• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

FPS sorunu yaşıyorum [Yardım]

GeneRaLc2

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 May 2011
Puanı
55
Intel(R) CORE(TM) i5-4210U CPU @ 1.70GHz 2.40GHz
RAM:8 GB
Ekran: Intel(R) HD Graphics Family
Yaklaşık Top. Bellek : 2160MB
Görüntü Belleği(VRAM): 112MB
Paylaşılan Bellek:2042MB
1366x768 32bit 40Hz

Oluşturucu:
NVDİA GeForce 820M
Yaklaşık Top. Bellek:6052MB
Görüntü Belleği(VRAM):1990MB
PaylaşılanBellek:4061MB

Arkadaşlar d2 özellikle aldığım fps 40. Aynı sistemlerde arkadaşımda laptop var oda 90 Fps alıyor.
Ekran Kartı güncel,Driverlar güncel. Yardımcı olacak var mı?
Acaba İntel mi devreye giriyor csgo yu açınca?

- - - Güncellendi - - -

kimse yok mu yaw

Bana kalırsa burda yük ekran kartında değil,kartınız 2gb,paylaşımlı,kalan yük tamamen ram ve işlemcide,haliyle fps de işlemcinin çalışmasına bağlı olarak belirleniyor.

İşlemcide fps işine girersek çıkamayız,arka planda uygulama açık olabilir,işlemci ısınıyor olabilir,çözünürlük ayarınız farklı olabilir,grafik ayarınız farklı olabilir,kullandığınız windows sürümü başka olabilir,windows içerisinde kullanılmayan mail,outlook,xbox vb gibi uygulamaları devre dışı bırakmış olabilir,sonradan indirdiği uygulamaları örneğin deamon tools vb gibi uygulamaları başlattan kaldırırak,arka planda çalışmasını engellemiş olabilir,yani olabilir de olabilir.

Hatta bazen driverların güncel olması bile dez avantaj,yeni güncellemeler fps düşürebilir, özellikle ekran kartlarında eski sürümler genelde stabil sürümlerdir.

laptop 4 senedir hiç temizlenmemişti. Bilgisayarcıya gittim format+temizlik ve macun ve SSD Taktırdım. 40 olan fpsim şuan 110 alıyorum Dust2
teşekkürler

Geri