• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

[DONANIM]AMD, 12GB'lık Radeon HD 7990'ı Hazırlıyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan pureLove
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

pureLove

future awesome
ViP Üye
Aktiflik
K.Tarihi
29 May 2009
Puanı
787

AMD
'nin çift GPU'lu yeni bir model üzerinde çalıştığı biliniyor. Firma daha önce Fusion Geliştiriciler Etkinliği'nde kartın prototipini göstermişlerdi.
Nvidia'nın çift GPU'lu GTX 690 modeliyle liderlik mücadelesi vermesi beklenen ekran kartı, AMD Radeon HD 7970'de kullanılan Tahiti XT GPU'sunun çiftini kullanacak.Sizlerle geçtiğimiz haftalarda incelemesini paylaştığımız Radeon HD 7970 GHz Edition modelindeki GPU'nun kullanılma ihtimalinin olduğu ekran kartı, güç tüketiminin daha da düşmesi için etkili bir Boost profiliyleberaber gelmesi bekleniyor.Radeon HD 7970 GHz Edition'ın 250 Watt güç tüketimini düşündüğümüzde çift GPU'lu modelin güç tüketimi epey ürkütücü gelecekgibi gözüküyor. AMD'nin, GTX 690'ı geçmesi için saat hızlarını çok düşürmemesi gerekiyor. Bu gerçeği düşünürsek, hızlar pek düşmeyecek gibi.

amd_dual_gpu_radeon1339772830.jpg

Ay sonu ya da önümüzdeki ay başlarında duyurulması beklenen AMD Radeon HD 7990'ın özel de bir versiyonu olacağı yönünde bilgiler geliyor. Özellikle Eyefinity kurulumlarında ve profesyonel işlemlerde ihtiyaçduyulan yoğun ekran kartı belleği, 12GB'lık özel modelle sunulacak gibi.GPU başına 6GB GDDR5 belleğin düşmesi beklenen model, 6'lı Eyefinitykurulumlarında bile pek zorlanmayacak gibi. Tabi ekran kartı çıkarsa, sınırlı üretim sürecinden geçecek. Yani piyasaya çok fazla sayılarda sunulmayacak.
AMD'nin elini çabuk tutması gerekiyor. Çünkü 2013 yılıyla beraber HD 8000 ailesine geçiş süreci başlaması bekleniyor. Bakalım 2012'yi hangi firma lider olarak tamamlayacak?

yok bence oyle degil neden dersen bu ekran kartları ya çizimciler yada oyuncular için(oyunlar için şuan biraz fazla ama :D ) nvidia ya bakarsan dev oyunların çogu ile ortak çalışıyor ve amd den fazla fsp ve goruntu kalitesi veriyor bunu kendim yaşadım ordan biliyorum 256 mb amd ekran kartını 128 mb nvidia kartın fark attıgını gördüm yaşadım :) benm nvidia crysis 1 i kasmadan normalde oynarken amd en düşükte kastıgını gördüm :) o yuzden forever nvidia :D

yok bence oyle degil neden dersen bu ekran kartları ya çizimciler yada oyuncular için(oyunlar için şuan biraz fazla ama :D ) nvidia ya bakarsan dev oyunların çogu ile ortak çalışıyor ve amd den fazla fsp ve goruntu kalitesi veriyor bunu kendim yaşadım ordan biliyorum 256 mb amd ekran kartını 128 mb nvidia kartın fark attıgını gördüm yaşadım :) benm nvidia crysis 1 i kasmadan normalde oynarken amd en düşükte kastıgını gördüm :) o yuzden forever nvidia :D

Ben Masaüstü pcmde ATİ , Laptopumda Nvidia kullanıyorum 2sininde yamuğunu görmedim :)

AMD Eyefinity kullanacaksanız ( çoklu monitör ) , yüksek çözünürlükte bellek önemlidir.Fakat normal ev kullanıcısına 7850 bile yeterli geliyor.
Çift GPU da AMD , Nvidia göre başarılıdır.Tek GPU lideri ise Nvidiadır.

----------

O hangi kartmış ?Biz boş yere 3-4 senede bir kart değiştiriyoruz .

AMD Eyefinity kullanacaksanız ( çoklu monitör ) , yüksek çözünürlükte bellek önemlidir.Fakat normal ev kullanıcısına 7850 bile yeterli geliyor.
Çift GPU da AMD , Nvidia göre başarılıdır.Tek GPU lideri ise Nvidiadır.

----------

O hangi kartmış ?Biz boş yere 3-4 senede bir kart değiştiriyoruz .
tek ekran kartı ile olmuyor tabiki benm işlemcininde fazlasyla etkılı oldgugunu biliyorum kartın modelini unuttum geforce 210 du sanırım

tek ekran kartı ile olmuyor tabiki benm işlemcininde fazlasyla etkılı oldgugunu biliyorum kartın modelini unuttum geforce 210 du sanırım

İşlemcin ne kadar etkili olursa olsun , kartın yetmediğinde oyunu işlemci açacak hali yok.O dediğin kartın çıkış tarihi 2009 ve 1GB bellek ile geliyor.Bırakında crysis 1 oynasın.128MB demiştiniz?

İşlemcin ne kadar etkili olursa olsun , kartın yetmediğinde oyunu işlemci açacak hali yok.O dediğin kartın çıkış tarihi 2009 ve 1GB bellek ile geliyor.Bırakında crysis 1 oynasın.128MB demiştiniz?

Dediğin gibi işlemci çok fazla etki etmiyor 1.6Ghz ile bile bir çok oyunu açarsın.Oyunlar ; Ekran kartı ve RAM istiyor.

anlatmaya çalştıgım crysis nvidia ile çalıştıgı için daha fazla performans veriyor birçok oyundada böyle :)

Geri