• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Evde TEK yapılabilcek Yiyecekler :D

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan JeeKi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

JeeKi

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
7 Şub 2011
Puanı
92
Evde 1 haftadır tek kişiyim . Ekmek Arası yemekten bıktım varmı şöyle kolay yapabilcegim bişeyler

yada hazır köfteler oluyorya İnegöl koftemi ney 5-6TLye onlardanmı alsam hmmm

Yada Bimden Kasap Köfte fln alıp tost makinesinde yapsam o.o yada Mikrodalga fırında o.O

Çok spesifik bir tarif veriyorum;
Sahana Yatırılmış Tereyağı ile Bezenmiş Yumurta
1 Yumurta
1/2 Yemek kaşığı tereyağı
Tereyağını erit yumurtayı kır. Sarısını patlatıp patlatmamak sana kalmış.
Afiyet olsun.

Köfte veya tavuk alabilirsin o.O anlık açlığını gidermek için makarna o.O alabilirsin o.O

Veya hazır pizza sandviç o.O alabilirsin hmmm

Samsung Galaxy S4 Cihazımdan Gönderildi.

A101 den hazır döner al 1 paket . Sonra yine A101 den 12 li lavaştan al. Paketli oluyor üstünde kebap resmi var . Döneri 2 pakette alabilirsin dürümün içi dolu dolu olsun dersen . Döneri tavada pişir iyice ( kısık ateşte 20dk pişirmezsen tadı pek güzel olmuyor :D ) Sonra döneri dök işte dürüme, içine rendelenmiş salatalıklı yoğurtlu mayonezli bişey yapıp sürersen bide süper oluyor , ketçap falan da sık tabi . Sonra tosta bas afiyetle ye . 1 Paket dönerden 4 dürüm yapıyordum ben .

A101 de yine makarnaların olduğu yerde mantı var . Aynı makarna gibi tencereye su koy içine mantıları at yumuşayınca al . Dök yoğurdu , üstüne tereyağlı salçalı sosu yapıştır bide oh mis :D

Normal fırın varsa bimde milföy hamuru satılıyor donmuş şekilde . Hazır hamur hiçbir şeyle uğraşmıyorsun . İçine sosis salam falan koyup üçgen şeklinde katlayıp fırına atarsın süper oluyor. Eğer biraz uğraşmak istersen kıyma al soğanla birlikte tavada kavur koy içine harika birşey oluyor .

Bunlar benim aklıma gelenler şimdilik :D

Bimden hazır mantı al denemiştim gayet güzeldi. Ama kuru pakette olanlardan değil yoğurt vs ile birlikte bulunan mantıyı al. Dondurulmuş olan daha iyi .

Valla evde tek başına yemek bilmemde çikola ve profiterol ile acayip şeyler dönüyor onları yazarım.

Bu konu banada yararlı beyler yardımcı olunuz pls upupupup :D

hazır makarnalar var marketlerde 2-3 lira en fazla sadece sıcak su koyup 5dk karıştırıyosun domates,peynir sosluları var makarneksdi galiba adı

Çok spesifik bir tarif veriyorum;
Sahana Yatırılmış Tereyağı ile Bezenmiş Yumurta
1 Yumurta
1/2 Yemek kaşığı tereyağı
Tereyağını erit yumurtayı kır. Sarısını patlatıp patlatmamak sana kalmış.
Afiyet olsun.

hqdefault.jpg

Evde tava mutlaka var sıvı yağda vardır git herhangi bir kasaptan veya süpermarketten tavuk kanadı al istediğin kadar 5 6 liralık soslu olanlarıda var onların fiyat farketmez al onları tavaya yağı koy ama fazla koyma yağ ısındıktan sonra tavukları at tencereye kapağını kapat arada aç çevir biraz istediğin kıvama kadar piştiğinde al tavadan koy tabağına afiyetle ye.En olmadı pastırma al 5 6 liralık yumurta al önce margarin ardından pastırmayı dikkat et pastırma yanmasın hemen ardından yumurtaları at pişir ye güzelce pastırma alamıyorsan jambonlada yapabilirsin yumurtanı.

