• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Freelance çalışan yazılımcı tarafından dolandırıldım.

nolimit65

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
5 Eyl 2009
Puanı
34
(Freelance=Serbest olarak çalışan,evden web sitesi tasarlayan kimse)
Merhabalar değerli forum mevcudiyeti.
Direk konuya giriyorum.
Bir web master sitesinden,bir web mastera iş verdim.Web site tasarlatma işi.
XXXX TL ye anlaştık.Bana 2-3 hafta içinde hazır olacak dedi.
Paranın yarısını işe başlamadan önce attım,geri kalan yarısını da bana iş bitti dedikten sonra attım.
Ancak bugün iş verdiğimin 1.ayı doldu ve ne bir iade nede bir web site kurulumu gerçekleşti.Bana verdiği telefon numarasından da aramalarıma çıkmıyor ve skype mesajlarımada dönüş yapmıyor.
Elimde bulunanlar kanıtlar;
1-)Skype konuşmaları.(Konuşmalar çok açık,ne zaman bana 2-3 hafta sonra dediği ve yatırmam gereken miktarı söylediği ve yapılacak işin detayları vs)
2-)Skype üzerinden bana, hangi bankaya ödeme yapacağım ve hangi hesap numarasına ödeme yapacağım yazısı.(Burada yazan hesap noya ödeme yaptım.
İnternet bankacılığından Ödeme yaparken de açıklama kısmına ''Web site tasarlatma işi bedeli'' diye yazdım.
3-)Kişinin telefon numarası.
4-)Kişinin web master sitesindeki tanıtım konusu.
5-)Kişinin iade yapacağı günü skype de açıkca belirtmesine rağmen teahhüt gününde iade yapmaması.
Böyle bir durumu yaşayan varsa tecrübelerine ihtiyacım var.
Şimdiden teşekkür ederim.

Paranın yarısını işe başlamadan önce attım,geri kalan yarısını da bana iş bitti dedikten sonra attım.
Bu olayın amacı dolandırılmayı engellemek. Nasıl dolandırıldığını kendin söylemişsin zaten. İşe başladığında yarısını vermişsin. İyi hoş. Sen işi teslim almadan, kontrol etmeden neden ücretin diğer yarısını gönderdin? Onun işi bitti demesi değil, senin demen önemliydi.
Skype konuşmaları, taahhüt yerine geçmez. Mahkeme önünde ne kadar işe yarar bilmem. Fakat internet bankacılığından ödeme yaparken web site tasarlatma işi bedeli yazmışsın. Vergi levhası yoksa ordan yürüyebilirsin.

Geri