• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

E-Ticaret

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan EveRSouL
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

EveRSouL

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
27 Eki 2014
Puanı
22

E-Ticaret nedir:
Kısa bir özet geçmek gerekirse E-Ticaret internet medyasında, sosyal medyada sizin ve ya şahısların ürünlerini tanıtımı yapıp satışını gerçekleştirmeye denir.
Peki
E-Ticareti için yapmamız gereken dört ana konumuz;

1-Emek,Sabır Ve Zaman
2-Ticari Faaliyet Vergi Mükellefi Olmak
3-Bir Bütçe Belirlemek
4-E-Ticaret Yazılımı
5-Ekip

1-Emek,Sabır Ve Zaman

Bu kategorinin amacı aslında bizlerin düşündüklerine bir yol göstermek. Eminim ilk satırları okurken düşünceleriniz bir internet sitesi alırım hatta hazır temaları var hiç uğraşmam direk koyar ürünleri Facebook ve Twitter da paylaşırım direk bir ayda 10.000 kazanırım ve ya okumadan geçenler vardır o tayfa ise ya ne gerek var uğraşmaya bu kadar işte PTC siteleri var reklam tıklıyoruz kazanıyoruz felan soruyorum bu güne kim kazandı arkadaşlar yok tavuk çiftliği yok bilmem ne bunlar sizleri bir kandırmaca arkadaşlar. Emek vermeden sabır etmeden bu güne kadar kim kazanmış bir söyleyin. Yok bir reklam tıkla 0,01$ dolar kazan yok anket doldur anket başı 10 ₺ kazan bunları hepsini bir kafanızdan silmeniz gerek arkadaşlar. Çünkü belli bir süre emek sabır ve zaman olmadan bu güne kadar kimse sabit bir kazanç sağlamamıştır. Bu konudaki amacım sizlere azda olsa bilgisayar başında geçirdiğiniz zamanı kör oyunlar oynayarak değil size ufak bir bütçe kazandırmak o yüzden, şimdi diğer her şeyi bir kenara bırakın yalan dolan dönen internet fenomenlerini silin ve kendini Emeğiniz Sabrınızı Ve Zaman ile ne kadar güzel bir işler çıkarta bileceğinizi konuşalım.

maxayrac3.png

2-Ticari Faaliyet Vergi Mükellefi Olmak

Her şeyimizin bir yasal faaliyet için yürüdüğünden emin olmamız gerek. Gerek Sanal Pos kullanımda, Kargo gönderilerinin planlanması, ürün temini, stok yönetimi ve benzeri bir çok konuda yasal bir faaliyet süreç kapsamında ilerlememiz gerekmektedir. Eğer bir firmanız var ise yeni bir firma kurmanıza gerek yok, eğer bir firmanız yok ise Şahıs Şirketi Kurmak ve ya Adi Ortaklık kurmamız en maliyetsiz seçeneklerden biridir.
Ortalama maliyetleri 500-1000 ₺ arası oranlardadır. Limited Şirketi yada Anonim Şirket de kurabilirsiniz tabi fakat diğer şirket gruplarına göre biraz daha fiyat oranı artmaktadır.

maxayrac3.png

3-Bir Bütçe Belirlemek

Birinci konumuzda da bahsettiğim gibi bir yatırım yapmadan hiç bir kazanç elde etmek mümkün değil. Hepimizin aklındaki soru bu E-Ticareti kurmanın maliyeti nedir diye kafanıza yerleşen bu soruyu hissedebiliyorum.
Aslında önemli olan sizlerin yapacağınız bu iş için belirlemiş olduğunuz bütçe. Finansal bütçenizi belirler iken şirket firma kurulum maliyetinizi, yazılım maliyetlerini ürün temin etmek için gerek olan finansal bütçenizi iyi bir şekilde hesaplamanız gerekiyor. Kurduğunuz E-Ticaret sayfanızın büyüme oranına göre bütçenizde değişilik göstermektedir tabikide. İleri bir vadede güzel kazançlar elde etmek istiyorsak yavaş istitaatlı bir biçimde ilerlemelisiniz. Kesinlik ile internet dünyasında reklam ve analiz sonuçlarına göre fazla bir bütçe ayırmanızı size tavsiye ediyorum. Günümüz teknolojisin de etrafımızda gördüğümüz televizyonu açtığımızda bile "yinemi reklam" dedirten bir reklam projelerini görüyoruz. Sizlere reklam bölümünde çok büyük iş düşüyor.

maxayrac3.png

4-E-Ticaret Yazılımı

E-Ticaret yazılımı en önemli konulardan biri olduğunu söylemem gerek. Kullanacağımız yazılım bizlerin isteklerini karşılayıp karşılamadığını iyi bir şekilde incelememiz gerek. Satış yapan firmalar ile güzel bir danışmanlık ve tanıtım şeklinde değerlendirmenizi tavsiye ediyorum. E-Ticaret yazılımı tek başına bir şey ifade etmeyeceği gibi diğer faydalarını da göz önünde bulundurmalısınız.
Alacağınız yazılım firması sizlere;
-Eğitim Veriyor mu ?
-Teknik Destek
-Yazılım dışında biz ne faydaları var(Sanal Pos,Reklam,Pazarlama)
Bu şekilde alacağınız yazılımı incelemenizde fayda var.
maxayrac3.png

-Aslında daha anlatılması gereken çok konu var daha detaylı anlatım konuları vakit buldukça sizler ile paylaşacağım.

[ACIKLAMA]Yazılar şahsıma ait olup bir alıntı yapılmamıştır kendi özgün yazımdır.[/ACIKLAMA]

Son düzenleme:
Geri