• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Forex Sistemi Kullanımı Ve Kazanmak

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan EveRSouL
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

EveRSouL

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
27 Eki 2014
Puanı
22

Merhaba bu gün Forex'i tanıyalım sizler ile beraber.
Konumuzda Yer Alan Ana Başlık Konularımız;

1-) Forex Nedir ?
2-) Forex'te İşlem Nasıl Yapılır ?
3-) Forex'in Diğer Piyasalar Arası Farkı
4-) Forex'te İşlem Zamanları
5-) Forex'e Yasal Olarak Güvenilir mi ?

6-) Forex Piyasasında Nasıl Tecrübe Kazanırım.

1-) Forex Nedir ?

Forex, Bir ülkenin para birimi ile başka bir ülkenin para birimi arası değişim döviz oranından faydalanarak bir kazanç yönete midir. Dünya yönetmeliğinde iyi bir rol oynayan Forex finansal anlamda dünyanın en büyük pazarları arasında yer alır.

maxayrac2.png
2-) Forex'te İşlem Nasıl Yapılır ?

Forex'te işlem yapmak için size Forex hizmetini sağlayan bir kurum bulmalısınız ve belirli teminat ınızı yatırmalısnız. Sağlayan kurumun yazılımına göre Telefon,Tablet,Bilgisayar Vb. internet bulunan her yerde işlem gerçekleştirebilirsiniz.

maxayrac2.png
3-) Forex'in Diğer Piyasalar Arası Farkı

Forex piyasasının diğer borsa piyasalarına göre farkı çift opsiyonlu işlem yapa bilmesidir. Diğer borsalara göre Örnek vermek gerekirse;
Borsada ilk önce ürünü alım yapması gerekir. Forex sistemine bakarsak teminatınız ile istediğiniz ürünü hem alım hemde satım yapabilirsiniz.

maxayrac2.png

4-) Forex'te İşlem Zamanları

Forex piyasası diğer piyasalara göre tek bir merkez tarafından yönetilmez. İşlem zamanları bağlı olduğu kurum tarafında değişiklik gözlem lene bilir.

maxayrac2.png

5-) Forex'e Yasal Olarak Güvenilir mi ?

Forex piyasasının her ülke için ayrı bir denetim merkezi vardır. Ülkemizde Sermaye Piyasası Kurulu(SPK) tarafından yönetilmektedir. SPK ülkemizde bulunan kurumlara lisanslama sistemi getirmiştir. Bu yüzden işlem yapacağınız aracı seçerken SPK İnternet Sitesine Göz atmanız size yasal lisanslı bir kurum olup olmadığını anlamanızda yardımcı olacaktır.

maxayrac2.png

6-) Forex Piyasasında Nasıl Tecrübe Kazanırım.
Forex avantajları çok cazip bir piyasası vardır. Forex'e yeni başlayan arkadaşlar kayıp yapmaması için eğitiminizi tamamlamak için sizlere demo hesaplar sunarlar. Demo hesap kurumların kendi özelliklerine göre değişkenlik göstere bilir. Her kurumun size işlem yapmayı öğreten detaylandıran danışman larıda mevcuttur. Kesinlik ile Forex piyasasına başlayacaksanız danışman yardımları almanız gerek.

[ACIKLAMA]Aklınıza takılan konulara yardımcı olmak için buradayım arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.
Konu kendi tarafımca okuduğum makalelerden aklımdan kalanları yazdım.

[/ACIKLAMA]

Geri