• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Element ve Tableti Stoneye dönüştürmek

Red DeviLs

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
26 Nis 2009
Puanı
104

j0h9vs.jpg

Merhaba arkadaşlar.
Bu konuda sizlere silah kırarak element elde etmeyi ve stone elde etmeyi göstereceğim.
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum:
Stoneler 2'ye ayrılır
2mm7l07.jpg
Jade (özellik ekleyen)
6sz7ed.jpg
Ruby (statları değiştiren)

Jade tablet itemlerin bluelerini (mesela str) değiştirir.
Sizlere bir püf noktası vereceğim
%30 luk bir str stone ile silahı mahvedebilirsiniz!
%30 luk bir str stonesi silahın diğer değerlerini %30 oranında etkiler. Yani %70 sadece str basar yada %30 diğer değerleride etkiler!
%20 lik stonede bu oran %20 değerindedir
%10 luk stonede bu oran %10 değerindedir
%0 lık stone sadece str ise str int ise int değerini değiştirir!
(%30 luk stone str yi daha çabuk yükseltirken %0 lık stone değerini az az artırır) bu birazda şansa bağlı.

Ruby tabletlerde aynı sistem geçerlidir.
Misal olarak %30 luk bir courage stonesini ele alalım.
Bu stoneyi bastığınızda tutarsa phy değeri çok artar ancak diğer oranı tutarda bir geri tepme yaparsa bluesinden tutunda silahın tüm değerlerine kadar değiştirebilir.
Fire(ateş)
17a2py.jpg

Water(su)
2ym7o1c.jpg

Earth(toprak)
2nqw4z4.jpg

Wind(hava)
2yowb9c.jpg

Bu kadar tanım yeterli sanırım:) Geçelim görsellere.
Öncelikle element elde etmek için yapılabilecek en basit şey (masraflıdır)
Element elde etmek için silah kıracağız.
Öncelikle yüzükcü diye tabir ettiğimiz npc ye gidiyoruz ve rondo alıyoruz.
2hycq4m.jpg

"Y" tuşuna basıyoruz Dismantle'ye basıyoruz
in4p3o.jpg

Dismantle'ye basıyoruz
10hvw3q.jpg

Son olarak element ve tabletimizi kavuşturup stonemizi oluşturuyoruz:) (Stone inventory de belirir)
2d7c9c8.jpg

Son olarak itemimize basıyoruz başarılı olduysak zaten görüyoruz başarısız olursakda o kara bulutlar patlıyor:)
24ytr0p.jpg

Resimler, anlatım tamamen bana aittir.
Bir teşekkürü çok görmeyin.
Her türlü soruda ve sorunda özel mesaj atabilirsiniz

Son düzenleme:
Eline Saglık Batu.

p.s: özel sorunlar için ö.m mi atıyoruz sana :D

teşekkürler. Hem forum içi problemlerde sorularda hemde açtığım konular hakkındaki sorularda sorunlarda mesajları zevkle yanıtlarım

öncelikle konu için teşekkürler, benim bir sorunum var oyunda tabletlerden stone yapamıyorum, bildiğiniz gibi artık tablet düşmüyor direk stone düşüyor ama bende eskiden kalan 10dg tablet ve elementler var ama 'y' harfine bastığımda alchemy bölümünde hiçbir yere yerleştiremiyorum tableti eskiden soldan 3. bölüm de tabletleri stone yapabilirdik ama artık orası da normal item basma yeri gibi görünüyor. yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Geri