• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Evet arkadaşlar maaşımıda aldım paramda var PC alıcam yardımcı olurmusunuz?

PoleStar

Black Pearl
Aktiflik
K.Tarihi
25 Ağu 2009
Puanı
86
arkadaşlar 1200 tl param var 2. bir pc alıcam bana öneride bulunabilirmisiniz?

illa 1200 tl olucak diye bir şey yok 1100 de olabilir 1000 tl de olabilir ama 1200 ü geçmesin

aradığım özellikler aşağı yukarı böyle

en az 4 gb ram (dahada yukarı bulamayız bu ücrete ama varsada yazarsınız)
i3-i5 işlemci (amd istemiyorum)
hdd önemli değil
laptop yada desktop farketmez

önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

İŞLEMCİ
AMD FX-6100 Black Edition X6 3.3GHz 14MB AM3+ 95WINTEL

ANAKART
MSI 970A-G46 DDR3 1866MHz Sata3 Usb3.0 16x AM3+

BELLEK
CORSAIR CMZ4GX3M1A1600C9 Vengeance 4GB Tek Modül D

SABİT DİSK
SEAGATE ST500DM002 500GB 7200Rpm 16MB Sata3 6Gb/s

EKRAN KARTI
MSI N550GTX-Ti Cyclone II 1GD5 GTX550 Ti 1GB 192Bi

İŞLEMCİ
AMD FX-6100 Black Edition X6 3.3GHz 14MB AM3+ 95WINTEL

ANAKART
MSI 970A-G46 DDR3 1866MHz Sata3 Usb3.0 16x AM3+

BELLEK
CORSAIR CMZ4GX3M1A1600C9 Vengeance 4GB Tek Modül D

SABİT DİSK
SEAGATE ST500DM002 500GB 7200Rpm 16MB Sata3 6Gb/s

EKRAN KARTI
MSI N550GTX-Ti Cyclone II 1GD5 GTX550 Ti 1GB 192Bi

AMD istemiyorum demiş arkadaş :)

toplamayla uğraşmak istemiyorum hazır sistem arıyorum ne bileyim exper felan gibi

toplamayla uğraşmak istemiyorum hazır sistem arıyorum ne bileyim exper felan gibi

Yanlış yoldasın o zaman. Toplama ile uğraşılack birşey yok, kendin bilmiyorsan 20-30 lira ver bir internet cafeciye o sana toplasın...

Exper , Casper, Arçelik, Vestel gibi markadalardan hazır pc alırsan 1200 TL parana 1200 defa yazık olacak. Bu markalar kesinlikle kendilerine verilen 1 kuruşu dahi haketmiyor, pc lere koydukları parçalar hep en adi parçalar.

Yanlış yoldasın o zaman. Toplama ile uğraşılack birşey yok, kendin bilmiyorsan 20-30 lira ver bir internet cafeciye o sana toplasın...

Exper , Casper, Arçelik, Vestel gibi markadalardan hazır pc alırsan 1200 TL parana 1200 defa yazık olacak. Bu markalar kesinlikle kendilerine verilen 1 kuruşu dahi haketmiyor, pc lere koydukları parçalar hep en adi parçalar.

peki ne önerirsin nasıl bir sistem yapabilirim hangi parçaları kullanmalıyım ? 1200 tl ye en iyi nasıl pc yaparım

alma sik tir et ne pcler var buna para verilmez. aq az daha biriktir 16gblar var.

çok para harcamak istemiyorum ya aslında masaüstüde istemiyorum monitörünede para vericez şimdi laptop olsa daha iyi olur suan 1 tane masaüstüm var bu pc yi ayriyetten alıcam

peki ne önerirsin nasıl bir sistem yapabilirim hangi parçaları kullanmalıyım ? 1200 tl ye en iyi nasıl pc yaparım

- MSI veya Gigabyte Anakart (Asus veya başka markalara fazla para vermeye gerek yok, msi ve gigabyte anakartları yeterince kaliteli)

- AMD İşlemci (intel ve amd arasındaki farkı hissetmezsin boşuna intele fazla para vermeye gerek yok)

- Ati Radeon Ekran Kartı (AMD Sisteme Amd Tarafından üretilen Radeon ekran kartı takmak daha stabil bir sistem sunacaktır.)

