• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

DvD'siz ve USB'siz Win7/Winvista/WinXP Nasıl Kurarım ?

Satisfaction

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
10 Mar 2010
Puanı
106
74ceivzw.gif

15971.png

Yayınlanan (yada sızdırılan) her Windows 7 (Windows Vista ve XP'de olabilir) sürümünde indirilen ISO kalıbını bir DVD’ye yazdırmadan kurulum yapmak için sisteminizde varolan bir sabit disk bölümünü kullanabilirsiniz. Belki de sisteminizde optik okuyucu yoktur kim bilir. Böyle durumlarda aşağıdaki adımları izleyerek bu işlemi kolayca hallederbilirsiniz. .

- En başta kurulumunu yapmak istediğimiz Windows 7 ISO kalıbını indirmeniz gerekiyor. Bunun için her tür P2P yazılımını kullanabilirsiniz yada on yüz bin milyon parttan oluşan dosyaları indirebilirsiniz. Linkleri En aşağıda Spoiler içinde vereceğim >>

1. İlk olarak sisteminize bir sanal sürücü oluşturma yazılımı kurmanız gerekir. (DemonTools,PowerISO,UltraISO gibi programlar tafsiyem:up:).

2. İndirdiğimiz ISO kalıbını bir sanal sürücüye bağlayalım.

3. Sanal sürücüye bağladığımız ISO kalıbının tüm içeriğini kurulumun yapılmayacağı bir sabit diskde yada sabit disk parçasında bulunan bir klasöre kopyalayalım. Örneğin ben kurulumu C:\’ye yapacağım için E:\’de oluşturduğum E:\Windows7 klasörüsünü kullandım.

4. Kopyaladığımız klasörde yer alan bootmgr ve boot klasörlerini başlangıçta yüklenen sabit diske kopyalayalım. Örneğin ben E:\bootmgr ve E:\boot klasörlerini direk C:\ kök dizinine kopyaladım.

Not: Windows Vista kullananlar ek olarak E:\Windows7\boot\bootsect.exe dosyasını C:\ kök dizinine kopyalamalılar.

5. C:\ kök dizinde sources adlı bir klasör oluşturun.

6. E:\Windows7\sources\boot.win (yada boot.wim) dosyasını oluşturduğumuz C:\sources klasörüne kopyalayalım.

7. Yönetici olarak komut satırını açın. (Çalıştır > cmd)

8. Aşağıdaki kodu komut satırına girin. (C:\ yerine ana sürücü harfini yazın)

C:\boot\bootsect.exe /nt60 C:

Not: Windows Vista kullananlar C:\bootsect.exe /nt60 C: komutunu kullanmalıdır.

9. C:\ sistem diskinin adını aklınızda kalacak basit birşey olarak değiştirin. Örneğin benWNY olarak değiştirdim.

10. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ardından Windows kurulum başlangıç ekranı gelene kadar bekleyin. Başlangıç ekranı geldiğinde saat, tarih ve dil ayarlarını kontrol edin eğer gerekiyorsa değiştirin.

11. Sonraki ekrana geçtiğinizde Windows kurulumu yapmanız sorulacaktır. Sakın! kurulumu başlatmayın, onun yerine sol alt köşedeki Repair My Computer seçeneğini seçin.

12. Windows Kurtarma Ortamı (WinRE) geldiğinde birkaç tane seçeneğin bulunduğu liste gelecektir. Bu listeden Command Prompt‘u seçin.

13. Aşağıdaki komutu çalıştırarak Kurulum yapmak istediğiniz sürücüyü formatlayın. Örneğin bende format c: /q

Not: Komuttaki /q ibaresi hızlı biçimlendirme içindir, bazı durumlarda genel biçimlendirme işlemi atlanabilir. Eğer kurulum yapacağınız sabit disk FAT32 yada FAT olarak biçimlendirilmişse format c: /q /fs:ntfs komutunu kullanarak NTFS olarak biçimlendirin.Eğer biçimlendirme işlemi başlamadan önce sabit disk yada sabit disk parçası etiketi sorulursa 9. adımda belirlediğimiz adı girin. Örneğin ben WNY olarak girdim.

