• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Evde Köpek Besleyen Arkadaşlar

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Alliance
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Alliance

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
7 Nis 2010
Puanı
138
Arkadaşlar uzun düşüncelerimin sonucunda küçüklüğümden beri hayalim olan eve köpek alıyorum. Daha doğrusu sahipleniyorum. Alacağım köpek Golden Retriever cinsi ve 1 yaşında. Evinde veya başka bir yerde köpek besleyen arkadaşlardan tavsiyelerinizi benimle paylaşmanızı istiyorum. Sonuç itibariyle ilk tecrübem olacak ve bunun hakkında bol bol araştırma yapmam gerekiyor. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Not: Sahipleneceğim köpek başka bir şahısta ve küçüklük aşılarının yapıldığını söyledi.

Şahsi olarak eğer bahçeniz yoksa tavsiye etmiyorum günde en az bir kere dışarı çıkartıp gezdirmeniz gerekecek onlarında bir psikolojisi var çünkü :) Uzman tarafından eğitim almasıda çok önemli şayet evi batırabilir :) İllede köpek olacak demiyorsanız kedi çok daha iyi bir seçim :)

Şahsi olarak eğer bahçeniz yoksa tavsiye etmiyorum günde en az bir kere dışarı çıkartıp gezdirmeniz gerekecek onlarında bir psikolojisi var çünkü :) Uzman tarafından eğitim almasıda çok önemli şayet evi batırabilir :) İllede köpek olacak demiyorsanız kedi çok daha iyi bir seçim :)
Günde 2 kere çıkaracağım dışarıya toplamda 5 6 saati bulacak fazlasıyla yeter diye düşünüyorum. İlla de köpek olacak diyorum kedilere karşı ilgim daha az. :)

Günde 2 kere çıkaracağım dışarıya toplamda 5 6 saati bulacak fazlasıyla yeter diye düşünüyorum. İlla de köpek olacak diyorum kedilere karşı ilgim daha az. :)

İlk zamanlar güzeldir.Ama unutma , spontene gelişen durumlarda çok sıkıntı yaşarsın.Evde seni bekleyen bir can daha olucak , seni gerçek anlamda özlicek gelmeni bekliycek. Olumlu tarafı ise kişinin stresini büyük ölçüde düşürüyorlar.Eğitim verebilirsen yada veren bir yere gönderirsen kapalı alanda yaşamak daha kolay olur.Süpriz tuvaletlerle yada kemirilmiş koltuklarla karşılaşma ihtimalin çok düşer.Bu arada gerilirlerse ve kaygılanırlarsa kemirip yastık vs. gibi pamuklu şeyleri çabuk parçalayabiliyorlar.Aşı zamanlarına dikkat et.Dışarda bu kadar vakit geçirecekse başka kişilerle ve hayvanlarla etkileşim halinde olucaktır.Mikrop kapmasını yada o mikrobu yaymasını istemezsin.Son olarak onunla konuşurken yada komut verirken dikkatinin tamamen sende olduğuna emin ol.Tasma çıktıktan sonra peşinden 3 sokak koşmak istemezsin.İleriki yaşantınıda düşün , 2-3 senelik heves ise almanı tavsiye etmiyorum.İlerde evlenirsin (gerçi şu anda evlimisinde bilmiyorum ama) herhangi birşey felan aranızda bağ oluşmuşken vermek zorunda kalma.Çok uzadı ama birde apartmanın musait olduğundan da emin ol. Havlamalar dışında apartmana köpek sokup evde köpek besliyorsun diye tatava yapmiyacak komşuların varsa şanslısın.

Ne kadar seversen o kadar geri döner sana :)

Bence bir eğitmenden destek alarak iş yaparsan daha etkili olur

Golden Retriever kopeğim var daha 9 aylık şuan ve sürekli oyun oynamak istiyor hemde köpek eğiticisi arkadaşım var her gün 5 6 saat gelip hem onu gezdiriyor hemde eğitiyor hemde cok akıllı acayip şekilde sevimli geceliğin geçer yatağımın kenarına benle beraber uyur tam bir arkadaş dost sana hele hele arabaya alıştırırsan o dilini dışarı çıkarıp havlaması veya milleti izlemesi hasta olursun ama iyi birinden destek alarak kendin eğitebilirsin zamanın fazlaysa .. İyi forumlar ??????