Bimde 5 liraya dilimlenmiş sucuklar var. 1 paketten minimum 10 tane tost çıkıyor. Bu hesapla 5 tane ekmek için 5 lira daha bul. Ketçap Mayonez al, bimde toplam 7 lira yapıyor. Sabah akşam yarım ekmek tost yesen, bu seni min. 5 gün idare eder. 5 günde harcayacağın para 17 lira. Hemde çok pratik yapılıyor bu sayede aç kalmıyorum artık :)

makarna tepsi tencereyle uğraşma. biraz matematik sorusu gibi oldu ama idare et. kasap köfteye para dayanmaz. yarım (susamlı tavsiye) ekmeğe 8 tane sucuk koy, bol bolda ketçap mayonez sık. (sucuğu pişirirsen daha iyi) ekmeğe birde yağ sür tadına tad katar.

içecek olarak 1,30 liraya bimden su al 5lt. sonra şaypadan nazo teng (toz içecek limonlu alma tadı kötü) 4 paket al. tanesi 30 kuruş, toplam 1,20. suya boşalt karıştır. iç iç bitmiyor.

1.30 SU
1.20 NAZO
5.00 SUCUK
5.00 EKMEK
7.00 KETÇAP & MAYONEZ (1.000 gr olduğu için bimde bi kere alınca uzun süre bitmiyor)
= 19,50 Liraya 1 haftalık beslenme. aylık 58,5 (internet parası) her gün tostmu yenir diye sorarsan, ben yiyorum çokta güzel tasarruflu.

bunun gibi birde bimden çiğ köfte tarifim var ama o belli bir zamandan sonra mideyi bozuyor. midem error verdi, bıraktım. :D

aradada pideli köftelerde kullanılan pidelerden al fırından. onları dilimle salçayı yağ ile ısıt tavada üstüne dök. köftesiz pide niyetine ye. paran varsa köfteyide al pişir üstünde servis yap.

BASİT & PRATİK & DOYURUCU $$$TASARRUFLU$$$

Domates , yeşil biber doğra kızart yağda üstüne kaşar rendele kısık ateş erit yeme yanında yat

Bimde 5 liraya dilimlenmiş sucuklar var. 1 paketten minimum 10 tane tost çıkıyor. Bu hesapla 5 tane ekmek için 5 lira daha bul. Ketçap Mayonez al, bimde toplam 7 lira yapıyor. Sabah akşam yarım ekmek tost yesen, bu seni min. 5 gün idare eder. 5 günde harcayacağın para 17 lira. Hemde çok pratik yapılıyor bu sayede aç kalmıyorum artık :)

makarna tepsi tencereyle uğraşma. biraz matematik sorusu gibi oldu ama idare et. kasap köfteye para dayanmaz. yarım (susamlı tavsiye) ekmeğe 8 tane sucuk koy, bol bolda ketçap mayonez sık. (sucuğu pişirirsen daha iyi) ekmeğe birde yağ sür tadına tad katar.

içecek olarak 1,30 liraya bimden su al 5lt. sonra şaypadan nazo teng (toz içecek limonlu alma tadı kötü) 4 paket al. tanesi 30 kuruş, toplam 1,20. suya boşalt karıştır. iç iç bitmiyor.

1.30 SU
1.20 NAZO
5.00 SUCUK
5.00 EKMEK
7.00 KETÇAP & MAYONEZ (1.000 gr olduğu için bimde bi kere alınca uzun süre bitmiyor)
= 19,50 Liraya 1 haftalık beslenme. aylık 58,5 (internet parası) her gün tostmu yenir diye sorarsan, ben yiyorum çokta güzel tasarruflu.

bunun gibi birde bimden çiğ köfte tarifim var ama o belli bir zamandan sonra mideyi bozuyor. midem error verdi, bıraktım. :D

aradada pideli köftelerde kullanılan pidelerden al fırından. onları dilimle salçayı yağ ile ısıt tavada üstüne dök. köftesiz pide niyetine ye. paran varsa köfteyide al pişir üstünde servis yap.

BASİT & PRATİK & DOYURUCU $$$TASARRUFLU$$$
nazo ne ya okaddarda cimrileşmeyin iğrenç bişey o.s al bi şişe kola veya ice tea .s

----------

Domates , yeşil biber doğra kızart yağda üstüne kaşar rendele kısık ateş erit yeme yanında yat

yumurtada kattımı cok gzl oluyor .s

nazo ne ya okaddarda cimrileşmeyin iğrenç bişey o.s al bi şişe kola veya ice tea .s

hocam burda işi nasıl ucuza getitiriz diye bakıyorum. şişe kolaya yada ice teaya vereceğin para direk 3'e 4'e katlar masrafları.

Kaşar çok pahalı. Ama dilim dilim uzun süre kullanabiliyorsan arkadaşın tarifini beğendim. ama yine tava falan sevmediğim işler .s

Geri