• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

En İyi YGS-LYS Yayınları

Hilal-i Ahmer

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
24 Nis 2009
Puanı
53
Sınava tekrar hazırlanacağım. Dershanelerle ilişkimi kestim. Hiçbir işime yaramadıklarından boşu boşuna para verdiğimden sadece kitaplar alarak evde çalışacağım. Ancak hangi yayınlar en iyisi bilmiyorum. Bir kesim FEM bir kesim Güvender diyor. Bu konularda bilginiz var mı? Sorum; :ent 2012-2013'de Körfezdeydim ve onların soruları sanki anasınıfı sorusuydu. :drym:

En iyi YGS-LYS Yayınları hangisi yada hangileridir? Gerek adam gibi anlatım gerek orta ve zor soruları ile. Sade Konu anlatımlı kitaplar, Soru Bankaları ve Konu özetli Soru bankası olarak3 ayrı takım alacağım.

Hepsinin aynı Yayınlara ait olması gerekmiyor. Bu arada Sayısalcıyım. :)

Matematik
Geometri (Geometrim çok berbattır. Detaylı, kolaydan zor'a giden bir yayın makul olur)
Fizik
Kimya
Biyoloji
Türkçe
Sosyal Bilimleri (Türkçe ve Sosyal Bilimlerinde fazla kasmayacağım. Sınava son 1-2 ay kala çalışırım bunları. Yani Bunlar detaylı konu anlatımları olsa yeter. Soru bankasına gerek yok. )

Son düzenleme:
Fem Simetri var tavsiye ederim gerek konu anlatımı içeriği felan harika üniversiteye hazırlancaksan kesinlikle almalısın.

Çalışmaya başlıcan bir bakıyon yüzlerce konu var konu içinde konu anasını satayım :D çalışma programı vs bir şey yaptın mı?

Çalışmaya başlıcan bir bakıyon yüzlerce konu var konu içinde konu anasını satayım :D çalışma programı vs bir şey yaptın mı?

Daha değil. Kitapları alıp zorluk falan bakmadan birşey yapamam daha. Matematik, kimya ve biyolojide iyiyim ancak Matematik kolay deyip kararsız halde fizikle aynı güne koyarsam ve fizik zor çıkarsa batar bu iş hepten. Kitapları aldıktan sonra yapacağım programları :ent

Fem Simetri var tavsiye ederim gerek konu anlatımı içeriği felan harika üniversiteye hazırlancaksan kesinlikle almalısın.

Onu hiçbir yerde bulamadım ben. :ent

bence adam akıllı bi dershaneye git

Durumumu açıklayayım Caner; Ben işitme engelliyim. Ağır durumundan. Sağ kulak fos sol kulak %74 duyuyor. Dudak okuyarak anlıyorum karşımdakini. Yani Körfez'e gittiğimde bir türlü alışamadım hocalara. Dersler 40 dakika ve hocalar hızlı anlatıyorlardı dersleri. Onları anlamadıktan sonra ne gereği var. :(

zirve öneririm 2 sene önceki yayınları güzeldi şimdikini bilemem tabi

Durumumu açıklayayım Caner; Ben işitme engelliyim. Ağır durumundan. Sağ kulak fos sol kulak %74 duyuyor. Dudak okuyarak anlıyorum karşımdakini. Yani Körfez'e gittiğimde bir türlü alışamadım hocalara. Dersler 40 dakika ve hocalar hızlı anlatıyorlardı dersleri. Onları anlamadıktan sonra ne gereği var. :(
hm geçmiş olsun kardeş o zaman özel bi hoca yada dediğin gibi evde bol bol soru çözerek kazanırsın

Sana en iyi yayınları sayayım benim elimde var bu yayınlardan ben pek çalışmadım bunlara ama bu kaynaklardan çalışan arkadaşlarım, namık kemal tıp - yıldız teknik bilgisayar müh.- istanbul teknik inşaat müh. - izmir yüksek teknoloji moleküler biyoloji ve genetik - izmir katip çelebi diş hekimliği - ege üniversitesi eczacılık bölümlerini kazandılar.

