• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Erkek Blog Sitesi ?

Nexima23

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
7 Ağu 2010
Puanı
5
Arkadaşlar erkek blog sitesi kurmak istiyorum. İşte sitede sağlık, spor, araba vb. erkekleri ilgilendiren konular olucak. Bir şeyler danışmak istedim.

1. Sizce tutarmı? (Blog güncel olursa hitim iyi olurmu? -Amaç para kazanıyım değil sadece yazılarımın okunmasını istiyorum.- Sonra belki reklam filan alırım siteye. )
2. Ben Google'ın blog servisini kullanmayı düşünüyorum. Sizce iyi bir seçim mi? (Hem kolay bir admin paneli var hem de Google aramalarında önce çıkıyor. )
3. Tema nasıl olmalı? Bildiğiniz Free Tema sitesi var mı? Ya da paralı temamı kullanmalıyım?
4. İçerik olarak sağlık, spor, beslenme, cinsellik, araba, oyun gibi kategoriler düşündüm. Sizin bir fikriniz var mı?
5. Domain konusunda yardım istiyorum. Sizce blogun ismi ne olmalı?

... Eğer güzel bir çalışma çıkarsa. Burdan isteyen yazar olabilir siteye yani şöyle düşündüm. (Tabii biraz gönüllü olucak. Çünkü siteye öyle her yerden fışkıran reklamlardan sokmayı planlamıyorum. Temiz güzel sade bir site açmayı planlıyorum. Tabii ilerde para kazanırsam. Yazar arkadaşlarla payllaşırım, sorun yok. :) ) Her kategoriye forumlardaki gibi yazar koyabiliriz. Tabii bu site açıldıktan hemen sonra olmucak. Biraz zaman tanıdıktan sonra yazar almayı planlıyorum.

sen bırak şimdi erkek blogunu, bende büyük projeler var mesaj at mesaj xd

hahaha :D dur bakalım neymiş atayım :D tek siteyle sınırlı kalcağımızı kim söyledi :D

----------

bu arada beyler başka güzel fikirler varsa yazın. İlla erkek sitesi açcam diye bir şey yok. Güzel fikirlere her zaman açığız. Bu arada kategori olarak bide still,moda fln olacak :D

Genel olarak şöyle diyebilirim ; Blogunun tutması çok zor , özellikle bu işi amatör olarak yaparsan yani blogger sitelerinden domain sağlayarak bir blog kurarsan dahada zora sokarsın işini.Birde konularını çok iyi seçmen gerekiyor , mesela sen 7 8 konu demişsin ama bu kadar geniş tutmamalısın.Az ve öz olman gerekiyor , zaten piyasada bu konularla ilgili çok kaliteli onlarca blog mevcut.Bence değişik , kimsenin yazmadıgı alanlarda blog konusu seçmelisin.Şunu söyliyim ingilizce makalelerin oldugu bir blog türkçe makalelerin olduğu bir blogdan 5 10 kat daha fazla okunuyor ve kazanıyor.Eğer ingilizcesi iyi bir arkadaşın varsa sen türkçe yazarsın o çevirir çok iyi yerlere gelebilirsiniz.Zaten blog kuracaksın SEO'dan kazanırsın , yani anahtar kelimelerden.En çok aranan anahtar kelimeleri makalelerinin yani yazılarının arasına yerleştir.En çok hangi kelimenin arandıgını nerden bulabilirim diyorsan '' Seo keywords '' uygulamalarıyla bakabilirsin.Kısacası ben bu işi profosyonel olarak yapacağım , kazanç sağlıyacagım diyorsan ilk olarak bir domain almalısın , ücretsiz blog servislerini kullanacagına bir host alarak , blog için Wordpress kullanabilirsin. Wordpress kullanması aynı ücretsiz blog servislerindeki gibi çok kolaydır . Birde kendine göre bir wordpress tema yaptırırsın ya da bu kadar para vermiyim diyorsan 3 4 tane kaliteli tema bulunuyor onu kullanabilirsin. Blogunuda açtıkdan sonra kesinlikle alıntı olmamak şartıyla,yazılarını yayınla...Ama sakın pes etme , öyle 1 2 ayda hiçbir yere varamazsın.Biraz zaman geçtikden sonra kendi takipçilerini yakalarsın , hitin gün geçtikçe artmaya başlar, kazanmaya başlarsın.Ama düzenli olarak yazı girmelisin , çok zor bir iştir sakın pes etme ben gibi 1 2 ayda :)

