• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Final Fantasy V Tanıtım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152

FF4
’ün her zamanki gibi muhteşem bir etki yaratmasından sonra yapımcılar bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde FF5’i hazırladılar. Artık her şey daha iyiye gidiyordu.Oyunda ilk dikkatinizi çekecek olan şey; huzur dolu bir ortam, doğa, çok hoş karakterler ve etkileyici müzikler olacak. FF6 ve FF7’deki karanlık senaryodan önce FF5’in çok fazla eğlenceli bir oyun olması göze çarpıyor. Oynanış açısından çok geniş bir meslek sistemi de bizi bekliyor olacak.
Konu olarak “kristal” ve “dünyaya yayılan kötülüklerle mücadele” işleniyor. Senaryonun başına göre, oyunun ana karakterlerinden Reina’nın babası, şatosundayken kristalle ilgili bir huzursuzluğa kapılır. Kristalin bulunduğu yere gider ve kristal gözleri önünde paramparça olur. Parçalanan kristalin yaydığı dehşet, esas kız ve esas oğlan Reina ve Bartz’ın buluşmasına sebep verir. Düşen dev meteorun önünde karşılaşırlar. Oynadığınız ilk on beş dakika sizi gerçekten çok etkileyecek, senaryo o kadar keyifle işlenmiş ki, oyunu bırakamayacaksınız.

Oyunun sistemi, klasik “seviye atla, savaş, geliştir” üzerine kurulu. En önemlisi, gelişmiş meslek sisteminin bulunması. Karakterlerinizin hangi mesleği edineceğini kendiniz belirliyorsunuz. Sonra seçtiğiniz mesleği geliştiriyor, yeni şeyler öğretiyorsunuz. Karakterinizin Level’ının yanında bir de seçtiğiniz mesleğin Level’ı bulunuyor. Mesleğiniz belli bir seviyeye geldikten sonra MASTER oluyor. Savaşlarda kullanması için farklı yetenekler de yükleyebiliyorsunuz. Sistem oyunun sonuna kadar sizi düşündürecek, çok güzel tasarlanmış. Ayrıca oyunda ilerledikçe farklı mesleklerin gelmesi, meslek sistemindeki sürekliliği sağlıyor.

Oyuna kolay veya zor diyemeyiz fakat genel olarak sizi zorlamayacak. Level 50’nin biraz altında ve 30 saatte rahatlıkla bitirebilirsiniz. Fakat bazı Boss’lar sizi çok zorlayabilir!

Karakterler fazla değil, tasarımlar bir nostaljik oyuna göre tabii ki muhteşem. Oyunun Playstation versiyonuna açılış ve kapanış filmleri eklenmiş. Orada karakterlerin üç boyutlu halleri bulunuyor, fakat gerçekçilik işin içine girince oyundaki hava yakalanamamış.

Besteci Nobuo Uematsu, yine harikalar yaratmış. Müzikler oldukça etkileyici. Tüm dünya haritaları müzikleri, hüzünlü ve eğlenceli sahnelerde çıkan müzikler, denizcilik ve korsan tarzı müzikler inanılmaz bir keyif veriyor. Daha iyisi olamazdı diye düşünüyorum.

Sanıyorum ki, en çok tanıtım yazarken zorlanıyoruz. Tüm FF’leri birbirinden güzel olduktan sonra farklı tanıtımlar yazarak birbirinden ayırmak gerçekten zor. Fakat emin olun hepsi en övücü tanıtımları sonuna kadar hak ediyor!

Geri