• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Euro Truck Simulator 2 - ETS2 Başlarken SP Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
Merhaba Arkadaşlar!

Ben dahil bir çok arkadaş oyunu ilk oynayışında pek bilmediği için rastgele oynuyor ama zamanla kendi kendine oynayarak nasıl oynayacağını öğreniyor, alışıyor. Ama bazı kişiler (Ben dahil) oyunu güzel bir şekilde oynamayı bilerek başlamak isteyebilir. Bunun için de ben ufak bir SP rehberi hazırladım. Umarım beğenirsiniz. Rehberi iki farklı şekilde hazırladım. Biri oyunun bir özelliğini kullanarak çok kolayca zengin olmak isteyenler için.

Normal Bir Şekilde Oynamak İsteyenler İçin

• Hesabımızı oluşturduk, oyunumuza girdik. Başlangıç şehri olarak size Köln'ü öneririm. Haritanın tam ortalarında olması yanından oldukça avantajlı bir şehir. Bize verilen teslimat görevini yapıyoruz. Görevi park ederek bitirsek daha iyi olur. Çünkü ilk başlarda seviye atlamak için 300TP gerekiyor. Verilen hassas park ödülü 45TP. Bu yüzden yüklerimizi ilk başlarda kendimiz park etmeye çalışıyoruz.
  • İlk teslimatımızı tamamladıktan sonra "yol başına mesafe" ücreti yüksek olan bir yük alıyoruz ve tamamlıyoruz. Bu şekilde 1 yük daha tamamladıktan sonra bir mesaj geliyor. Son model ***** çekicilerimizi görmek için ***** şehrindeki galeriyi ziyarete gelin. Biz şimdilik önemsemiyoruz ve devam ediyoruz.
  • Üçüncü veya dördüncü teslimatımızdan sonra bir mesaj daha geliyor. Büyümenize yardımcı olabiliriz... Kesinlikle biz bu mesaja da itibar etmiyoruz. Çünkü Kredi=Soygun=Zor gelişme. Tek seferlik işlerle devam ediyoruz. Bu işlerin fiyatları biraz düşük gibi ama bu şekilde "Yakıt masraflarından", "Çekici bakım masraflarından" ve en önemlisi "Kredi masraflarından" kurtuluyoruz.
  • Tek seferlik işleri yapa yapa seviye atlıyoruz. Ve seviye atlarken sırasıyla 2 kez değerli yüke, 2 kez uzun yola ve 2 kez acil teslimata veriyoruz. Yavaş yavaş paramız da birikmeye başlıyor. Seviye atladıkça tek seferli işlerden de 6-7k gibi bir değer almaya başlıyoruz. Ve nihayet 110k para yapabiliyoruz.
  • 110k paranız olur olmaz bir galeriye gidin. (Benim tercihim her zaman 100k'lık volvolardır) Ve kendinize uygun bir arabayı "süslemeden" ve olabildiğince masraftan kaçınarak alın. Artık bir tırımız var.
  • Kendi tırımızla dikkatli bir şekilde yük teslimatlarımızı yapıyoruz. Artık 10k'lık hatta 15k'lık yükler çıkmaya başlayacak. Beceri puanlarınızı uzun yola veya acele teslimata verebilirsiniz. Ve kolay bir şekilde 180k para yapıyoruz. Bir garaj alıyoruz.
  • Artık 1 garajımız 1 çekicimiz var. Tek başına oyun biraz zor oluyor değil mi? O zaman artık yanımıza işçi alma zamanı gelmiş demektir. 2-3 teslimat daha tamamlayıp paramız 50k olunca bankadan 100k'lık krediyi çekiyoruz ve istediğiniz ucuz bir araçtan yine aynı şekilde masraflardan kaçınarak alıyoruz ve işçimize veriyoruz. İşçimizin de becerisini uzun yola vermesini istiyoruz. 1-2 teslimattan sonra paramız yine 100k'yı aşacak ve borcumuzu kapatıyoruz.
  • Rahat rahat borçsuz bir şekilde 200k para yapıp tekrar 400k'lık borç alıyoruz. Bu parayla yeni çekiciler alıyoruz. Ve bu işlere uygun işçiler alıyoruz. Artık siz küçük bir işletme sahibisiniz. Bundan sonrasını kendiniz kolayca gelişebilirsiniz.
Oyundaki Özelliği Kullanarak Kolayca Zengin Olmak İsteyenler İçin

• Oyuna başlama şehri olarak Bratisilava'yı seçiyoruz. Tek seferlik iş tekliflerini yaparak kredi çekmeden 50k para yapıyoruz. Ardından kredi çekiyoruz ve çekicimizi alıyoruz. Çekicimizle biraz para kazanıp borcumuzu ödüyoruz. Ve becerilerimizi sürekli uzun yola veriyoruz.
  • Kendi çekicimizle yaklaşık 150k para yaptıktan sonra kredimizi çekiyoruz garajımızı alıyoruz. Ve yanına 3 işçi alıyoruz. Ve bunları yaparken yavaş yavaş İngiltere'ye doğru gitmeye çalışıyoruz.
  • Uzun uğraşlar sonucu biraz para yapıyoruz ve bankaya olan borcumuzu kapatıyoruz. Banka bu sefer bize vereceği kredi limitini yükseltecektir. En son verdiği limit kadar kredi alıyoruz ve Sheffield'e bir garaj açıyoruz. Ve garaja alabildiğimiz kadar işçi.
  • Biraz daha uğraşıp bankaya olan borcumuzu tamamen kapatıyoruz. Bu sürede işçilerimizin gelişmesine önem veriyoruz. Bu yöntemde işçilerimizin gelişmesi çok önemli. Beceri olarak "Değerli Yük" ve "Uzun Yol" tercihimdir.
  • Bankaya olan borcumuzu tamamen kapattıktan sonra artık yatabiliriz. Garajlar kısmını açıyoruz ve Bratislava şehrindeki garajımıza hemen git seçeneği ile gidiyoruz. Biz giderken oyunda belli bir süre geçiyor. Belli bir süre geçtiği için de işçilerimiz yüklerini tamamlayıp bize para kazandırıyor. Tekrardan garajlar sekmesine geçip Sheffield'e geçiyoruz. Ve yine süre geçeceği için para kazanıyoruz. Bu yöntemi biraz uygulayıp para kazanıyoruz o paralarla garaj işçi ve daha çok para
    clear.png
    Ne demiş Napolyon Para Para Para ama biz eğer okulluysanız Sınav Sınav Sınav, çalışıyorsanız İş İş İş diyoruz. Kendinizi aman fazla kaptırmayın.
Not: Yazacağım notu unuttum aklıma gelince yazayım
clear.png

Umarım beğenirsiniz. Burdan şuanda sınavı olan kardeşlerime ve 2 ay sonra YGS'ye girecek tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. Allah Zihin Açıklığı Versin İnşallah güzel bir puan alırsınız.

Geri