Genel olarak şöyle diyebilirim ; Blogunun tutması çok zor , özellikle bu işi amatör olarak yaparsan yani blogger sitelerinden domain sağlayarak bir blog kurarsan dahada zora sokarsın işini.Birde konularını çok iyi seçmen gerekiyor , mesela sen 7 8 konu demişsin ama bu kadar geniş tutmamalısın.Az ve öz olman gerekiyor , zaten piyasada bu konularla ilgili çok kaliteli onlarca blog mevcut.Bence değişik , kimsenin yazmadıgı alanlarda blog konusu seçmelisin.Şunu söyliyim ingilizce makalelerin oldugu bir blog türkçe makalelerin olduğu bir blogdan 5 10 kat daha fazla okunuyor ve kazanıyor.Eğer ingilizcesi iyi bir arkadaşın varsa sen türkçe yazarsın o çevirir çok iyi yerlere gelebilirsiniz.Zaten blog kuracaksın SEO'dan kazanırsın , yani anahtar kelimelerden.En çok aranan anahtar kelimeleri makalelerinin yani yazılarının arasına yerleştir.En çok hangi kelimenin arandıgını nerden bulabilirim diyorsan '' Seo keywords '' uygulamalarıyla bakabilirsin.Kısacası ben bu işi profosyonel olarak yapacağım , kazanç sağlıyacagım diyorsan ilk olarak bir domain almalısın , ücretsiz blog servislerini kullanacagına bir host alarak , blog için Wordpress kullanabilirsin. Wordpress kullanması aynı ücretsiz blog servislerindeki gibi çok kolaydır . Birde kendine göre bir wordpress tema yaptırırsın ya da bu kadar para vermiyim diyorsan 3 4 tane kaliteli tema bulunuyor onu kullanabilirsin. Blogunuda açtıkdan sonra kesinlikle alıntı olmamak şartıyla,yazılarını yayınla...Ama sakın pes etme , öyle 1 2 ayda hiçbir yere varamazsın.Biraz zaman geçtikden sonra kendi takipçilerini yakalarsın , hitin gün geçtikçe artmaya başlar, kazanmaya başlarsın.Ama düzenli olarak yazı girmelisin , çok zor bir iştir sakın pes etme ben gibi 1 2 ayda :)

Zaten bedava domain kullanmıcam. Domain kesinlikle alıcam. Wordpress'e biraz yabancıyım ondan Blogger'ı seçmiştim. (Wordpress daha kaliteli, farkındayım) İngilizcesi çok iyi tanıdıklarım var. O zaman paylaştığım yazıları hem türkçe, hem ingilizce yayınlarım. Kategorileri detaylı düşünmedim onu ayarlıcam merak etme. Birde site isminde yardımcı olabilirsen çok güzel olur. Wordpress'ten açarsam bana yardım edebilir misin tema konusunda? Wordpress'te temayı halledememiştim. Videolara filan baktım. Adamlar çok kolay yapıyordu. Bilmem wp themas fln bir dosyalar var onların içine atıyorlar fakat ben admin panelinde nasıl yapacağımı bulamamıştım.

