• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Facebook Videolarını Forumda Gösterme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
Arkadaşlar büyük uğraşlar sonucu siteye facebook videolarını eklemenin bir yolunu bulduk. Daha doğrusu eskiden beraber çalıştığım bir arkadaşım işin sırrını söyledi bana ve bende onun söyledikleri doğrultusunda bir uyarlama yapıp facebook videolarını sitede izleme durumunu mümkün kıldım :) Aykut arkadaşıma burdan teşekkürlerimi gönderiyorum.

Şimdi gelelim bu anlatıma.. Facebook videolarını nasıl göstereceğiz ?

Aslında birazcık zahmetli bir iş ama birkaç kez yaptıktan sonra kolay gelmeye başlar eminim.

1. Facebook videolarını sitede gösterebilmemiz için videonun direk linkine ulaşmamız gerekiyor bunun içinde birkaç şeye ihtiyacımız olacak.

- Mozilla firefox ki bu hemen hemen herkeste var
- Firefox'a Facebook Video eklentisi.

2. Firefox kullanıyorsanız bu linkten facebook video eklentisini kuruyoruz :

Facebook Video Eklentisi : https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3006/ 3. Kurumumu yaptıktan sonra firefoxumuzu yeniden başlatıyoruz ve facebook'a girip videomusu seçiyoruz ve videonun sağ alt tarafında bulunan Download Video seçeneğine tıklıyoruz...

yada 2. yöntem olarak Download Video seçeneğinin üzerine sağ tıklayıp Bağlantı konumunu kopyala diyerek linki direk kopyalıyoruz. 2. yöntem daha basit.

dy6eu1.jpg

4. Bu seçeneğe tıkladığımızda sadece videonun olduğu bir sayfa gelecek bu sayfada adres çubuğunda bulunan adresi kopyalayacağız...

2dvsdfn.jpg

5. Adresi kopyaladıktan sonra forumda yeni konu açma bölümünde bulunan facebook logosuna tıklayacağız ve yazma alanına gelen iki kodun arasına kopyaladığımız linki yapıştıracağız

359ijnl.jpg

6. Ardından mesaj yazma alanının altında bulunan
Linkleri otamatik urlye cevir seçeneğindeki tik işaretini kaldıracağız...

4uc5sh.jpg

vee son olarak konumuzu açacağız videomuz gözükecek...

Örnek Video :

[FBV]http://video.ak.facebook.com/cfs-ak-sf2p/27598/650/104100396296176_13932.mp4[/FBV]

off topice mi taşısam ne kimse görmedi sanki ^^

Facebook'taki videoların çoğu Youtube'da var zaten. Facebook'taki videoyu paylaşmak istediğimde onu Yotube'da arayıp buluyorum foruma da linkini koyunca oluyor. Bu kadar kolay.

Eline Sağlık Ümit Abi :)) Bence Bunu Off-Topicge taşımamalısın burda iyi ;)

Geri