• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Dosyaları arşivleme saklama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Miav
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Miav

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
7 Ara 2015
Puanı
76
Merhaba beyler ben sql yazılım üzerine calısıyorum procedure vs ve biraz dağınık çalışıyorum ne nerede bulamıyorum bazen kaybettiğim dahi oluyor ve bastan yazmak zorunda kalıyorum arşivlemeye çalıştıgımda bunalıyorum ve bir elektirik gidiyor harddisk yanıyor herşey kayboluyor bu konu hakkında benşm çalışma prensibi ve kuralı koymam gerek ne gibi ve nasıl bi düzen yapabilirim

Çalışmalarını not defteri veya benzeri bir editör üzerinde yap ve sık sık CTRL+S kullanarak kaydet :))

Elektrik kesintisi konusunda idareten bir güç kaynağı alabilirsin sana çalışmalarını kaydetme imkanı sunacak zamanı sağlar en azından.

HDD veri kaybı hakkında ise 2 tane aynı hdd yi raid1 yaparak kullanabilirsin. Raid1 yapıldığında aynı veri 2 hdd ye yazılır biri giderse biri mutlaka sağlam kalır. Ya da çalışmalarını bir bulut sistemi üzerinde yapabilirsin örneğin Microsoft One Drive, Google Drive, Dropbox vs.

Çalışmalarını not defteri veya benzeri bir editör üzerinde yap ve sık sık CTRL+S kullanarak kaydet :))

Elektrik kesintisi konusunda idareten bir güç kaynağı alabilirsin sana çalışmalarını kaydetme imkanı sunacak zamanı sağlar en azından.

HDD veri kaybı hakkında ise 2 tane aynı hdd yi raid1 yaparak kullanabilirsin. Raid1 yapıldığında aynı veri 2 hdd ye yazılır biri giderse biri mutlaka sağlam kalır.

evet , raid düşünüyorum not defteri olayıda kendime kural olarak koyarsam çok güzel olur teşekkür ederim :)

Geri