• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

ekranın sol üst köşesinde yeşil nokta var

-ScarFace

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 Kas 2010
Puanı
51
laptop ekranının sol üst köşesinde küçük açık yeşil renkte bi nokta var araştırdım büyük ihtimalle piksel sıkışması bunu halledebiliyomuşuz bi kaç tane program kullandım piksel repair diye az çok küçüldü ama hala duruyo bunu tamamen düzeltmek için bi yöntem yada iyi bi program varmı?

biraz okşayınca da geçebiliyor(tabi daha beter de olabilir). bende kırmızısından var sağ kısımda. sadece ekran karanlık olunca belli oluyor. sende de öyledir sanırım.

http://www.jscreenfix.com/

bütün programların mantığı ekrana hızlıca farklı renkler getirerek sıkışmış pikseli canlandırmaya yönelik. program indirmek yerine online olarak youtube'dan video bile açsan düzeltebilir. muhtemelen hiçbiri düzeltmez. bence laptop'un göze batan bi kısmında değilse dert etme.

biraz okşayınca da geçebiliyor(tabi daha beter de olabilir). bende kırmızısından var sağ kısımda. sadece ekran karanlık olunca belli oluyor. sende de öyledir sanırım.

http://www.jscreenfix.com/

bütün programların mantığı ekrana hızlıca farklı renkler getirerek sıkışmış pikseli canlandırmaya yönelik. program indirmek yerine online olarak youtube'dan video bile açsan düzeltebilir. muhtemelen hiçbiri düzeltmez. bence laptop'un göze batan bi kısmında değilse dert etme.
kalemle bastırma olayını okudumda riskli iş garanti dışı kalabiliyomuş ztn o ölü pikseller için galiba jscreen ve sürüyle program denedim halada açık çalışır durumda önceki haline göre küçüldü baya ama hala var bide jscreende diğerlerine göre sadece karıncalı bi ekran var fark nedir ? diğerleri daha iyi değilmi ard arda renkleri veriyo

----------

noktanın rengi açık yeşil arka planda koyu renkler olduğu zaman belli oluyo mavi siyah kırmızı mor pembe gibi

Arkadaşın dediği gibi göze batan bir yerde değilse boşver gitsim,benim de ekranın tam ortasında ölü piksel oldu 250lira istiyorlar tamiri için :D O yüzden bastırarak vs gibi ilkel çözümlere başvurma pişman olma sonra ben gibi :D

laptopu baska bir ekran varsa bı baglasana sorun laptopdamı yoksa ekrandamı

kalemle bastırma olayını okudumda riskli iş garanti dışı kalabiliyomuş ztn o ölü pikseller için galiba jscreen ve sürüyle program denedim halada açık çalışır durumda önceki haline göre küçüldü baya ama hala var bide jscreende diğerlerine göre sadece karıncalı bi ekran var fark nedir ? diğerleri daha iyi değilmi ard arda renkleri veriyo

----------

noktanın rengi açık yeşil arka planda koyu renkler olduğu zaman belli oluyo mavi siyah kırmızı mor pembe gibi

jscreenfix'in bir farkı yok hepsi aynı işte. önemli olan sıkışmış piksele verilen rengi değiştirmek. diğer piksellere verdiğin renkler önemsiz. jscreenfix bir şey indirtmediği için daha kullanışlı. o yüzden attım.

ekrana bastırmayı falan düşünmüyomda bunu düzeltmek için en mantıklısı jscreenmidir şimdi?

Geri