• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

DSLR Fotoğraf Makinesi

StarScrew

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
28 Nis 2009
Puanı
4
Arkadaşlar iyi günler ,

Başlıkta da belirttiğim üzere dslr fotoğraf makinesi alacağım . Aranızda anlayan elbet bir iki arkadaş vardır . Aklımda ;

Canon 550d 18-55 ıs Kit Garantili Faturalı 1.499 TL IŞIK FOTOĞRAFÇILIK'den

bu var . Canondan başka da almayı düşünmüyorum . Sizce bunu mu alsam yoksa eos 650 d mi alsam ? Bilen varsa kendi kafasında karşılaştırıp fikrini söyleyebilir mi ? Teşekkürler şimdiden yardımcı olan olmayan herkese , İYİ FORUMLAR :)

canon pişmanlıktır. 550d kullandım ve odaklanmada sorun var. çok ama çok geç odaklanıyor bazen hiç odaklanmıyor. kullandığın mercek pek etki etmiyor. benim yaşadığım en büyük sorun canon'da (550d) odaklanmaydı. otomatik de olsa bile bazen bastığında odaklayıp çekmiyor. sadece bekliyor bekliyor bekliyor. 550d yerine nikon'a bak derim.

edit: ayrıca uzak bir mesafe için merceği taktığında görüntü istediğin kadar prof. olmuyor. vapurda (normal mercek kullanarak) resim çekmeye kalktığında istediğin resmi alamıyorsun

Açıkçası ben Nikon'u hiç sevmedim ya birkaç kere denemiştim . Amcamın oğlunun da biraz görüşleri vardı Nikon hakkında Canon'un birkaç dezavantajı olabilir ama Nikon'u geçeceğinden eminim :)

sen bu yada başka makineyi alsan bile lensi napıcaksın ?

10 tane model sayabilirim nikon+canon fakat kullanım amacın da önemli

+ lens cok daha önemli

mark2 var bende 17 40 lensle birlikte ağırlık video olduğu için geniş açı

fakat sen ne istiyorsun onu söyle + fiyat aralığı

----------

+ böyle internetten falan alma alıcaksan istanbulda yaşıyosan tabikide hayyam a mutlaka uğra

2.el tertemiz makineleri çok daha ucuza alırsın + lens

sen bu yada başka makineyi alsan bile lensi napıcaksın ?

10 tane model sayabilirim nikon+canon fakat kullanım amacın da önemli

+ lens cok daha önemli

mark2 var bende 17 40 lensle birlikte ağırlık video olduğu için geniş açı

fakat sen ne istiyorsun onu söyle + fiyat aralığı

----------

+ böyle internetten falan alma alıcaksan istanbulda yaşıyosan tabikide hayyam a mutlaka uğra

2.el tertemiz makineleri çok daha ucuza alırsın + lens

Kardeşim bizim amacımız kuzenimle beraber kısa filmler çekmek + onun düşüncesiyle bi tane 50 mm lik lens alıp yakın çekimlere yoğunlaşmamız aynı gösterdiğim makineden ondan da var . İstanbul'da değil Muğla'da oturuyorum maalesef :S

Kardeşim bizim amacımız kuzenimle beraber kısa filmler çekmek + onun düşüncesiyle bi tane 50 mm lik lens alıp yakın çekimlere yoğunlaşmamız aynı gösterdiğim makineden ondan da var . İstanbul'da değil Muğla'da oturuyorum maalesef :S
o dediğin kısa film işini istanbulda istiklalde 2 tur at onlarca genc yaslı + üni öğrencisi yapmaya calısıyor ve hepsi boşa uğraşıyor

o kısa filmleri bırak yurtdışından ödül e türkiyede trt vb bile iş yapamaz zaten önemli olan makine değil fikir bu işte

hevesini kırmak falan değil amacım fakat 2binlira bi makineye vericeğne değmeyecek bu iş için alıcaksan en sağlamını al

ve şu hayyam işini de ordaki dükkanların hepsi sağlamdır telefon numaralarını bul kargoyla tertemiz gönderirler yada gider elden alırsın 150 lira yol masrafın tutar

eğer ciddi ciddi düşünüyosan zaten sıfır mal alcağına hayyamdan elden çok daha ucuza alırsın

ve tabi makineden anlıyosan

ve film için 50mm yetersiz kafadan gidik zaten

ya carl zeiss yada 17 40 vb geniş açı çok farkeder

----------

kısaltma : ciddi ciddi düşünüyosan 2bin 3bin sayacaksan

sıfır makineye o kadar para dökeceğine git hayyamda o kadar dükkanın içinde pazarlık yapa yapa tertemiz makineyi alırsın cok rahat

Son düzenleme:
Geri