• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Facebook sapikligi

Keep Calm Party On

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
17 Ağu 2013
Puanı
4
merhaba arkadaslar cumleten iyi aksamlar
cok sevdigim zor gunumde maddi manevi yanimda olan bir ablam uzun zamandir facebookta bir sapiktan ölüm tehditleri aliyormus baslarda umursamayip engellemis fakat sonrasinda yeni hesap acip evinin disardan ve ögretmenlik yaptigi okulda bahcede dururken habersiz çekilmis fotograflarini atiyormus polise gitmis fakat polis facebookun kisisel verileri paylasmadigini ellerinden birse gelmedigini bir sekilde ip adresini bulmalarini istemis bu kadin karsin kucuk bir koyunde ingilizce ogretmenligi yapiyor cevresindeki insanlarin cogunun egitim duzeyi dusuk ne yaptigini bilmeyen insanlar anladigim kadariyla baya korkmus ip adresi nasil cekilebilir karsi tarafin bir fikri olan var mi yardimci olursaniz cok memnun olurum

duzenleme : mesajlar genellikle benimle iliskiye girmessen seni öldururum benden kimseye bahsetmeyeceksin eninde sonunda benim olacaksin ölü veya diri kendi rizanla birlikte olmassan evinde yakarak öldururum boynunu keserim falan gibi seylermis

Son düzenleme:
Bu kişi karşıya cevap vererek skype istesin. Skype üzerinden ip bulunması daha kolay olacaktır. Bu şekilde skypetan da mesajları facebook ile birlikte kanıtlarıyla polise götürdüğü takdirde işlem başlatacaklarını düşünüyorum.
Ek olarak karşıdaki şahıstan fotoğraf göndermesini isteyebilir, onu istediğini belirten şekilde. Böylece daha inandırıcı olacaktır.

Polis nasıl böyle bir şey diyebiliyor anlamış değilim. Burada polisin yapması gereken kadını yem olarak kullanıp zanlıyı yakalaması gerekiyor ip'ye ne gerek var. Kadın, polisle anlaşarak zanlı ile randevu ayarlayacak zanlı ile buluşma vaktinde zanlıyı enseleyecek hepsi bu.

Savcılığa taşıyın konuyu. Belli ki polis üzerine düşmeyecek. Öncelikle koruma talebinde bulunun. Ardından yukarıdaki arkadaşın da demiş olduğu gibi ip'ye ulaşılabilecek başka bir platform üzerinden iletişim kurmaya ikna etsin. Ayrıca Facebook bu gibi durumlarda ip'yi vermek zorunda olmasa da ip'yi verir diye düşünüyorum savcılık talebi gelirse çünkü olayın fikir özgürlüğüyle, siyasi suçlarla alakası yok. Doğrudan doğruya tecavüz ve ölüm tehditleri olduğu için vermesi gerekir. Biraz daha inceleyeceğim bu konuyu ve yardımcı olacağım size ama ilk işiniz savcılığa gitmek olsun. Eğer devlet üzerine düşmezse ve koruma vs. vermezse sosyal medyada kamuoyu oluşturun. Feminist, Kadın Hareketi, Sol siyaset yapan hesaplarla iletişime geçin bir şekilde ama savcılığın olayı geçiştirmeyeceğini düşünüyor ve umuyorum.

Geri