• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

En Güzel Dizi ve Film Yorumları

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
Arkadaşlar son zamanlarda can sıkıntısından yabancı dizilere sardım. Dizi bittikten sonraki yorumları okumak ise başlı başına ayrı bir durum. Çünkü alta yazılan bazı yorumlar bazen öyle komik oluyor ki kendi kendime yarım saatten fazla gülüyorum :D

Düşündüm taşındım böyle bir konu açmaya karar verdim. Bu konuda herkes izlediği dizi veya filme yapılan komik bulduğu yorumları paylaşacak. Paylaşılanlar sizi güldürürse lütfen sadece Teşekkür ve Like verin. Araya boş yorumlar atmayın. Konu tamamen arada boş mesajlar olmadan Film ve Dizilere yapılan yorumlardan oluşsun istiyorum.

Bir de şöyle bir durum var, kişi diziyi ya da filmi izlemeden sadece buraya yazılanları okursa belki o kadar komik gelmeyebilir ama artık olduğu kadarı ile yapacağız bu işi.

Bu konuya yorum gönderirken dikkat etmemiz gereken birkaç kural olacak, bunlar ;

maxicon.png

1. Dizi veya Filmin Adı :

2. Dizi veya Filmdeki komik yorumun yapılmasına sebep olan durum kısaca :

3. Yapılan Yorum :

maxicon.png

İlk olarak ben başlıyorum bir örnek teşkil etmesi amacıyla.

1. The Mentalist (Dizi)

2. Dizimizde Van Pelt isminde güzel ve sexy bir bayan ajan vardır...

3. Van Pelt ismini tuhaf bulan bir izleycinin yaptığı yorum : " Van Pelt'e daha iyi bi isim bulamamışlar mı ya. Hollandalı futbolcu ismi gibi :D"

1. Il Buono Il Brutto Il Cattivo (İyi Kötü ve Çirkin)

maxicon.png

2. Film 1966 yılında çekilmiştir.

maxicon.png

3. (Ekşiden alıntı) lafı babalardan açan film. zaten baba gibi kendisi. bizimki de izledi. bittikten sonra da başladı eskiden bu filmi sinemada kaç kişi, ne şartlarda izleyip, sonra memleketteki sinemaların kapanmasından dem vurup konuyu sinema sektörünün durumuna getirdi. baba diyorum adamlar ne film yapmış. o sektörel sorunlardan bahsediyor. emekli adam tabi. konuşacak konu çok ona.

1. The Mentalist (Dizi)

2. Teresa Lisbon isminde bir bayan CBI isminde bir birimde takım lideridir. Bir çeşit ajan ve çözülemeyen Cinayet davaları ile uğraşırlar. Patrick Jane ise geçmişinde medyumluk yapmış önsezileri çok kuvvetli oldukça akıllı ve dikkatli biridir. Bu özellikleri nedeni ile CBI a danışman olarak alınır, davaların çözümünde diğer ajanlara yardımcı olur. Ancak her zaman kuralların dışına çıkıp kestirmeden ipcu elde etmeye ve suçluyu bulmaya çalışır. Bu durum ise takım lideri Lisbon'un canını sıkar. Jane her zaman uslu durmayan haylaz bir çocuk gibi ortalığı karıştrırır, Lisbon ise her zaman onun arkasını toplayan hatalarını örtbas etmeye çalışan annesi gibidir aslında :)

Yine bir cinayet davası olur ve Jane kendi yöntemleri ile kuralların dışına çıkarak suçluyu bulur, bunun üzerine Lisbon Jane'e çok kızar. Bölümün sonunda Jane Lisbon'un gönlünü almak için ofise elinde 1 paket çörek ile gelir ve Lisbon'u çörekler ile yumuşatmaya çalışır.

3. Bu durumun üzerine bir izleyicinin yaptığı yorum : "o değilde neden yabancı polis dizilerinde biri hep çörek dağıtır ?"

• v for vendetta (film-2006)
  • V'nin ve despot rejimin sırlarını araştırmasına, diktatörlüğün doğuşu ve gelişmesine tanık olurken; diğer yandan Evey'in V'yi ve kendini tanıması, yönetimin kişisel yaşama saldırısı, özgürlüklerin korkulara kurban edilmesi anlatılmaktadır. V'nin asla maskesini çıkartmaması üzerine ilk başlarda geçen diyalog.
  • (ekşi sözlükten alıntıdır):
    +kim, kimsin sen ?
    - kim ?
    neye göre kimim ?
    maskeye göre mi, yoksa içimdeki ben’e göre mi ?
    maskeli bir adamım ben .

+bunu görebiliyorum .
    - elbette görebilirsin .
    senin gözlem gücünü sorgulamıyorum .

ve yorum: maskeli bir adama kim olduğunu sormandaki paradoksa dikkat çekiyorum.

1. Dizi veya Filmin Adı : Wanted

2. Dizi veya Filmdeki komik yorumun yapılmasına sebep olan durum kısaca : Film Bilim Kurkudur ve filmin konusu bazı özel kişilerin özel yetenekleri olması bu seçilmiş kişilerin yeteneği ise mermiye falso verdirebilmektir.(filmi tavsiye ederim.)

3. Yapılan Yorum : o falso neydi be casillas olsa tutamaz.

maxicon.png

1. Zindan Adası (Shutter Island 2009) Piskoloji-Gerilim-Dram

2.
1954 yılında Massachussets sahili açıklarındaki Zindan Adası'nda suç işlemiş akıl hastalarının tedavi edildiği bir psikiyatri hastanesi vardır. Hastanede cinayet faili bir hasta olan Rachel esrarengiz bir şekilde kaybolur. Polis dedektifleri Teddy Daniels ve ortağı Chuck neler olup bittiğini incelemek üzere görevlendirilir. Dedektifler adaya vardıklarında korkunç bir kasırga ile hastanedeki hastaların ayaklanması arasına düşerler.

3. Yapılan Yorum :
Filmi izlerken sürekli beyninizi çalıştırıp gerçek cevapları arayacağınız tarzda ,izlemekten keyif alacaksınız ve sizi şaşırtıp ikilemlerde bırakacak bir film.
maxicon.png

Son düzenleme:
Malum hepinizin bildiği ....mag sitesi var. Gir içine bak dizilere konusu hoşuna gideni,ilgini çekeni izle. :D

1. Dizi veya Filmin Adı : Hızlı ve Öfkeli 6

2. Dizi veya Filmdeki komik yorumun yapılmasına sebep olan durum kısaca : Ortalama filmin son 40 45. dakikasında geçen bir olay olayda Brian O'Conner'in eşi ve askeriyeye ait bir şey kaçırılıyor uçakla kaçmak isterken Toredonun takımı bu adamlara karşı gelmeye çalışıyor.

3. Yapılan Yorum : ulan biri çıkıp demiyor şu uçak pisti kaç kilometre 35 dakadır filim sürdü 35 dakada ben aydından kuş adasına gidiyorum bune laaaaaa

1. The Walking Dead (Dizi)

2. Birçoğunuz biliyordur dizimiz zombilerle ilgili. Bir şekilde virüs gibi birşey yayılır ve ilk zombimiz ortaya çıkar, ardından o zombinin ısırdığı kişi zombiye dönüşür. Böyle böyle bütün dünya zombi istilasına maruz kalır. Isırılmadan kurtulmayı başaranlar kendilerine sığınaklar yaparak zombilerden korunmaya çalışırlar ancak onları durdurmak oldukça güçtür, çünkü her ne kadar yavaş hareket etselerde binlercesi bir araya geldimi herşeyi yıkıp geçiyorlar, engel tanımıyorlar ve yakaladıkları her kişiyi ısıra ısıra afiyetle yiyorlar, yedikleri kişiden geri kalan parçalar ise zombiye dönüşür ve onların arasına katılır :)) Neyse yine bir bölümümüzde zombilerden korunmak için hapishane gibi bir yere sığınan filmimizin ana kahramanları zombi saldırısına uğrar ve zombiler hapishanenin etrafındaki tel örgüleri yıkarak içeri girerler. Aynı zamanda içerde zombilerden korunmaya çalışan kişilerede grip gibi bir hastalık bulaşmıştır ve ellerinde hiç ilaç yok. Gripten ölenler ise direk zombiye dönüşmektedir. Aslında zombi virüsü yaşayan herkeste bulunmakta ve o kişiler bir şekilde ödlüklerinde zombi olarak tekrar geri gelirler.

Kahramanlarımızın bir kısmı dışardan gelen zombileri durdurmaya çalışırken bir kısmı ise içerde kimse ölmesin ve zombiye dönüşmesin diye ağır bir çaba içerisindedir ancak aksilik bu ya dışarda tel örgüler yıkılırken içerdede birileri hastalıktan ölüyor ve zombiye dönüşüyor, ardından yakaladığını ısırmaya başlıyor ve her ısırılan zombiye dönüşmeye başlıyor....

3. Yukardaki olaylar üzerine gelen yorum : Şžu zombicikleri kimse anlamıyor. Aslında hepsi sadece ekmeğinin peşinde. :D

Bir başka yorum : Isırılan çıksın beyler kasıyo

Geri