Golden Retriever kopeğim var daha 9 aylık şuan ve sürekli oyun oynamak istiyor hemde köpek eğiticisi arkadaşım var her gün 5 6 saat gelip hem onu gezdiriyor hemde eğitiyor hemde cok akıllı acayip şekilde sevimli geceliğin geçer yatağımın kenarına benle beraber uyur tam bir arkadaş dost sana hele hele arabaya alıştırırsan o dilini dışarı çıkarıp havlaması veya milleti izlemesi hasta olursun ama iyi birinden destek alarak kendin eğitebilirsin zamanın fazlaysa .. İyi forumlar ������
Çok özendirici anlattın hayran kaldım valla :)

Golden Retriever kopeğim var daha 9 aylık şuan ve sürekli oyun oynamak istiyor hemde köpek eğiticisi arkadaşım var her gün 5 6 saat gelip hem onu gezdiriyor hemde eğitiyor hemde cok akıllı acayip şekilde sevimli geceliğin geçer yatağımın kenarına benle beraber uyur tam bir arkadaş dost sana hele hele arabaya alıştırırsan o dilini dışarı çıkarıp havlaması veya milleti izlemesi hasta olursun ama iyi birinden destek alarak kendin eğitebilirsin zamanın fazlaysa .. İyi forumlar ������
Sırf köpek için araba aldırtacaksın bana böyle anlatılır mı yahu :D Şaka bir yana insanlara olan güvensizliğimden dolayı ve ailem şehir dışında olduğu için doğal olarak yalnız hissediyorum kendimi. Bütün sevgimi, ilgimi en azından böyle bir canlıya vereyim ki hem stresimi hem güzel vakit geçirmemi sağlasın.

- - - Güncellendi - - -

İlk zamanlar güzeldir.Ama unutma , spontene gelişen durumlarda çok sıkıntı yaşarsın.Evde seni bekleyen bir can daha olucak , seni gerçek anlamda özlicek gelmeni bekliycek. Olumlu tarafı ise kişinin stresini büyük ölçüde düşürüyorlar.Eğitim verebilirsen yada veren bir yere gönderirsen kapalı alanda yaşamak daha kolay olur.Süpriz tuvaletlerle yada kemirilmiş koltuklarla karşılaşma ihtimalin çok düşer.Bu arada gerilirlerse ve kaygılanırlarsa kemirip yastık vs. gibi pamuklu şeyleri çabuk parçalayabiliyorlar.Aşı zamanlarına dikkat et.Dışarda bu kadar vakit geçirecekse başka kişilerle ve hayvanlarla etkileşim halinde olucaktır.Mikrop kapmasını yada o mikrobu yaymasını istemezsin.Son olarak onunla konuşurken yada komut verirken dikkatinin tamamen sende olduğuna emin ol.Tasma çıktıktan sonra peşinden 3 sokak koşmak istemezsin.İleriki yaşantınıda düşün , 2-3 senelik heves ise almanı tavsiye etmiyorum.İlerde evlenirsin (gerçi şu anda evlimisinde bilmiyorum ama) herhangi birşey felan aranızda bağ oluşmuşken vermek zorunda kalma.Çok uzadı ama birde apartmanın musait olduğundan da emin ol. Havlamalar dışında apartmana köpek sokup evde köpek besliyorsun diye tatava yapmiyacak komşuların varsa şanslısın.

Ne kadar seversen o kadar geri döner sana :)

İstersen 3 sayfa yaz mühim değil okurum, başta belirttiğim gibi çok araştırma yapmam gerekiyor ilk deneyimim olacak sonuçta. Apartmanda köpek besleyen var zaten yasak gibi bir durum söz konusu değil. Havlama konusuna geldiğimde sordum sahibine, havlamıyor çok sadece dışarıda başka bir köpek görünce haliyle havlıyor cevabını verdi bana. Eğitmen konusunda tanıdığım yok mecbur bellir bir ücret karşılığında yaptırmam gerekiyor onu beni aşmayacak ise neden olmasın. Bu arada evli değilim, üniversite yeni bitti çalışıyorum yalnız olduğum için alıyorum köpeğide. Ev arkadaşım ile bakacağız fakat günün 7 saati kadar yalnız kalacak evde.

