• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Ezel'in Dayısı Tuncel Kurtiz öldü..

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Gravity
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Gravity

Yönetici
Aktiflik
K.Tarihi
14 Nis 2009
Puanı
715
tuncel.jpg

Sinema ve tiyatro oyuncusu Tuncel Kurtiz hayatını kaybetti.

Tuncel Kurtiz kimdir?

Tuncel Kurtiz (d. 1 Şubat 1936, İzmit, Kocaeli[1]), Türk sinema ve tiyatro oyuncusu, yönetmen, yapımcı, senarist. Babası Selanik doğumlu bir Türk bürokratı, annesi Boşnaktır.

Üniversitede kısa bir süre hukuk fakültesinde, daha sonra ise filoloji, felsefe, psikoloji ve sanat tarihi bölümlerinde okudu; ancak hiçbirinden mezun olmadı. İlk kez 1959 yılında Dormen Tiyatrosu'nda oyunculuğa başlamış olan sanatçı, sinema filmlerinde rol aldı. Sürü filmiyle zirveye çıkan sanatçı, doğayla içiçe yaşamayı severdi.

1981 Antalya Altın Portakal Film Festivalinde en iyi senaryo ödülünü Nurettin Sezer ile birlikte kaleme aldığı Gül Hasan filminin senaryosuyla kazanmıştır.

Hacı ve Asi adlı TV dizilerinde başrol oynamıştır.
2009 yılının başında vizyona giren olan Güz Sancısı filminde Kamil Efendi karakterini canlandırmıştır. Aynı yıl yayına başlayan Ezel adlı dizide Ramiz Karaeski karakterini canlandırmış ve tanınırlığı daha da artmıştır.

2010 Yaz döneminde NTV yeşil ekranlarında Edremit'in Çamlıbel kasabasında eşi ve kayın biraderi ile birlikte işletmekte olduğu Zeytinbağı adlı butik otelde dostlarını ağırlayarak Tuncel Kurtiz ve Dostları adlı bir program yapmıştır. Aynı yıl BBC'nin Hayat (Life) belgeselini seslendirmiştir.
Birçok ulusal ve uluslararası ödülünün yanı sıra, Ekim 2011'de 48. Altın Portakal Film Festivali'nde Yaşam Boyu Onur Ödülü aldı.

Allah rahmet eylesin . Yeri dolmaz.

Çünki herkes öldürür sevdiğini ama herkes öldürdü diye ölmez ah dayı ah :S

Son düzenleme:
Allah rahmet eylesin , çok hakkında yorum yapamıycam ama iyi adamdı büyüktü :)

aslında sağlıklı biriydi yaşına göre çoğu kişiden daha çok spor yapardı :( allah rahmet eylesin.

1:54den sonrasını iyi dinleyin

Bir cinayete kurban gidiyordum,
Kaza süsü verilmiş,
Faili meçhul bir ölüm biçiyordu terzi masasında,
Bir tabuta çivileniyordum.
Saat on ikiyi beş geçiyordu.

ölüm sebebi etilerdeki evinde düşerek başını çarpması sonucu hayata gözlerini yumdu.

kim ne derse desin ben bu adamın öldürüldüğünü düşünüyorum.

1:54den sonrasını iyi dinleyin

Bir cinayete kurban gidiyordum,
Kaza süsü verilmiş,
Faili meçhul bir ölüm biçiyordu terzi masasında,
Bir tabuta çivileniyordum.
Saat on ikiyi beş geçiyordu.

ölüm sebebi etilerdeki evinde düşerek başını çarpması sonucu hayata gözlerini yumdu.

kim ne derse desin ben bu adamın öldürüldüğünü düşünüyorum.
okuduğu şiirdende şöyle bir sonuç çıkardın ya :D ilginç

Geri