• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Emektar da CPU %100 Oluyor.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ZACA
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ZACA

Aganigi Naganigi
Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
2 Eyl 2011
Puanı
440
Merhabalar ,
Laptopum ramazanın ilk haftası arzalandı tamire gönderdim garanti dışı firmaya yaklaşık 3-4 ay geçmesine rağmen bu hafta yapamadıklarını söylediler bana. Sehir dışından, yurt dışından çeşitli parçalar sipariş ettiler ama yapamamışlar her ne kadar doğruysa. Bu kez kendi firmalarına göndercem ama o gelesiye kadar en azından internete gireyim diye 8 yıllık masaüstü emektarımı kurdum. En son bıraktıgımda sağlamdı neyse formatda attım ben buna , herşeyi hallettim ama bir sorun var .CPU %100 kullanıyor , kasanın içini güzelce temizledim toz bile kalmadı , virüs taraması yaptırdım , combofix ile taradım , msconfigden otomatik güncelleştirmeleri ve gereksiz programları kapadım ama sorun hala devam ediyor. Pcgen.exe adlı bir uygulama %99 tükediyor onu devre dışı bıraktıgımda ise sistem boşta %99 yemeye başlıyor. Bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim.

QgpBRV.png

Son düzenleme:
Hangi virus tarama programını kullanmıştın? Kullandığın program o kötü amaçlı yazılımı virüs olarak görmüyor olabilir.

Ondan olabilir diyorsun anladım , pek sağlam birşeye benzemiyor doğrusu '' Avast Free Antivirus '' . Teşekkür ederim

Norton mu? Şu bilgisayar satın aldığında içinde olan şey mi?
Tavsiyem Kaspersky İnternet Security.
Bunun dışında XP artık güncelleme yapmıyor tedavülden kaldırdılar onu.Kaldırıyorsa W7 kur Zafer.

Kaspersky tavsiye etmememin sebebi arkadaşın bilgisayarı biraz eski malûm kaspersky bilgisayarı çok yoruyor saç baş yolduracak cinsten hemde.

Geçenlerde benim başıma da gelmişti görev yöneticisinden en çok cpu harcayana baktım bilmediğim bir programdı işlemi sonlandır dedim sorun kalktı bir daha sorun olmadı

Zararlı olarak görülmüyor nette. Herhangi bir sorundan dolayı program yanlış çalışıyor olabilir.

- Programı bilgisayarda arat.
- Görev yöneticisinden işlemi sonlandır.
- Son olarak dosyayı sil.

Son olarak Sistem boşta işlemi kullanılmayan CPUyu simgeler, sistem kaynağını tüketmez.

Gerek kalmadı teşekkür ederim yardımcı olan arkadaşlara, kasayı parçaladım en sonunda

Geri