- Segate veya Western Digital HDD (Samsung hdd konusunda çok iyi değil o nedenle segate veya wd hdd almanı öneririm)

- Kingston Ram (Kingston diğer ramlerden bikaç tl daha pahalıdır ama uyumluluk açısından en kusursuz en sorunsuz ramleri Kingston üretmektedir)

Markalar böyle, modelleri kendin seç...

Oyun oynayacaksan kesin i7 olsun işlemci. Ekran Kartıda sağlam olsun. Diğer parçalar ucuz zaten. :D

Oyun oynayacaksan kesin i7 olsun işlemci. Ekran Kartıda sağlam olsun. Diğer parçalar ucuz zaten. :D

Dün Crysis 3 kurdum ve en yüksek ayarlarda takılmadan oynadım. İşlemcim AMD Phenom II X6 1090T

Eğer ben bu işlemci ile Crysis 3 gibi bir oyunu son ayarda takılmadan oynayabiliyorsam bu işlemcinin 3 katı parayı intel i7 işlemcilere vermek demek enayilik demek.

Crysis 3 ultra ayarları şuanda oyunlar açısından çıtanın en üst seviyesi demek ve benim amd işlemcim öyle en son çıkan en pahalı amd işlemcisi de değil, orta seviye bir amd işlemcisi. Eğer bu işlemci tüm beklentilerimi karşılıyorsa neden intele 3-4 katı fazla para vereyim ? siz söyleyin bu enayilik değil de nedir ?

Dün Crysis 3 kurdum ve en yüksek ayarlarda takılmadan oynadım. İşlemcim AMD Phenom II X6 1090T

Eğer ben bu işlemci ile Crysis 3 gibi bir oyunu son ayarda takılmadan oynayabiliyorsam bu işlemcinin 3 katı parayı intel i7 işlemcilere vermek demek enayilik demek.

Crysis 3 ultra ayarları şuanda oyunlar açısından çıtanın en üst seviyesi demek ve benim amd işlemcim öyle en son çıkan en pahalı amd işlemcisi de değil, orta seviye bir amd işlemcisi. Eğer bu işlemci tüm beklentilerimi karşılıyorsa neden intele 3-4 katı fazla para vereyim ? siz söyleyin bu enayilik değil de nedir ?
Hacı amd zaten oyun için idaal bir işlemcidir.Oyun diyorsan amd den şaşmayacaksın.
İntel zor programlar için ideal işlemci.
2 si bir birinin işini görmüyor.

Intel diye tutturanlar siz programcımısınız grafikermisiniz alt tarafı en fazla bilgisayarda oyun oynuyorsunuz 300tl değerinde işlemci sana yettiği halde neden gidip 1000tl işlemciye veriyorsun akıl var mantık var bizim türklerde hangisi pahalıysa o iyidir mantığıyla yürüyor.

Ana kart: VATAN COMPUTER - MSI - 970A-G46 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Anakart
Ekran kartı: VATAN COMPUTER - MSI - HD7750 GDDR3 2GB 128Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı - Ekran Kartı
Kasa ve psu: VATAN COMPUTER - COOLER MASTER - RC-K350 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA - Bilgisayar Kasası
İşlemci ileride değişmek istersen modeli düşürürüz: VATAN COMPUTER - AMD - FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Cache 32nn İşlemci - CPU - İşlemci
SSD disk dosyarın için sata diski istediğin harici diski alabilirsin: VATAN COMPUTER - OCZ - 120GB Agility 3 20NM Serisi Sata 3.0 SSD (525MB Okuma/ 500MB Yazma) - Solid State Disk
İndirimli olarak fiyat: 1.218,84 TL

Geri