• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Final ve Büt

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Prograf
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Prograf

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
2 Haz 2010
Puanı
59
Arkadaşlar merhaba üniversite 1 öğrencisiyim yarın finallerim başlıyor 1 hafta boyunca finallerim var.Ancak sorun şu ki hiçbir vizeden geçer notu alamadım.Finallerden de çakarsam ne olur ne yapmam lazım ve büt denen şey nedir. Yaşayan veya bilen arkadaşlardan destek ve yardım bekliyorum. Ona göre sabahın köründe kalkıp boşuna girmeyem sınava :D

Çan eğrisi için konuşuyorum,notların çok düşük değilse finallerden yüksek alıp kurtarabilirsin.Büt dediğimiz sınavda bütünleme sınav^^ Final sınavında aldığın not yerine geçiyor.Finalden 35 aldın dıyelim,büte girdin 60 aldın final kısmında 60 olarak değişir.

Sınıf ortalamasına bağlı olarak çan eğrisi ile geçersin diyeceğimde asıl soru şu sınıfın durumu nasıl ?

üniversite 1 den büt düşünüyosan bölüm değiştir sen 6 senede anca bitirirsin 4 yıllıksa. Üniversiteler özerktir her üniversite kendi tüzüğünü uygular ama genel olarak büt denilen şey finaller bittikten 1 hafta 10 gün sonra başlayan. Aldığın notun final notu yerine geçtiği sınav sistemidir. Ama bütünlemede aldığın notlar sınıfın çanını etkilemiyor çünkü finalde ucu ucuna geçen bütünlemede ortalama yükselirse kalırdı o dersten ve saçma olurdu. Dua edin bütünleme var sizde. Ben ilk 2 sene bütünleme yokken okudum sadece yaz okulu vardı para tuzağı. Yeni bir sistem o bütünleme aslında bütünleme sınavını final sınavıyla aynı yapan hocalarda var. Final konularıyla benzer ama başka sorular hazırlayan hocalarda var finalde sadece final konularını sorar bütünlemede vize final karıştırır tamamiyle onun keyfine kalmış birşey yani ŞUNU KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM BEN ÇOK KATKISINI GÖRDÜM. Bütünlemeye kaldığın her dersin hocasını finaller bittikten sonra git bul görüş hocam bütünlemeye kaldım finallere iyi hazırlanamamışım yeterli olmadı bütünlemede nasıl bir sınav düşünüyorsunuz tarzında tüyolar al ama kesinlikle bütünlemeye kaldığın dersin hocasını finaller bittikten sonra git direkt bul gerekirse numarasını öğren ara konuş. Bazı hocalar bütünleme için öğrencilerin kendisine gelmesini ister.

Geri kaldı 8 ders. :D
njingkI.png

e1HHKbQ.png

Son düzenleme:
ŞUNU KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM BEN ÇOK KATKISINI GÖRDÜM. Bütünlemeye kaldığın her dersin hocasını finaller bittikten sonra git bul görüş hocam bütünlemeye kaldım finallere iyi hazırlanamamışım yeterli olmadı bütünlemede nasıl bir sınav düşünüyorsunuz tarzında tüyolar al ama kesinlikle bütünlemeye kaldığın dersin hocasını finaller bittikten sonra git direkt bul gerekirse numarasını öğren ara konuş. Bazı hocalar bütünleme için öğrencilerin kendisine gelmesini ister.

Bizimkiler acik acik soyluyor, "finale iyi calisin bute kalmayin, zira gecemezsiniz" diye...

üniversite 1 den büt düşünüyosan bölüm değiştir sen 6 senede anca bitirirsin 4 yıllıksa. Üniversiteler özerktir her üniversite kendi tüzüğünü uygular ama genel olarak büt denilen şey finaller bittikten 1 hafta 10 gün sonra başlayan. Aldığın notun final notu yerine geçtiği sınav sistemidir. Ama bütünlemede aldığın notlar sınıfın çanını etkilemiyor çünkü finalde ucu ucuna geçen bütünlemede ortalama yükselirse kalırdı o dersten ve saçma olurdu. Dua edin bütünleme var sizde. Ben ilk 2 sene bütünleme yokken okudum sadece yaz okulu vardı para tuzağı. Yeni bir sistem o bütünleme aslında bütünleme sınavını final sınavıyla aynı yapan hocalarda var. Final konularıyla benzer ama başka sorular hazırlayan hocalarda var finalde sadece final konularını sorar bütünlemede vize final karıştırır tamamiyle onun keyfine kalmış birşey yani ŞUNU KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM BEN ÇOK KATKISINI GÖRDÜM. Bütünlemeye kaldığın her dersin hocasını finaller bittikten sonra git bul görüş hocam bütünlemeye kaldım finallere iyi hazırlanamamışım yeterli olmadı bütünlemede nasıl bir sınav düşünüyorsunuz tarzında tüyolar al ama kesinlikle bütünlemeye kaldığın dersin hocasını finaller bittikten sonra git direkt bul gerekirse numarasını öğren ara konuş. Bazı hocalar bütünleme için öğrencilerin kendisine gelmesini ister.

cevap için teşekkür ederim. Bölümünü öğrenebilir miyim yada ne mezunu olduğunu?

cevap için teşekkür ederim. Bölümünü öğrenebilir miyim yada ne mezunu olduğunu?
Muhasebe ve Finansal Yönetim mezunuyum özellikle 3.sınıfta çok faydasını gördüm bu büt zamanı hazırlığının. Zaten ilk 2 sene bütünleme sistemi 3.sınıfta başladı büt ve o sene bütün Türkiyeye gelmişti bütünleme sistemi. Kimisi bütlere kadar evde yatar sınavlara hazırlanır kimisi de hem büte çalışır hemde gidip hocasıyla görüşür ki faydasını görmek tüyo almak için işte bunu yapan hep bir adım öndedir. Ben zorluk çekmedim başlarda çünkü ticaret lisesi Muhasebe ve Finans mezunuydum üçüncü sene çok alan dersleri başlayınca zorlanmıştım o yüzden dedim ilk seneden bu kadar takılıyorsan değiştir diye

Geri