• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Dünya devini 5 yaşındaki çocuk kurtardı!

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Insanity
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Insanity

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
12 Eki 2013
Puanı
17
Dünya devini 5 yaşındaki çocuk kurtardı!

ABD'de yaşayan henüz 5 yaşındaki Kristoffer Von Hassel, Microsoft'un güvenlik açığını bulan en küçük 'kaşif' oldu

DXXknv.jpg

ABD'de yaşayan henüz 5 yaşındaki Kristoffer Von Hassel, Microsoft'un güvenlik açığını bulan en küçük 'kaşif' oldu.

Microsoft'un popüler oyun servisi Xbox Live'deki büyük bir açığı keşfeden Kristoffer Von Hassel dünyanın dilinde...

Babasının Xbox Live hesabına parolayı bilmediği halde girmeyi başaran Hassel, bunun için herhangi bir hack yöntemi kullanmadı. Sadece 'space' yani 'boşluk' tuşuna defalarca basan ve şifre hanesini doldurduktan sonra 'Enter' tuşuna tıklayan Hassel bu şekilde hesaba giriş yapmayı başardı.

'Space' butonuna defalarca basarak herhangi bir hesabın açılabildiğinin ortaya çıkmasıyla baba Robert Von Hassel durumu Microsoft'a bildirdi. Söz konusu açığı hızlıca kapatan Microsoft ise bu dev hatayı keşfettiği için Hassel'a 50 dolarlık para ödülü ve ücretsiz Xbox Live aboneliği hediye etti.

Kaynak : Acun Medya

gerçekten böyle bir firmanın bu denli hata yapması inanılır gibi değil kazandıkları paraya yazık
:rbk:

Microsoft'ta harbi cimriymiş he 50bin dolar ne lan senin için adamlara bak ya belki ucunda milyon dolarlık zarar vardı :D

Elli dolar ne ya :D bahşiş olarakda iki dolar vermiş bill gates ne cimri adam bu

Bill Gates'in 2$ bahşiş verdiği hikayesi uydurma.
Hikayede ben çiftçinin oğluyum diyor ama babası avukat annesi öğretmen :pispis

50 doları babası da verirmiş, aferin lan nasıl girdin diye :D Çocuk benim pcye girse öyle ben de verirdim 50 doları :D

Geri