• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Evlilik Aşkı Öldürür mü ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Evlilik Aşkı Öldürüyor mu ?

• Evet, öldürüyor.

Kullanılan: 4 19.0%
  • Hayır, öldürmüyor.

Kullanılan: 0 0.0%
  • Evlilik aşkı besler öldürmez, daha güçlü yapar.

Kullanılan: 7 33.3%
  • Evlilik aşkı öldürmez, insanlar birbirlerine alışırlar ve herşey sıradanlaşır.

Kullanılan: 4 19.0%
  • Bilmiyorum, evlenince göreceğiz.

Kullanılan: 5 23.8%
  • Diğer

Kullanılan: 1 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    21

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
2m4bpn6.jpg

Zaman zaman bu lafı sık sık duyarız. "Evlilik aşkı öldüyor" şeklinde. Gerçekten de evlilik aşkı öldüyor mu ? Evliliğin aşkı öldürüp öldürmeği konusunda kesin birşey söyleyemesemde büyük bir çoğunluğun hemfikir olduğu bir konu var. Çiftlerin evlenmedeki önceki durumları ile evlendikten sonraki durumları aynı kalmıyor. Ya insanlar değişiyor veya bişeyler değişiyor. Sanki önceden bir sihir varmışta evlendikten sonra bu bozuluyormuş gibi. (İstisnaları saymayın lütfen).

Sizce bu durumun sebebi nedir ? Evlendikten sonra ne değişiyor da insanlar evlilik aşkı öldürür gibi bir yargıya varıyorlar ?

Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim, özellikle aramızda evli arkadaşlarımız varsa tecrübelerini bizlerle paylaşırlarsa gereçkten güzel ve faydalı bir konu olacağını düşünüyorum.

@Terk-i Diyar tecrübelerini paylaşmak üzere konuya davetlisin...

Öldürmez bence sadece alışkanlığa dönüştürür evlilik biraz aşkı. Evlilik olmadan aşk yaşamak aslında daha heyecanlı tutkulu ve kendine hastır. Evlilik kağıt üzerinden ibaret olsada genede önemli diyor ilahiyatçılarımız :) Yani aşık olan her koşulda yaşar aşkı evlilikle sınırlandırmak veya karşılaştırmak pekte mantıklı gelmiyor bana.

tabi ki de aşk bitecek önemli aşk cicimayları geçince önemli olan saygıyı sürdürmek çünkü aşk yerini saygıya bırakıyor.

Aşkta ölümsüz olmadığı için eninde sonunda ölüyor ama günah keçisi evlilik oluyor kanaatindeyim ben :D Evlenipte 2-3 gün sonra aralarındaki aşkın ölmesi diye bir durum yok tabiki yıllar sonra ölüyor o aşk.Ee evlenmeseler yine ölür o kadar uzun yıla.Mühim olan saygı ve sevgiyi göstermek olduğunu düşünüyorum.

Aşk bir yerden sonra saygı, sevgiye döner. Dönmediğinde anlaşmazlık sonucunda da ayrılık olur. Evlilik işin içine girdiğinde çoğalan sorun ve sorumluluklar yüzünden ilişki başka boyut kazanıyor. 50 yaşında dayı gelip hala ninene aşığım demesin boşuna :)

Şimdi sana şöyle anlatmaya çalışayım. Aşkı öldüren evlilik değildir. Aşk zaten evlensen de evlenmesen de ölüyor. (Bu bilimseldir. ) Geride kalan şey çiftlerin bir birine kalan saygısıdır sevgisidir. Eğer bu saygı sevgide yitirilirse ne olduğu malumdur.

Bana kalırsa evlilik aşkı falan öldürmüyor. Hep aynı şeyleri yapmak insanları sıkıyor, bunun adı da bu oluyor. Evlilik, tam tersine öldürmemesi gerekli. Çünkü zaten istediğin bir insan ile birleşiyorsun ve öyle kalmasını istiyorsun. Ama bir süre sonra hep aynı insan, hep aynı şeyler olunca da araya rutin olaylar girmeye başlıyor. Sonra da aldatmalar ve soğumalar başlıyor. En sonunda da ayrılık.

Geri