Zaten bedava domain kullanmıcam. Domain kesinlikle alıcam. Wordpress'e biraz yabancıyım ondan Blogger'ı seçmiştim. (Wordpress daha kaliteli, farkındayım) İngilizcesi çok iyi tanıdıklarım var. O zaman paylaştığım yazıları hem türkçe, hem ingilizce yayınlarım. Kategorileri detaylı düşünmedim onu ayarlıcam merak etme. Birde site isminde yardımcı olabilirsen çok güzel olur. Wordpress'ten açarsam bana yardım edebilir misin tema konusunda? Wordpress'te temayı halledememiştim. Videolara filan baktım. Adamlar çok kolay yapıyordu. Bilmem wp themas fln bir dosyalar var onların içine atıyorlar fakat ben admin panelinde nasıl yapacağımı bulamamıştım.

İlk önce hangi kategoride blog açacağına karar ver sonra domainini seç

Tabi , yardımcı olabilirim.

Bence kadın forum sitesi kurarsan daha çok tutar ;) Bu sayede hem kadınları çekmiş olursun hemde memlekette abaza çok olduğu için çoğu erkek üye olup takılmaya başlar sonuç olarak al sana erkek forum sitesi :D

Erkek modasına da değinebilirsin,kıyafet saç vs. Ben arada tüyolar alıyorum çeşitli bloglardan. Fakat bu bloglardaki yazarlar işin içinde ve uzmanlık alanları olaraktan makale yazıyorlar sen nasıl yapacaksın? En azından yelpazeni küçült bence,daha kaliteli yazılar için.

☺MaxiGame☻;2284042' Alıntı:
Bence kadın forum sitesi kurarsan daha çok tutar ;) Bu sayede hem kadınları çekmiş olursun hemde memlekette abaza çok olduğu için çoğu erkek üye olup takılmaya başlar sonuç olarak al sana erkek forum sitesi :D

Ya zaten forum sitesi kurmuyorum. Blog sitesi kurucam. Kadın blog bencede çok tutabilir fakat onların dilinden anlamadığım için çok fazla yazı yazamam :) belki ilerde...

Eğer blogun tutsun istiyorsan SEO kullanmalısın. Özgünlüğe de çok önem vermek zorundasın. A sitesinden aldığın bir şeyi copy+paste yaparsan o blog tutmaz, yazıları kendin yazmana bak, başka bir sitedeki yazıyı alacaksan da değiştir, aynısı yapıştırma kendince bir şeyler ekle bazı kelimeleri değiştir. Eğer bunları yapmazsan tutma ihtimalı çok düşük olur

konuyu belirle ve konuyla ilgili özgün makale yazmaya başla şimdiden... konuya gelince konu bence kadın saç moda gibi şeyler olabilir erkekten ekmek çıkmaz

Herkese çok teşekkürler. Kadın blog sitesi bencede daha çok tutabilir fakat özgün bir şeyler yazıcaksam bilgim dahilinde olmalı. Şimdi kadın modası cart curt ne anlarım ben belki ilerde kendi sitem tutarsa bir kaç kız arkadaşımla konuşur öyle bir sitede açabilirim.

Bende kişisel bir blog yaptım bloggerdan açıp üstüne domain satın aldım ve yazmaya başladım. Normalde forum işlerinde iyiyimdir fakat blog ilk defa açtım. Henüz günlük 15-35 arası ziyaretçi oluyor. Full özgün içerik giriyorum bakalım nerelere gelecem. :)

Ben host+domain alıp wp yükledim. Wp bloggera göre daha detaylı. Bakalım şimdi temayı filan hallediyorum.

Herkese çok teşekkürler. Kadın blog sitesi bencede daha çok tutabilir fakat özgün bir şeyler yazıcaksam bilgim dahilinde olmalı. Şimdi kadın modası cart curt ne anlarım ben belki ilerde kendi sitem tutarsa bir kaç kız arkadaşımla konuşur öyle bir sitede açabilirim.
haklısın benimki sadece bir öneriydi ama ablan falan varsa 20+ al yanına konuları belirle ondan iyi kaynak olamaz bakarsın patlar gider

Geri