14. Biçimlendirme işlemi bittikten sonra kurulum işlemine başlayabiliriz. Bunun için kurulum dosyalarını kopyaladığımız konumda bulunan sources klasöründeki setup.exe dosyasını çalıştırın. Örneğin ben E:\Windows7\sources\setup.exe komutunu kullandım.

15. Artık kurulum işlemini DVD’den yapar gibi devam edebilirsiniz.

Genel notlar:

Ben sorunsuz olarak Windows7'yi bu şekilde yükledim .. Eğer DVD yazıcınız varsa ve her yeni sürümü kurmak istemiyorsanız en son sürümü indirip (an itibariyle build 7057) zahmetsiz şekilde normal kurulum yapın.
Windows 7 şimdilik kalıcı olarak kullanılacak bir sistem değil en azından benim için. Windows 7′yi 2 gün boyunca denedim ve birçok programın kararsız çalıştığına hatta bazen hiç hata mesajı vermeden kapandığına şayet oldum.

1024×768 çözünürlüğünden daha büyük çözünürlükle kullanmanızı öneririm. Soru ve sorunlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Bütün Sürümlerin ve Sanal Sürücü Programlarının Linklerini sizin için hazırlayıp aşağıdaki spoiler içine koydum.ISO Linkler Turbobit.Premium Hızıda indirmek için bana ö.m atabilirsiniz burda nasıl indireceğinizi burda paylaşamam.

Son düzenleme:
Edit:

Tüm bu komutlar windows xp içinde geçerlimi yani dosyaları ve dosya konumları aynımı acaba?

Son düzenleme:
ben geçende dosyaları C ye çıkarttım sonra tıkladım setup.exeye o şekilde format attıydım :D

Dostum ben masaüstüne Windows XP kurucam fakat boot yada bootmgr diye bişey yok.
ISO kalıbı içersinde bunlar var:S

cg1bp.jpg

Partition Magic ve benzeri programlarla kolayca ayırabilirsin :)

----------

Eksik indirmiş olabilirsin ? Bu linki bizzat denedim önceden.

Senin eklediğin linki indirmedim ben, elimde 2012 Ocak ayına ait windows XP CD si vardı.
Onunla denedim, senin eklediğin XP yi direk yazdırıp kurulumu başlayabilirmiyim 30 gün sonra felan kapanma derdi varmı yani ona göre indirip senin eklediğin ile format atayım

Senin eklediğin linki indirmedim ben, elimde 2012 Ocak ayına ait windows XP CD si vardı.
Onunla denedim, senin eklediğin XP yi direk yazdırıp kurulumu başlayabilirmiyim 30 gün sonra felan kapanma derdi varmı yani ona göre indirip senin eklediğin ile format atayım
Ocak ayınamı ait ? Bence o kesin patlamıştır.Benimki 27 ağustos tarihine ait onu indir bi bakim.

Ocak ayınamı ait ? Bence o kesin patlamıştır.Benimki 27 ağustos tarihine ait onu indir bi bakim.

Yok, ben çok önceden indirmiştim temiz diye içersinde herhangi bi modifiye felan yok diye.
Ama bu senin eklediğinde serial merial derdi varmı? güncelleme açık kalsada kullanabilirmiyim

Yok, ben çok önceden indirmiştim temiz diye içersinde herhangi bi modifiye felan yok diye.
Ama bu senin eklediğinde serial merial derdi varmı? güncelleme açık kalsada kullanabilirmiyim
Serial derdi olması daha iyi.Serialsiz olursa hep sahte lisans vb. hatası alırsın.Sana kulladığım her versiona uygun verim yazılıydı 1 kağıda 1sn :)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri