• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

ekran kartı driver güncelleme?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Lordios
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Lordios

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
27 Nis 2009
Puanı
61
arkadaslar bu aralar fps sorunum var bende ekran kartımı güncellemek istiyorum ama hiç yapmadığım bi şey olduğu için nasıl yapıcağımı anlatırsanız sevinirim

mdpl2.png

burda intel gözüküyo ama sağ alttana nvidia resmi çıkıyo :S

mdpnu.png

konuyu nereye açacağımı bilemedim kusuruma bakmayın.

Bilgisayarım>Özellikler>Aygıt Yöneticisi>Görüntü Bağdaştırıcıları bak bakayım neymiş ekran kartın.

Nvidia Denetim Masası yardım bölümüne gir orada güncelleme ile ilgili bi yer vardı yanlış hatırlamıyosam yoksa da yine yardım bölümünden ekran kartı sürücünün sürüm numarasını öğren

şunu indiriyorum sanırım bu güncelleştirme
mdruh.png

----------

yardımlarınız için teşekkürler nvidia kurdum benim kafamı karıştıran inteldi.

İntel sadece güç tasarrufu için onun önemi yok fps gerektiren oyunlarda

Uygulamaları açarken sağ tıklayıp Nivida sürücüsü veya ekran kartı ile çalıştma seçeneği var.Ona tıklayıp açmalısınız.Aksi takdirde İntel HD grafik ile açılacak.İntel ile güç tüketimi GT520M göre daha az.520M ile uygulama açarken daha iyi bir performans için laptopun fişini takın.

Güncel GT520M sürücüsü ise ;
Grafik Sürücüsü - GeForce 314.22 Driver | NVIDIA

Uygulamaları açarken sağ tıklayıp Nivida sürücüsü veya ekran kartı ile çalıştma seçeneği var.Ona tıklayıp açmalısınız.Aksi takdirde İntel HD grafik ile açılacak.İntel ile güç tüketimi GT520M göre daha az.520M ile uygulama açarken daha iyi bir performans için laptopun fişini takın.

Güncel GT520M sürücüsü ise ;
Grafik Sürücüsü - GeForce 314.22 Driver | NVIDIA

anladım su anda nvidia ile çalışmakta linkteki güncellemede kuruldu
bişey daha sorucaktım ekran kartım sizce idare edermi, değiştirmeyi düşünüyorumda yani iyimi?

Oyunlara bağlı aşırı sistem gerektiren oyunlar oynamayacaksan yeterli skrym denediğimde kasılmalar oluyodu ve pcyi zorladığı için çok ısınıyodu yani pekte iyi bi kart diyemem

anladım su anda nvidia ile çalışmakta linkteki güncellemede kuruldu
bişey daha sorucaktım ekran kartım sizce idare edermi, değiştirmeyi düşünüyorumda yani iyimi?

Laptopda tümleşik geliyorsa değişimi imkansız , toplamalı ise yeni kart bulmak sorun çünkü, Türkiye'de laptop için ekran kartı bulamazsınız.Bozuk laptop araştıracaksınız.
Günümüz oyunları 520M low-medium arası oynatacağını düşünüyorum.

Geri