• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Fire/Force/Bicheon Yapılandırma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Number1
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Number1

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
16 Mar 2011
Puanı
36
27995622.png

Fire / Force / Bicheon Yapılandırma ;

[BILGI]
Fire,Force,Bicheon... Blader char her nekadar öldürücü gücü az gibi gözükse de doğru kullanıldığında 1vs1lerde büyük tehlikeler yaratabiliyor... Division , Decay gibi debuffları attığında karşı tarafın hiç şansı kalmıyor da denilebilir... Bazılarınızın neden Cold açmıyoruz dediğini duyar gibiyim şöyle açıklayayım...
1. Elinizde 1 adet shield ve Knock down özelliğiniz var.. yani defans sağlayamasanız dahi hpnizi üst seviyelerde tutmak için büyük etkenler..
2. Force açacağımız için atacağımız debufflar arasında İmpotent var bu da karşı tarafın atağının 30 saniye boyunca büyük ölçüde düşmesi anlamına geliyor ..
'' e bu debuffları geçirmek için pill var ya ! ''
3. Bicheon - Chain Attack serisi + Force - Vital Spot Attack serisiyle debuff verebiliyoruz ; gel gelelim o pil sadece 1 adet debuffı etkisiz hale getiriyor ve 20 saniyede bir basılabiliyor ...
4. Ayrıca pvplerimiz uzun ve zevkli geçeceğinden büyük tehlikeler anında dakikada bir basabileceğimiz ve 15sn süren fakat bize büyük ölçüde phy defans sağlayan Castle Shieldi de unutmamak lazım.
[/BILGI]

BİCHEON :

3szcy.jpg

Ezme Serisi : Bu seri Bicheon serisinin en az açılan skillerindendir,ancak serinin son skill'i %16 gibi bir ihtimalle Bleed tutturmaktadır ve Vs'de oldukça işimize yarayabilir.Sp'si bol olan açabilir ancak açmanızı önermiyorum.

Zincirli Kılıç Saldırısı Serisi : Bu serideki skiller combo'dur ve kesinlikle açılmalıdır.Combo olma özelliğinin yanısıra neredeyse Force'deki tüm zehirler bu combolarda vardır. 73 Levelde açılan combomuz % 20 ihtimalle blood,impotent ve division verebilirken 100 Levelde açılan combomuz %20 ihtimalle Dull,Fear ve Stun verebilir.

Kalkan Teknikleri Serisi : Bu seride 1.-3. ve 5. Skiller phy. defans sağlar diğer skillerimiz ise Blocking Ratio arttırır,eğer Phy defans skillerini maxlarsak(ki kesinlikle önerilir.) bize 2374 defans,eğer blocking ratiyo'yu maxlarsak bize % 44 Blocking ratio verir.Dolayısıyla bu seriyi maxlamanızı öneririm.

Pala Gücü Dizisi :
Bu seri uzaktan vuran ve ileri ki skillerinde 3 kez ard arda vurabilen bir seridir,Gerek Vs'de gerek Taxi yaparken işinize yarayabilecek güzel bir skilldir maxlamanız önerilir.

Saklı Pala Serisi :
Bu seri Silkroad dilindeki 'Yatır' skilidir.Genelde Vs'lerde kullanılır ve zora düştüğümüz zaman (Mesela snow biter crit yersiniz.) kullanılır,kesinlikle maxlanması önerilir.

Öldürücü Cennet Palası Serisi :
Bu seri ise Yatırın devamı olan Batır serisidir,Yatır maxlandığına göre batır da maxlanmalıdır

Kılıç Dansı Serisi : Bu seride de skillimiz Pala Gücü dizisi gibi uzaktan vurur ancak bunun ilerleyen skillerinde 15m içerisindeki 4 kişiye atak yapar dolayısıyla açılması önerilmez.Eğer farm charınız varsa ve sp varsa açmanızı öneririz Farmdayken yardımı dokunabilir.

