• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Efekt...Bilgi Ve Uygulama || Güncel

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Akkas64
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Akkas64

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
21 Nis 2009
Puanı
14
İlk Önce Efekt Vermeye "Layer" Efektlerinden Baslayalım...Ben Efekt Verilecek Nesneyi Bir Yazı Olarak Seçtim Şimdi Yazımızı Background Bir sayfaya...Type Tool'umuz ile Yazdık Herhangi Bir Font İle....

Yazımızın Layerine Resimdeki Gibi 1 Defa Dokunuyoruz...Mavileşince İşleme Baslıyoruz...Layer>Layer Style> Blending Options

Oradaki Değerleri Değiştirerek Farkı Göreceksiniz....

Dış Kaplama...

Kabartma....

Not: Bu Tip efektler böyle Gider Hepsini deneme yanılma İle Öğrenebilirsiniz...Şimdi Gelelim Resim Efektlerine...

[size=12pt]Resim Efektleri..(İşe Yarayanlar)[/size]

Radial Blur..: Bir Nesne Veya Kişiye Dikkat Çekmek İçin Kullanılır...
Başlıyoruz...

Bir Resim Seçin...(Ben Kendi Resmimi Seçtim)

Daha sonra İşleme Başlıyoruz Lasso Toolu Seçin Ve Resmi Takip Edinizz..

Wind..: Resime Buzluymus Gibi görünme efekti Vermek İçin Kullanacağız...
Basliyoruz..

Resmimizi Açıyoruz...Ve Resmi Takip Edin...

Şimdi Resme Wind Efekti Verip Geri.. 90 Derece Döndürerek...Normal Haline Döndüreceğiz Resmi Takip Edin..CTRL+U Yaptıktan sonra "Colorize" Seçeneğini Seçip sırasıyla 211-29-4 Değerlerini girin...

Benim Sonucum...

[size=14pt]Efekt Özelliklerini Tanıtma[/size]

Pinch:Distort Bölümündedir... Pinch'in 2 Özelliği Vardır resmin Ortasını Kabartır Yada Gömer...Örnekler...
Kabartır...

Gömer...

Ripple: Resimdeki Nesneleri Etrafa dağıtır...

Shear:Resme İstediğiniz Yönden İstediğin Şekilde Büker...

Wawe:Resmi Ortama Yayar...

Twirl:+ Ve - Yönde Değişken Olup Resmi Orta MErkezden Girdab Haline Getirir..
+

-

LensFlare: Render Bölümünde Bulunur Belirlenebilen bir Noktadan Işık Verir...
Çıkan Pencerede Farklı türlerde Işık Seçilebilir...

Ve Son Olarak Vector Mask İle Kendi Bulduğum bir Yöntem...
Bir Resmin Bir Arka Planın İçine gömerek İçe İçe Yapmak....

Öncelikle Bir Arka Plana Resmimizi Koyuoruz Ve Baslıyoruz...Resmi Takip Ediniz..

Ve Son Olarak....

Ve Gene Filter efektlerini Yazıya Dökerek Yazıya Verebileceğimiz Efektlerden Dumanlı Yazı...
Önizleme

Silkroad Max Uzun Olduğu İçin Biraz Kötü Göründü....Kısa Metinlerde Daha İyi Olacaktır...

Basliyoruz Öncelikle Bir Background Resmi Seçiyor Ve açıyoruz Resmin Üstüne Yazıyı Yazdıktan Sonra Yazının Yazılı Olduğu Layeri Dublicate yapıyoruz..Ve Dublicate Ettiğimiz Orjinal Yazı Layerin Gözünü Kapatıyoruz.....Resimdeki gibi Yazıyı Seçiyoruz...Resmi Takip Ediyoruz...

Filter>Distort>Polar Coord.

Filter>Distort>Ripple

Filter>Blur>Gaussian Blur

Ve 2. Defa Filter>Distort>Polar Coord. Bu Sefer Pencerenin En Altındaki Seçeneği Tıklıyoruz..

Repleri Esirgemeyin Artık Şaka Yapıor.. Faydalı Olabildiysem Ne Mutlu Rep Vermesenizde Olur... Ben Bunları Biliyorum..Gerçi Daha Bildiklerim Varda Yoruldum...Baya zamanımı Aldı...

Tamamı Kendi Uploadım Ve Kendi Anlatımımdır... Bunları Öğrenmemde Bazı Noktalarda Yardımcı Olan "TheVampireX" yani alper kardeşime Sonsuz Teşekkürler...Anlatımdaki eksiklikleri Lütfen Belirtiniz...

Emeğe Saygı Bir Yorum Bari yap :beer:

Devamı Gelecektir...Sa...

Konu Altlarda Kalmış Baya =) Bu Arada tekrardan geliyoruz aranıza YGS-LYS Hayatımı mikti... :)

Gerçekten çok güzel , çok yararlı ve sabite alınması gereken bir konu.. Eline sağlık kardeşim..

Geri