• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Football Manager Etkisiyle Gerçek Hayatta Yıldızlaşanlar

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

U1gT1Y9H.jpg

Football Manager Etkisiyle Gerçek Hayatta Yıldızlaşanlar

FM oynayan herkesin iyi ya da kötü belli zamanlarda, ” aa ben bunu fm’den tanıyorum”, “ben FM’de bunu bulmuştum izle kanka çok kral topçu” tarzında yorumlar geçmiştir. Hatta Ersun Yanal’ın FM’den oyuncu bulduğuna dair efsanelerde vardır bir ara. Ali Ece’nin müthiş bir fm hastası olduğu zaten bu yüzden aşırı futbolcu bilgisine sahip olduğu gibi durumlar mevcut. Football Manager Etkisiyle Gerçek Hayatta Yıldızlaşanlar yazımızda bir kaç tanesine yer vermek istedim. İlk örnek olarak Freddy Guarin ile başlamak istiyorum.

Fredy Guarin ilk olarak fm2005’de FM tutkunlarının dikkatini fazlasıyla çekmeyi başarmıştı. O zamanlardaki profiline şöyle bir göz atalım.

zkm9bp2i.jpg

Her ne kadar fm2005‘de adı yanlış yazılmış olsa da ( Fredy Guarín ) o zamanlardan böyle patlama yapacağını fm 2005 oynamış nesilden daha iyi kimse bilemez. Onun hakkında o kadar çok şey hatırlıyorum ki, her fm forumunda adı geçerdi, her kariyerde bir kurtarıcıydı kendisi... FM2005 ‘de muhteşem uzun menzilli şutları ile ünlenmişti.

Guarin Boca,St.Etienne,Porta ve son olarak 10 milyon € ‘ya İnter’e transfer olarak fm 2005 oynayanların gözünü yaşarttı.

Sadece 1 yıl sonra Porto bir başka Kolambiya patentli futbolcuyla sözleşme imzaladı.. tabi ki FALCAO...

FM 2006 ‘da River Plate kadrosunda olarak görünen Falcao yine görenlere işte bu adam kayıp yetenek diyordu, genç bir yetenek değildi fakat kayıp bir yetenek olduğu kesindi. işte o sıralar profili

1I8wnB25.jpg

O sezon sadece 13 gol atabilmişti sezon boyunca ( toplam 31 lig maçına çıktı ). Milli formayıda o sene 67 dakika kadar terletebildi. FakatFM taraftarları tarafından çok sevildi, bir çok kariyerin kurtarıcısı oldu.. FM taraftarları güvendi değerlendirdi, geleceği gördü, o sıra reel hayatta başarılı olmasada Falcao sonrasında tıpkı bir bomba gibi patladı. 5 Milyon € ‘ya Porto’ya oradan 40 m €’a Atletico’ya transfer olmayı başardı.

Bunlar reel tarafta bilgim olan futbolcular, tabi hepimizin kanayan yarısı ve üzüldüğü Freddy Adu var. Ülkemizde Çaykur Rizespor’a kadar geldi. FM serlerinde hepimizi kurtarmıştı fakat Adu, beklenen patlamayı henüz yapamadı, belki falcao gibi sonradan açılacaktır kim bilir...

Geri