Kalkan Koruması Serisi(Pasif) :
İsminden de belli olduğu gibi bu skilimiz pasiftir ve bize %15 blocking ratio sağlar dolayısıyla maxlanmalıdır.

Yeşiller açılması gerekenler.
Maviler isteğe bağlı olanlar.
Kırmızılar açılmasını tavsiye etmediklerim.

FİRE :

33elguv.png

1. Yeşiller :
Imbue serimizdir. Mag. attack ekleyerek vuruşlarımızı baya bir arttırır.

2. Yeşiller : Kalkan skillidir. Karşı karakterden gelen zehirlerden korunmaya yarar.

3. Yeşiller : Phy. attack veren skillimizdir.

4. Yeşiller : Mag. defense veren skillimizdir.

5. Yeşil : Phy. attack veren pasif skillimizdir.

FORCE :

1zwi8uq.png

1. Yeşiller : Zehir skillerimizdir. Pvp yaparken kullanacağımız skillerdir. Force seçme sebebimiz ^^ [En önemlileri son 2 skillerdir. Division ve stun yani karakterin defansını yok etme ve 5 saniye boyunca sersemletme vermektedir. Bu sayede pvpde karşınızda kimse dayanamayacak]

2. Yeşiller : Pill sayesinde geçemeyen buffları geçiren skillimizdir. Pvp'de lazım olacaktır.

3. Yeşil : MP veren pasif skillimizdir.

1. Maviler : Zehirleri geçiren skilldir. Pill olduğu için gerekli değildir , isteyen açabilir.

2. Maviler : Karakteri canlandırmaya yarar. İsteyen açabilir.

3. Maviler : Terapi alanı oluşturur , içinde HP/MP ' niz daha fazla dolar ve agresif canavarlar size saldıramaz. İsteğe bağlıdır.

[NOT]Yapılandırma ile ilgili merak ettiğiniz , tereddüt ettiğiniz noktalar ile ilgili sorularınızı bekliyorum.
[/NOT]

Builde Ait Pvp Videosu (110) ;

Video ve bazı resimler forumumuzdaki diğer yapılandırma konularından alıntıdır kalanı el emeğidir.

Son düzenleme:
Rehber güzel onun için teşekkürler ama video o kadar tatmin edici değil yaptığı adamların ikisi de acemi ve güçsüz ona göre. Yapılandırmadan ziyade set ve item farkıyla alıyor.

güzel rehber ama blade force yapma bana ne kadar dogru geliyo bilemiyorum cünkü blade combolarında forceden hangi debuffu arasan var acıkcası heleki 120den sonra tam oldu blade
ama yararlananlar olucaktır emegine saglık

Rehber güzel onun için teşekkürler ama video o kadar tatmin edici değil yaptığı adamların ikisi de acemi ve güçsüz ona göre. Yapılandırmadan ziyade set ve item farkıyla alıyor.

Aynen benim de dikkatimi çekti bu durum. Video force/bicheonun gücünü değil de itemlerin yararını gösteriyor sanki

warriorda recovery division basılı ve yatır batır skilleri ile toplam 30 35k damage ile warrior yattı ilginç ^^ sanırım warriorun vigordan haberi yok :D

Güzel anlatmışssın fakat :D unttuğun şeyler war şuana kadar ister chin ister eu olsun farkt etmes holysiz pvp yaptığını görmedim we purfection war :D bide yüksek lvl purfection daha fazla zehir etkisi geciriyor. :D bana kalırsa fire-bicheon-heuksal daha güzel birleşimdir. (bana göre) adam snow weya bles bastıgında bicheonu kullan skiller bittiği zaman heuksal yada ilk bicheonlad division flnn zehirleri bas sonra heukssalla stun + dönme skili warya onu bas tmmdır :D (benim mantığım size kalmış birşey)

Birileri ilgilenirse eğer yada yeni bir konu açılırsa güzel olur gayet başarılı bir build chn svlerde

Geri