• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

FBI bana mail attı

QuietTouch

Global Mod
Aktiflik
K.Tarihi
12 Nis 2011
Puanı
468
k68a8y.png

[BILGI]:D :D :D FBI Open Up[/BILGI]​

Son düzenleme:
Mail adresi uzantısı lee.com (Bir giyim firması)

https://www.lee.com/

FBI ile ilgisi yok.

Muhtemelen bu giyim firmasının bir müşterisi bir çeşit kampanaya etkinlik veya torpil ile bu firmadan mail almış bununla fishing dediğimiz olayı gerçekleştiriyor. Bu tür e-mailler tamamen dolandırmaya yönelik olup günde milyonlarca kişiye gönderiliyor ve genelde spam olarak spam kutusuna düşüp çoğu kişi farketmiyor.

Mail adresi uzantısı lee.com (Bir giyim firması)

https://www.lee.com/

FBI ile ilgisi yok.

Muhtemelen bu giyim firmasının bir müşterisi bir çeşit kampanaya etkinlik veya torpil ile bu firmadan mail almış bununla fishing dediğimiz olayı gerçekleştiriyor. Bu tür e-mailler tamamen dolandırmaya yönelik olup günde milyonlarca kişiye gönderiliyor ve genelde spam olarak spam kutusuna düşüp çoğu kişi farketmiyor.

bunlarin daha kotu sekilleride var kotu kullanima acik simdi essegin aklina karpuz kabugu dusurmek istemiyorum.

bunlarin daha kotu sekilleride var kotu kullanima acik simdi essegin aklina karpuz kabugu dusurmek istemiyorum.

Daha neler neler var da bu kadar ince şeylere gelene kadar ülkemizdeki insanların ne kadar basit ve aptal yöntemlerle dolandırıldığı göz önüne alındığında o konulara girmeye hiç gerek yok.

Daha neler neler var da bu kadar ince şeylere gelene kadar ülkemizdeki insanların ne kadar basit ve aptal yöntemlerle dolandırıldığı göz önüne alındığında o konulara girmeye hiç gerek yok.
Hala inanan varsa bunlara bilgisayarı elinden ufaktan bıraksın abi :D

Hala inanan varsa bunlara bilgisayarı elinden ufaktan bıraksın abi :D

Keşke bu tür kişileri uzayın derin ve sonsuz karanlığına herşeyden ve herkesten uzak bir yerine postalayabilsek böylece hem kendilerine hem de çevrelerine zararları olmaz. Ama maalesef... Bilgisayar, telefon, tablet vs. cihazlar artık ortalık malı A'dan Z'ye herkesin elinde ve her türlüsü bunları kullanıyor. Ortaya abuk subuk bir sürü sorun ve durum çıkıyor.

Tam hatırlamıyorum yanılmıyorsam bir filmde bu repliği duymuştum veya ben bi tarafımdan uyduruyorum da bir yerlerden duyduğumu sanıyorum "APTALLIK CİDDİ BİR SUÇTUR, ÇÜNKÜ HEM SİZE HEM DE ÇEVRENİZDEKİLERE IZDIRAP VERİR."

Aynen öyle bir durum işte.

Keşke bu tür kişileri uzayın derin ve sonsuz karanlığına herşeyden ve herkesten uzak bir yerine postalayabilsek böylece hem kendilerine hem de çevrelerine zararları olmaz. Ama maalesef... Bilgisayar, telefon, tablet vs. cihazlar artık ortalık malı A'dan Z'ye herkesin elinde ve her türlüsü bunları kullanıyor. Ortaya abuk subuk bir sürü sorun ve durum çıkıyor.

Tam hatırlamıyorum yanılmıyorsam bir filmde bu repliği duymuştum veya ben bi tarafımdan uyduruyorum da bir yerlerden duyduğumu sanıyorum "APTALLIK CİDDİ BİR SUÇTUR, ÇÜNKÜ HEM SİZE HEM DE ÇEVRENİZDEKİLERE IZDIRAP VERİR."

Aynen öyle bir durum işte.

Bilgilendirme önemli, ***** saçma diziler yerine bir iki kamu spotu çekemiyorlar kamu spotunu sadece sigaraya çekiyorlar neredeyse zaten sigara içen ülkeler arasında neredeyse ilk 3 teyiz ülkede çok eksik şeyler var cahillik bunun önde gelen bir parçası

Daha geçen gün sahibinden.com'a ilan koydum yarım saat sonra yabancı numara whatsapptan mesaj atmış. Profil resmini de amerikan askerini koymuş vaziyette ingilizce olarak yazdığı mesaj tam olarak şuydu 'Merhaba bilgisayarınız hala satılık mı ve eğer satılıksa en son kaç olur' :D Sonradan Türkçe sövünce buna engelledi tabi ne hikmetse :D

Ozan'ında bahsettiği gibi aslında bu durumlarda SMTP protokolü kullanılarak farklı mail adreslerindende fake mailler atılarak phishing saldırıları yapılabiliyor. info@lee.com'u yemesin ama örneğin info@fbi.gov çoğu kişiyi kandırmak için yeterli olur diye düşünüyorum :)

Daha geçen gün sahibinden.com'a ilan koydum yarım saat sonra yabancı numara whatsapptan mesaj atmış. Profil resmini de amerikan askerini koymuş vaziyette ingilizce olarak yazdığı mesaj tam olarak şuydu 'Merhaba bilgisayarınız hala satılık mı ve eğer satılıksa en son kaç olur' :D Sonradan Türkçe sövünce buna engelledi tabi ne hikmetse :D
bunlar bana da dadandı daha önce, asker kardeşim için alıyorum falan bir şeyler diyorlar. Parayı önce göndermekte sorun olmadığını söylüyorlar mail istiyorlar, mail adresine "BANKA HESABINIZA PARA YATMISTIR" gibi bir şey gönderip hadi kargola, parayı gönderdik diyorlar :D 2-3 yıl oluyor bu olayı yaşayalı, hala yapıyorlarsa var demek ki düşenler var...

bunlar bana da dadandı daha önce, asker kardeşim için alıyorum falan bir şeyler diyorlar. Parayı önce göndermekte sorun olmadığını söylüyorlar mail istiyorlar, mail adresine "BANKA HESABINIZA PARA YATMISTIR" gibi bir şey gönderip hadi kargola, parayı gönderdik diyorlar :D 2-3 yıl oluyor bu olayı yaşayalı, hala yapıyorlarsa var demek ki düşenler var...
Eminim vardır :D

Konuşmanın devamı küfürlü olduğu için atmayayım :D
JD84OW.png

Bu arada ayni mail bana da gelmis istenmeyen kisimda oldugu icin sonradan gordum, yoksa umit abi maillerimizi satiyor mu ? :D
[MENTION=1]Deepblue[/MENTION]

adamlar soygun yapmak için her geçen gün daha yaratıcı oluyorlar

Geri