belki konu dışı olacak ama
Sibirya Kurtu, Golden, pitbull ve 1 tane de kedi besliyorum evin için'de şöyle diyebilirim insanlardan daha fazla huzur veriyor. Özellikle iyi eğitirsen hepsini aynı anda dışarı çıkarıyorsun ( kedi hariç ) insanların ilgisi onların birbirine olan saygısı ve sevgisi aynı zamanda pitbull'um daha 1 aylık hiç saldırganlığı yok çünkü öyle eğittim. İnsanlardan daha iyi bir dost arıyorsan iyi eğiterek bunu kazanabilirsin

Kardeşim direk yorumları okumadan kendi düşüncemi paylaşıyorum. Bundan 4-5 ay önce benim ev arkadaşım bir köpek buldu getirdi daha 1 yaşında senin ki gibi sahibi güzel bakmış sonra sahibi bunu sokağa atmış, attığı günde bizim arkadaş bulmuş getirmiş. Sahibi anlattı sokağa attığını felan her neyse o kısımları geçiyorum. İlk 2 gün gayet güzel hoş geliyor köpek. Bizim köpekte eğitimliydi felan ama yeni ortama girdiği için felan tuvalet yerini bilmediğinden her yere tuvaletini yapıyordu. Sonra yataklarımıza yatmaya başladı. Köpeklerin tüy dökme dönemleri vardır çok fazla tüy dökerler evde bütün yataklar tüy olmuştu. Sonuç olarak 2.günün akşamında köpekten bezmiştik. Bunlardan ziyade yaramazlık çok yaparsa sürekli havlar komşuları rahatsız eder. Ayrıca sağı solu ısırma huyu varsa (ki çoğu köpekte vardır oyuncak niyetine her yeri ısırır) büyün koltuk takımlarınızdan olabilirsiniz. Köpek gerçekten çok şirin ve tatlı bir şeydi ama evin içinde olacak iş değil gerçekten. Köpek beslemek gibi bir niyetin varsa bahçen felan olsun. Ev içinde neden hayvan beslenilmediğini bu olayda çok daha iyi anladım. Sana da tavsiyemdir eğer bahçen yoksa hiç bulaşma. Sonrasında birine vermek istesen bile veremiyorsun. Barınağa da bırakmak insanın içinden gelmiyor ve iş içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Ben neyse ki kafesi olan bir arkadaşa verdim kafesinin bahçesinde bakıyordu ona hayvanda gayet mutluydu yani. Evin içinde hem sana hem o hayvana zulüm olur.

- - - Güncellendi - - -

EK OLARAK: Son yorumunu okudum da hocam günde 7 saat yalnız kalmaz hiç bir köpek evde tavsiye etmiyorum. Alıştığı kişiden ayrılmak istemez arkanızdan havlar siz yokken de sürekli havlar. Köpeğin yalnız kalması sorun olabilir. Bizde oluyordu.

Köpeği aldım arkadaşlar 1 haftayı atlattık, yadımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim şimdiden. Köpek erkek golden cinsi. İlk aldığım gün gittim aşılarını felan herşeyi yaptırdım getirdim eve. Tuvalet alışkanlığı var eve yapmıyor ne zaman çıkarsa o zaman yapıyor buda demek oluyor ki hergün dışarı çıkarılacak ki çıkarıyoruz zaten. Havlama olayına gelecek olursak sadece dışarı çıkarınca dışarıdaki sokak köpekleriyle biraz sorunum var onlara havlıyor birde tam anlamıyla kedi düşmanı. :pispis İşten gelirken sokakta ıslık çalıyorum hemen terasdan bana bakıyor, kapıda bekliyor felan gayet memnunuz sıkıntı yok şimdilik. Tek sorun ben eve gelince artık mutluluktan mıdır bilinmez pipisini çıkarıyor bazen de 1 2 damla idrar kaçırıyor gözle görülmeyecek şekilde. :D

Tek sorun ben eve gelince artık mutluluktan mıdır bilinmez pipisini çıkarıyor bazen de 1 2 damla idrar kaçırıyor gözle görülmeyecek şekilde. :D

Bunu bende merak ettim gerçekten komik bir durum :D

• Ani hormon değişimleri idrar kaçırmaya sebep olabilir. (internete bir göz attımda)

Son düzenleme: