• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Final Fantasy X-2 International Last Mission Bilgi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152

Tower ( Kule) :
Bu bölümü tamamen bitirmedim ( tüm ayrıntıları ile) , ama sadece kuledeki katları geçmeniz ve oyun sonuna nasıl kolaylıkla gelebilirsiniz bir yol göstereceğim.. oyun tamamen Japonca idi dolayısı ile alt yazıları da Japonca.. ben anladıklarımı ve bildiklerimi sizinle paylaşacağım...

Tanıtım: Oyuna eğer direk new game den başlarsanız, sadece yuna ile oynama şansınız olur. Fakat eğer international save data bulunuyorsa ve load’ tan girerseniz kısa bir tanıtımdan sonra Yuna, Rikku ve Paine yi seçebilirsiniz.. Burada bazı katları takılmadan geçmeniz için yol göstereceğim..

Not : Ben %100 hikaye derecesi ile oynadım.. sanırım diğer yüzdelerde fazla farklılıklar göstermez..

Yuna Luca Stadium da yalnız olacak, o zaman Rikku ve Paine ona katılacak bu last mission da (Yadonoki Tower ‘de) bir kez daha tekrar beraber görev yapacaklar.. Ne zaman ilk defa kuleyi görürse sağ ve sol tarafta item ve access dükkanını göreceksiniz.., ben Yuna ile oynadığım için onun yolunu söyleyeceğim.. her load yapışta harita değişiyordu sanırım...

Oyuna başlıyoruz…

Ara katlarda takılacağınzı sanmıyorum çünkü gayet kolay.. takılacağınızı düşündüğüm katlar 5 ve onun +5 katları…

kat :: 5
Geçiş :: 3 yaratık öldürün..

kat :: 10
Geçiş :: 5 yaratık öldürün..

Kat :: 15
Geçiş :: 5 yaratık öldürün ve 2 tane item bırak yere..

Kat :: 20
Geçiş :: Ochu diye bir boss ile savaşıyorsunuz..

Kat :: 25
Geçiş :: 8 yaratık öldür, 2 item at,

Kat :: 30
Geçiş :: 8 yaratık öldür, 2 tane iksir kullan

Kat :: 35
Geçiş k :: 8 yararık öldür, 3 item bırak yere, 3 defa boş atak yapın.

Kat :: 40
Geçiş :: Defender diye bir boss ile savaşıyorsunuz..

Kat :: 45
Geçiş :: 8 yaratık öldür2 büyü kitabı kullan, 5 defa boş atak yap..

Kat :: 50
Geçiş :: 10 yaratık öldür, 5 defa boş geç hiçbir şey yapmadan (Select + X)

Kat :: 55
Geçiş :: 8 yaratık öldür, 3 boş atak, 5 defa boş geç hiçbir şey yapmadan (Select + X) , 2 büyü kitabı kullan

Kat :: 60
Geçiş :: Ultima Weapon ile savaşıyoruz..

Kat :: 65
Unlock :: burada Soushisha/Originator diye birini göreceğiz ve bir kez atak yapın dikkatli olun..

Kat :: 70
Unlock :: elbise yani görünüş değiştiriyoruz (LeBlanc Female Fighter)

Kat :: 75
Unlock :: 8 yaratık öldür, 5 defa boş( select+X) , 3 item bırak, 3 item at, 5 defa boş atak.

Kat :: 77

Unlock :: Tekrar Soushisha yı göreceğiz, bizi bu kez Female Goon of LeBlan ‘a dönüştürecek. Sizi öldürmesini ve kuleden dışarı göndermesi için bekleyin.. Bu kez kuleye girdiğinizde 80. katta ve son katta olacağız.. bu kez onunla 3 kez savaşacağız...

Önemli Not: Yuna, Oyununher hangi bir bölümünde ölürse, Yadonoki Tower den dışarı atılıyor.. kendine geldiğinde HP 0 olacak, bütüm itemleri ve aldığı levelleri kaybediyor.. doğal olarak kuleye girdiğinde en baştan başlıyor her şeye.. bu yüzden save çok önemli… çünkü tekrar tekrar aynı levelleri almak için uğraşmak can sıkıcı olabilir...

dışarıda iken HP 0 olduğunda, elbise değiştirirseniz diğer Dressphere de size vereceği biraz HP enerjisi olacaktır...

Nasıl elbise değiştirebilirim?

Savaşın içinde iken üçgen ile menüyü açın. Şimdi ikinci seçeneği seçin ve 6 tane liste seçenek var ama hepsinde

<Not Equip>
<Not Equip>
<Not Equip>
<Not Equip>
<Not Equip>

yazıyor. Geri dönün ve yuvarlak ( O ) tuşuna basıp, listeye bakın item inventory…

yukarı /aşağı/sol/sağ ile suitable Dressphere bul. Onu seçin ve X ile çıkın. Önce küçük bir mesaj gelecek, ilk olanı seçin (bir elbise seçin ve alın diye.) Dressphereler şimdi listenizde olacak seçebilmeniz için..

Son düzenleme:
Geri