• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Elektro Gitar

TheMrShooter

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
4 May 2009
Puanı
5
Merhaba, Ben Elktro gitar almayı düşünüyorum. Kursa başlayacağım ve kurstakiler bana Cort Z42 Elektro gitarı önerdi. Gitardan anlayanlarınız varsa sizce nasıl bir gitardır. Daha yeni başlayacağım için bana sorun falan çıkartırmı.

Resimler ve Özellikleri:

Cort.CortZ421096.jpg

• CONSTRUCTION: Bolt-on
  • BODY: Mahogany
  • NECK: Canadian Hard Maple
  • BINDING: N/A
  • FRETBOARD: Rosewood, 12" Radius(305mm)
  • FRETS: 22 / Large (2.7mm)
  • SCALE: 24 3/4" (629mm)
  • INLAY: White Dot
  • TUNERS: Die cast
  • BRIDGE: T.O.M Bridge with string through Body
  • PICKUPS: Cort Active Dynamite Pickups
  • ELECTRONICS: 2vol, 1tone, 3way toggle
  • HARDWARE: CR (Chrome)
  • STRINGS: D'addario EXL110(046-010)
  • COLORS:
  • Z42 WR - Wine Red
  • Z42 BK - Black

---------------------------------------

Son düzenleme:
Bende Ibanez Grg170dx + Marshall 10 Watt amplifikatör var çok az kullanılmış 2'si de satayım sana :D

Son düzenleme:
Emre kazıklama la adamı sen onları 400e satıyordun onlar 300 zar zor eder :D
Ibanez'in 0'ı 550 lira. Amfi'nin 0'ı 200 lira. İkinci el az kullanılmışını sen hesapla istersen.
Ayrıca dolar artıyor hala. Ibanez'in Türkiye'ye gelişi dolar üzerinden.

Son düzenleme:
Emre işin içinde olmasam gel alıcam dicem arkaşdaım zamanında 300 liraya bu gitar artı bu amfiyi almaya gidiyordum artı solağım bir de onu düşün
300 liraya o 2'sini almaya gidiyorsan ya o arkadaşta sorun vardır ya da gitarda. Muhtemelen sap ayarı gitmiştir.

Son düzenleme:

Son düzenleme:
Saçmalıyorsun hemde ağır saçmalıyorsun gitarın sapını kıran adamlar yeni sapla çalıyorlar gitarın sap ayarı zaten gidecektir bu yzden içine truss-rod konulur , gitar sap ayarı kolay yapılan bir işlemdir yanlış yapılırsa sorunlar yaratır istediğin lüthiyeye git sor bakayım sap ayarı yapılınca ne oluyormuş
Allah aşkına sap ayarı bozuk gitarı götür gitarı götür gitarı iyi bilen birisine buna ne kadar verirsin de bir sor bakalım sonra cevabı gel buraya yaz neden böyle oldu de ben sana açıklayayım :D
Elektro gitar klasik gitar gibi değil, sap ayarını bozunca humbucker ve single'lar normal olarak etkileniyor sen sap ayarı bozuk elektro gitarı satmaya kalkarsan o adam o riski göze almaz :)

Son düzenleme:
Allah aşkına sap ayarı bozuk gitarı götür gitarı götür gitarı iyi bilen birisine buna ne kadar verirsin de bir sor bakalım sonra cevabı gel buraya yaz neden böyle oldu de ben sana açıklayayım :D
Elektro gitar klasik gitar gibi değil, sap ayarını bozunca humbucker ve single'lar normal olarak etkileniyor sen sap ayarı bozuk elektro gitarı satmaya kalkarsan o adam o riski göze almaz :)
bi sap muhabbeti aldı başını gidiyor bakim emre :D

Emre sap ayarının ne olduğunu bilmiyorsun senin dediğin sap düzeltemiycek kadar atarsa yapılır normal sap ayarı yaparken problem olmaza bak Yavuz çetinin fendere adamın oğlunda sap ayarı yapılmayacak olsa adam 15 senelik -20 senelik relic gitarı kullanırmı?
Sana elektro gitarın mekanizmasından bahsediyorum normalde sap ayarı tabii ki yapılabilecek bir şey ama elektro gitarda manyetikleri bozabiliyor anlatabiliyor muyum ?

Son düzenleme:
Adam akıllı kullandıktan sonra 50 sene de kullanır. Sap ayarı bozulurken manyetiği de bozduysa yeni manyetik olmadan o gitar bi işe yaramaz. Yani o şekilde hiç masraf yapmadan o gitarı ederinin yarısına zor satar. Benim burada tartıştığım şey sap ayarının yapılıp yapılmaması değil, sap ayarı bozulduktan sonra manyetik gittiyse o gitarın ederi.

Klasikle başlamanı tavsiye ederdim. Daha yatkın oluyorsun elektroya. Ama senin bileceğin iş tabii ki.

Son düzenleme:
Geri