısın abi uzun çözüm olarak dediğin en doğru bir yol fakat milletin bu sadece laf ile vatan sevmesi yüzünden bu da olmaz teknolojiye ne zaman önem verdik ki Allah için, her şeyi bize ait araba, teknolojik ürün üretebilsek keşke, helikopter yaptılar motor menşei abd noldu helikopterler elde patladı buna Türk yapımı diyorlardı çok saçma. Dediğin çok doğru bu gün abd yarın japonya güney kore yada rusya fark etmez sürekli taraf değiştirmek zor olacaktır inşallah en yakın zamanda kendi kendine üreten ve sürdürebilen bir ülke oluruz.

LG (Güney Kore )
Xiaomi ( Çin )

Güney kore-çin olabilirler onları ülkeye sokarken alışverişte dolar kullanılıyor diye biliyorum bende.. Ümit'inde söylediği gibi kendi ihtiyacımızı karşılayacak ürünleri kendimiz üretip dışarıya satmadıkça bu bataklıktan çıkma şansımız yok. Şimdi başlasak bile bunun ekmeklerini almamızda uzun süre alacak.

Güney kore-çin olabilirler onları ülkeye sokarken alışverişte dolar kullanılıyor diye biliyorum bende.. Ümit'inde söylediği gibi kendi ihtiyacımızı karşılayacak ürünleri kendimiz üretip dışarıya satmadıkça bu bataklıktan çıkma şansımız yok. Şimdi başlasak bile bunun ekmeklerini almamızda uzun süre alacak.
Yeni bir haber dinledim normal kanalda yerli para ile ticaret için rusya çin iran ve Türkiye görüşmeler yapıyorlarmış bu yüzden benim diğer ülkelerden alışveriş yapalım dememin sebebi

Geri