• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Filoyu Keşife Göndermek

TheKnightElf

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
6 Ara 2009
Puanı
33
kakbgo.png

Öncelikle Keşif Tekniğini Açmamız Gerekiyor.
Keşif Tekniğini Açmak İçin;

- Casusluk Teknigi
(Kademe 4)
- Impuls( Içtepi ) Motortakimi
(Kademe 3)
- Bilimsel Arastirma Labarotuvari
(Kademe 3)

Yukarıdaki Teknikleri Basmamız Gerekiyor..
Yukarıdaki Teknikleri Basınca, Bilimsel Araştırma Labarotuvarı 'nda Keşif Tekniği Açılacaktır..

Keşif Tekniğinin Özelliklerini Bildiğim Kadarıyla Yazmaya Çalışayım;
- Zaten Öncelikle Filonuzu Keşife Göndermenizi Sağlar.
- Her Kademe, Keşif 'e Giden Filo 'nun Keşif Yapma Süresini Arttırır ( Her Kademe 1 Saat Arttırır! )
- Keşif Tekniğinin Karekökü Size Aynı Anda Kaç Keşif Yapabileceğinizi Verir
Şimdi Keşif Tekniğimizi 4 Yaptık Varsayalım, Ve İlk Keşifimizi Yapalım..

- Neden 4 ?
- Aklınız Karışmasın, Şimdi Aşağıya Koyacağım Resimlerdeki Hesabımda Keşif Tekniğim 4

Öncelikle Filo 'ya Giriyoruz Ve Keşif İçin Kaç Gemi Göndermek İstediğimizi Seçiyoruz.( Ben 3 Komuta Gönderiyorum )Sağ Üst Köşedeki Kırmızı Kare İçindeki 1/2 Keşif Yazısı İse, Aynı Anda 2 Keşif Yapabileceğimizi, Zaten 1 Tanesinin Havada Olduğunu Gösteriyor..

Şunlarıda Belirteyim;
- Ölüm Yıldızı Keşif 'e Gönderilemez.
.
- Casus Sondası Tek Başına Keşif 'e Gönderilemez.. ( Başka Gemilerle Birlikte Casus Sondasını Keşif 'e Gönderebilirsiniz )

7t8kn.jpg

Şimdi Yer Belirtiyoruz;
Örnek: 2:353:16, 2:56:16, 1:442:16
Sadece 16 'lara Atabiliyoruz..

7t8kw.png

Yukarda Durma Süresi Dediği, Gemilerin Kaç Saat Keşif Yapacağını Gösteriyor.
En Başta Söylemiştim, Keşif Tekniğimiz 4 Olduğunda En Fazla 4 Saat Durabiliriz Diye..
Keşif Tekniği 5 Olduğunda Durma Süresinde 5 Saat 'ide Göreceksiniz..
6 7 8 ... Diye Gidiyor..
Görev 'den Keşif 'i İşaretledik, Durma Süresinide Seçtik,Ve Gemileri Kaldırdık..

7t8l3.png

Genel Durum Dediğimizde Garip Gelecktir,
3 Yönlü Filo Hareketi Görücez..
Bunlar Ne Demek ?Şimdi;
En Üstteki,Filonun Keşif Alanına Gidiş Süresi,
Ortadaki,Filonun Alanı Araştırma Süresi,
En Alttakide,Filonun Geri Dönüş Süresi.

Teşekkürler.

Son düzenleme:
Geri