• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Fifa 14 Tanıtımı / Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
Herkese merhaba,

ULTİMATE TEAM

Evet,FIFA'nin en çok oynanan ve en popüler modu Ultimate team ile başlayalım.Yaklaşık 180 sezon falan oynadım Ultimate Team'de,%85 maçımın hepsini Division 1'de oynadım arada Division 2'ye düştüğüm oldu sadece o kadar..
Bir sürü Div1 title kazandım arka arkaya...

Herneyse biz direk rehbere geçelim.

DEFANS

Şu anda FIFA 14 oyuncularını %85'den fazlasının çektiği sıkıntı defans yapamıyorum arkadaş!

Şimdi,defans yaparken eğer top rakibinizin sahasındaysa mutlaka ama mutlaka press yapın,ne zaman top orta sahaya gelir sizin yarı sahanıza yaklaşmaya başlarsa mutlaka alan savunmasına geçin eğer press yapmaya çalışırsanız iki fake harekette boku yersiniz oturursunuz söylemedi demeyin.

Rakibinizin hareketlerini izleyin!

İşte defans yaparken anahtar olayımız bu olacak,rakibimizin hareketlerini izlemek 1.kural sakın ama sakın dallama gibi rakibinizin üstüne koşmayın bekleyin o gelsin ve haraketlerine göre hareket edin.

Rakibi değil koşu yollarını kapayın!

Yine söylediğim gibi rakibe sakın ama sakın sprint tuşuna basılı tutarak koşmayın,öbür türlüde koşmayın.Jockey tuşu dediğimiz tuşla yavaş yavaş izleyin ve defansınızın arkasına sızmaya çalışan forvetlerin yolunu kesin çünki örnek vermek gerekirse Aubameyang gibi bir forvet varsa karşınızda ve siz çizgi halinde durmaya ısrar ederseniz o adam sizin defansınızı yarar geçer.Bu tür oyuncular.

''Tries to beat offside trap'' yani Ofsayt tuzağını kırmaya çalışan oyunculardır bunlara çok dikkat edelim bir uzun topda işinizi bitirebilirler bu yüzden pas atan adamı durdurmak yerine koşan adamı durdurun her zaman.

Kafa golü yemekten bıktım !

Ne yalan söyliyeyim bende bıkmıştım ilk başladığımda ama ne zaman bunu avantajım olarak kullanmaya başladığım zaman bende başkalarını bıktırdım baya galiba (rage quit).

Evet eğer rakibiniz orta açacak ise içerdeki adamı durdurmak veya tutmak yerine,orta açmaya giden adamı ölümüne durdurun kayın,foul yapın(arkadan ise yapmayın tabi).Top aut veya korner olacak diye korkmayın o adamı mutlaka durdurun.

Ve mutlaka eğer kanat adamınız varsa onu seçip bek adamına yardım etmesini sağlayın böylelikle hem defansınız rahatlar hemde oyun kurarken daha fazla seçeneğiniz olur.

Ve mutlaka defans oyuncularınız 6.1 boyundan uzun olsun.6.1 boy minimum oda eğer defans oyuncununu zıplama yeteneği(jumping) 90'nın üstündeyse.
Chedjou ve Koscienly aklıma gelen örnekler.

Bekleriniz mutlaka karşı rakibinizin sprinter kanat oyuncularını durdurcak hıza sahip olsunlar çünki bana göre bir bekde olması gereken en önemli olay hız.Böylelikle hem kanattan gelen ortaları azaltırız hemde kanatlardan iyi bindirme yapabilen beklerimiz olur ve geri gelirkende sıkıntıları olmaz çünki zaten hızlılar.Aklıma gelen örnekler = Abate,Walker

Direk müdahele yapın sakın içerdeki adamı tutmaya çalışmayın.

Nedir bu Korner saçmalığı!

Kornerlerde mutlaka önde bir adamınızın bulunur onu hemen roket hızıyla ceza sahasındaki uzun bir oyuncunun önüne koyun.

Geri