• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Final Fantasy Kingdom Hearts 2 Hikayesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152

HİKAYE

İlk oyunu ne büyük bir şevkle oynamıştım anlatamam. Aradan tam 3.5 yıl geçmiş. Bu kadar beklemeden sonra oyunu oynadığıma hala inanamıyorum desem yeridir. Hatırladığınız gibi Kingdom Hearts, Disney ve Square-Enix’in ortak olarak imza attıkları bir oyundu. İçerisinde Final Fantasy’nin ve Disney’in karakterlerini harmanlayan oyun sessiz sedasız çıkmasına karşın büyük bir hayranlık kitlesi yaratmış ve kopyaları hariç 4 milyon dan fazla satarak adeta devam oyunlarının geleceğini bize hissettirmişti. İlk oyunda Sora, Donald ve Goofy ile Kral Mickey’i, Riku ve Kairi’yi ararken birçok dünya gezip bu dünyalardaki kapıları mühürleyerek Heartless’lerden kurtulmuştuk. İlk oyunun başarısından sonra GBA ya çıkan Kingdom Hearts : Chain of Memories ile Kingdom Hearts’ın zaten karmaşık olan hikayesi daha da dallanmıştı. Şimdi ise karşımızda Kingdom Hearts II var ve inanın bu oyunda kafanız daha da fazla karışacak. Neyse konuyu fazla çatallandırmadan direk oyuna geçeyim. Çünkü yazacak gerçekten çok şey var.
Oyunun hikayesi gerçekten çok karmaşık. Fazla da spoiler yapmadan anlayabileceğiniz türde kısaca bahsetmek istiyorum. Hatırlayacağınız gibi ilk oyunun sonunda Riku ve Kral Mickey kapının diğer tarafında kalmış, Kairi tekrar Kader adalarına dönmüş, tüm dünyalar karanlıktan kurtulmuş ve bizde Donald ve Goofy ile kral’ın mektubunu Pluto’dan almaya çalışıyorduk. Tabi aradaki oyunda yani CoM da da gizemli bir kaleye (castle oblivion)gelerek Organization ve Namine’nin varlığından haberdar olmuştuk. CoM’un sonunda ise Sora, Donald ve Goofy ile birlikte bir uykuya dalıyordu.

İkinci oyunun başında ise Roxas ile oyuna başlıyoruz. Roxas hakkında fazla konuşmadan olayı Sora’ya bağlamak istiyorum çünkü anlatırsam oyunun tüm sürprizini kaçırmış olacağım. Neticesinde oyunun başlarında Roxas ile Sora’yı bularak iki yıllık uzun uykudan uyandırıyoruz ve asıl maceramız yeni başlamış oluyor. Kısa sürede dünyalardaki mühürlü kapıları ardındaki ışığı serbest bırakmak için çözmemiz gerektiğini öğrenirken diğer yandan da Riku ve Kral Mickey’i aramaya devam etmek üzere oyunumuza başlıyoruz.

Geri