• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Fitness -Body Building ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan MrVice
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MrVice

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
4 Şub 2011
Puanı
88
Arkadaşlar pazartesi bu ikisinden birine bşalamayı düşünüyorum
tam olarak ne yapmalıyım kilom çok az 60 gibi bir kilom 1.75 gibi bir boyum var ve hedefim öncelik kilo almak sonrası kol ve omuz kası türü çünkü yüzücüyüm o yönden geliştirmek istiyorum yapan varsa ne almalı nereye gitmeli nasıl bir yol izlemeli yardımcı olurmusunuz

Boyun 1.75 ise ağırlık altına girmeden çalışmanı tavsiye ederim. Yani deadlift tarzında büyük ağırlıklar altına girdiğin bazı hareketler vardır. Bunlardan kaçınıp kendi vücut ağırlığınla çalışmanı tavsiye ederim. Ayriyetten muazzam bir vücut geliştirmek istemiyorsan Arnold, Felix tarzında bir şey istemiyorsan protein tozu ve body buildingden uzak dur. İstediğin şey vücudunu şekle sokmak, kas oranını arttırmak ise salona gitmene bile gerek yok. Barfiks çekecek bir demir. çeşitli şinavları çekebileceğin düz zemin, sana uygun bir dumbell seti senin işini görecektir. Spor salonu sadece daha komplike hareketleri yapıp ciddi kas geliştirmek içindir. Profesyonel yüzücüysen yahut profesyonel olma yolundaysan salona gidip vücut geliştirmen çok yanlış olur. Hiç bir koşucu, yüzücü ve bisikletçi body building yapmaz çünkü fazladan ağırlıktır ve büyük kas çok oksijen harcar dolayısı ile daha çok yorar. Elbette ki profesyonel koşucu, yüzücü yahut bisikletçilerde vücutlarını bir şekle sokacak hareketler yaparlar fakat dediğim gibi spor salonuna gitmek yerine 2 günde var bir kaç çeşit bafiks, bir kaç farklı varyasyonda şinav ve omuzlar için dumbellarınla 2-3 farklı hareketi sürekli arttıra arttıra yapman doğru olur diye düşünüyorum.

hmm anladım zaten aşırı birşey istemiyorum hedefim şu önümdeki dönemlerde kilo almak ve dediğim gibi yüzücüyüm vücüdü şekle sokup kas'ları artırmak kol ve bilek kasım çok az çünkü

Forearm curl yapabilirsin aldığın dumbellarla aynı zamanda omuz çalıştıktan sonra. İnternetten hareketlerin resimli açıklamalarına bak, bir çok varyasyonu vardır bu hareketlerin. Tek hareketle kaslar çalışmaz onu söylemekte de fayda var. Kaslar liflerden, belli parçalardan oluşur. Mesela sadece omuz kası bile üç ana parçadan oluşuyor ve tek omuz hareketi yapsine fayda etmiyor. O yüzden barfiks çekerken de aynı mesela sırt kaslarının tamamını çalıştırmak için en azından 2 çeşit yapmanda fayda var daha çabuk ilerlersin her kas grubu için geçerli. Ayrıca şunuda söyleyeyim hareketleri sakın yarım yapma. Az yap mesela 6 tekrar yap barfiksi ama hepsi nizami yani tamamen düzgün olsun. Yenimi başlıyorsun 4 yap bir şey olmaz sadece düzgün yap yeterli, yavaş yavaş ilerlersin. Ve sen olarak beslenme çok önemli, günde senin 70 gr filan protein alman lazım en azından, çok dolu besleneceksin mecburen sabahtan akşama kadar hesaplayarak. Spordan bile önemlidir beslenme onu unutma yeter, iyi çalışmalar şimdiden, ayrıca uykuyla sporu aksatmamaya da çok çok özen göster.

Geri