• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Football Manager - FM Genç Yetenek Bulma Yöntemi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

VUNt94Rr.jpg

Genç Yetenek Bulma Yöntemi

Merhaba sevgili Football Manager tutkunları, Fm oynarken herkesin farklı bir hayali var biliyorum. Kimimiz dünyanın en güçlü takımları ile yenilmez bir ekip oluşturmak, kimimiz tanınmamış yıldızlar bulmak ve bunlarla başarı sağlamak istiyor, kimimiz ise genç yetenekler bulup yetiştirmek geliştirmek yani tam bir fm koçluğu tam bir football managerliği yapmak çabasında, bu ufak kısa ama öz yazımda sizlere genç yetenek nasıl bulunur biraz tüyo vermek istedim. Piyasada dolaşan wonderkid listeleri ile sizde benim gibi aynı tadı alamıyorsanız kendiniz bulup kendiniz yeniden bir yıldız doğurma peşindeyseniz bu yazımı okumanızda fayda var, tabi yorum olarak kendi yöntemlerinizede yorum atarak paylaşabilir. Bu amaçta genç yetenek bulma konusunda ilerlemek isteyen fm tutkunlarına destek olabilirsiniz.

Arkadaşlar oyunun en zevkli kısmı bence uygun fiyata genç yetenekler bulup, şayet küçük bir ekipteyseniz klubü zenginleştirmek ekonomiye ekonomi katmak yani bir Porto, bir Dortmund bir BUCASPOR olma hayaliniz mevcutsa lütfen dikkatlice genç yetenek bulma yöntemini okuyunuz..

Bir Porto Kolay Yetişmiyor !

İlk yapmanız gereken hangi seviyede klup olursa olsun gözlemci kadronuzu ve personel kadronuzu gözden geçirmek olacaktır. Çünkü; oyuncu yeteneği ve potansiyelini iyi yargılayan en az 2 adet sağlam bir gözlemci ekibiniz olmalı ki yetenek bulabilesiniz, bulmakla da bitmiyor iş, potansiyeli olan oyuncuları geliştirebilecek bir teknik ekibi sahip olmalısınız, üstüne bir de bunlara abilik yapıcak aynı mevkide kaliteli oyuncularınız varsa ( özel ders ) tadından yenmez. 1-2 seneye yıldız yetiştirmeye başlayabilirsiniz.

Klubümüze kazandırdığımız gözlemciler kendi bilgi ve kültür düzeylerine göre otomatik olarak belli bölgeleri gözlemler şayet baş gözlemciniz yoksa, bu doğrultuda büyük bir ekipseniz baş gözlemci seçiminde gerçekten dikkat etmeniz gerekecektir.
Bu doğrultuda genç yetenek bulmak için benim önerim gözlemcilerinizi tek tek sizin yönlendirmeniz olacak.

Bir oyuncunun yetenekli ve potansiyeli olduğunu nereden anlarsınız ?

1- Bulduğunuz yetenek 5 yıldızlı dahi olsa, farklı gözlemcilerle tekrar tekrar gözlemleyin, 2.3 hatta 4. gözlemde bile yıldızlarda oynama göreceksiniz, ilk gözlemde oyuncu şanşlı olmuş olabilir. Bu konuda oyuncunun mevcut ve potansiyel yeteneğinden eminsek sözleşme önerebiliriz.

2- Genç yeteneklerin potansiyeline ulaşmasında en önemli etki “KARARLILIK” özelliğidir. Bu özellik yine bulunduğunuz lige göre yüksek bir rakamsa hiç düşünmeden yapın 5 senelik sözleşmeyi..

3- Eğer oyuncu genç takımdaysa ekstra bir antreman programına gerek yok bu yaştan yüklenmeyin fazla, ama ona örnek olarak takımda aynı mevkide aynı karakterde oyuncular mevcutsa mutlaka ona özel ders vermesini isteyin.

Görüceksiniz, 1 sene içinde dahi oyuncu kendini gösterecektir..

Geri