5 Hamlede YGS - Fem
3 Hamlede LYS - Fem
Karekök yayınlarının parça denemeleri.
Fem-birey-sınav konu anlatımlı föyler-dergiler-kitaplar

Aklıma gelenler bunlar şimdilik.

Sana en iyi yayınları sayayım benim elimde var bu yayınlardan ben pek çalışmadım bunlara ama bu kaynaklardan çalışan arkadaşlarım, namık kemal tıp - yıldız teknik bilgisayar müh.- istanbul teknik inşaat müh. - izmir yüksek teknoloji moleküler biyoloji ve genetik - izmir katip çelebi diş hekimliği - ege üniversitesi eczacılık bölümlerini kazandılar.

5 Hamlede YGS - Fem
3 Hamlede LYS - Fem
Karekök yayınlarının parça denemeleri.
Fem-birey-sınav konu anlatımlı föyler-dergiler-kitaplar

Aklıma gelenler bunlar şimdilik.

Karekök yayınlarının matematiği çok iyi diye duymuştum. :ent

Fem Simetri. Sözel Dersler için Uğur'un kitaplarıda çok güzel. Güvender önermem (çok kolay) Final'in yayınlarıda gereksiz çok zor. Soru tipi açısından FEM yayınları çok iyi. Ama dersanesini önermem :) Matematik için bir kaynak değil birden çok kaynak lazım. Karekök'ü bu devrede önerebilirim. Ama kesinlikle ilk simetrileri bir yerden bulup bitirmen lazım.

Ygs Türkçe için kesinlikle Zirve yi öneririm 25 net geliyordu Türkçem 1 haftada YGS Zirve kitabını bitirdim 33 ün altına düşmedim Ygsde ise 32 netim vardı Türkçeden.Matematikden de Fem derim YGS de süre yetişeremediğim için 32 tane matematik sorusuna bakabildim bundan da 29 soru işaretledim 28 doğru 1 yanlış yani 27.75 Matematiğim geldi.Sosyal ve Fen için bir şey diyemeyeceğim . Ama Fem Zirve iyidir.

Fizik için kesinlikle palme soru bankasını öneririm. A ve b diye iki kitabı var ygs lys ortak olarak. Kitaba gelince orta zor arası konuyu iyi anlarsan basit bile gelebilir bazı konuları :) Fizik konu anlatım için esenveya fem simetriden çalışabilirsin(esen feme göre biraz zordur) Kimya içinde yine palme alabilirsin :) Biyoloji hakkında pek bilgim yok dershanenin verdiği kitabı çözmüştm. Matematik için fen bilimleri yayını mı bişey vardı onu tavsiye ederim soru bankası olarak :)

Eğer çok çok zor yayın istersen karekök matematik gerçekten zorlayıcıdır.
Diğer kaynaklar ise zaten fem & zirve alırsan tamamdır.

Benim Ygsde felan Türkçe 32,33 civarı ,Sosyal 33-34 civarı Mat ve Feni salla 12-13 civarı net yapmam lazım.Hangi yayınları alayım :D

Sizin dediklerinizden yola çıkarak FEM Simetri Sayısal YGS setini alacağım. Sözelleri sınava son 2-3 ay kala alırım. Simetri seti gerçekten dediğiniz kadar iyi mi? Fizik ve Geometri bilgim neredeyse 0'dır. Özellikle Geometri ve Fizik 0'dan başlayarak en iyi anlayacağım hangi yayınlar var?

Kafam çok karıştı. Palme, Fem, Zirve ve Karekök. Soru Bankaları için hangisine/hangilerine bakayım? FEM İlk Adım Matematik, 5 Hamlede YGS falan almıştım ve basitti sorular. Palme ise Fizik ve biyolojisini bilmiyorum ancak Kimya seti çok kolaydı. :ent

Son düzenleme:
Geri